Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

monikach - komentarze i takie tam;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc Monika,

 

Tez GRATULUJE drugiej strony 8)

Musze przyznac ze wykonczenie domku ze zdjecia tez bardzo mi sie podoba :D Mysle ze to dobry pomysl na Wasza chate :wink:

 

Co do tujek, to mnie osobiscie podobaja sie tuje szmaragd czy szmaragdowe, nie pamietam jak sie poprawnie nazywa cos ze szmaragdem :lol:

Sa ladne zieloniutkie, w umiarkowanych cenach, w miare szybko rosna i w taki fajny sposob sie "podkrecaja" (posadzilismy takie u mojej mamy, po 4 szt i jedna inna - taka grubsza/pekata, jasnozielona - wygladaja ladnie i tworza gesty "plot")

 

Pozdrowionka i powodzenia,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika a kiedy zaczynacie ciągnąć dalej?

 

Wiesz, ja to bym zaczynała choćby już :wink: , ale niestety jesteśmy uzależnieni od wykonawcy :-? ...więc czekamy w kolejce.

 

U Ciebie pewnie skończą "wyciągać" mury zanim u nas zaczną :wink: :D .... czuję to w kościach :wink: .

Mam nadzieję, że ruszymy najpóźniej po świętach.

 

Na razie będę kibicować Twojej budowie :D :D .

 

 

świercz dzięki! :D

wiem że to cieszy
...nawet bardzo :wink:.. to jest dziwne.....ale fajne :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Sanoku, dziś cieplutko. 18 stopni i wierzyć się nie chce, ze gdzieś moze być zimniej jak w Bieszczadach. Fajny domek budujecie. Ten na obrazkach tez mi sie podoba, bo lubie coś co nadaje surowość (drewno, kamień). Lubię, ale we włąsnym domu tego kamienia nie zastosowałem, bo ściany mam z BK Solbet, a na tym podłożu kamienia raczej się nie kładzie.

Słodziutkie dzieciaki. Powodzenia w budowaniu i życzenia szybkiego zamieszkania we własnym domku. Pozdrawiam wiosennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANDIX Witam :D !

Jak widzisz u nas krajobraz baardzo zimowy :x ..nawet pług wyjechał na drogę :o :o .

 

Z tego co napisałeś wnioskuję, że jesteś już "po budowie" ...mieszkacie już, czy wykańczacie?

 

Słodziutkie dzieciaki. Powodzenia w budowaniu i życzenia szybkiego zamieszkania we własnym domku.

 

Dzięki bardzo! :D Już nie mogę się doczekać :wink: :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mu juz dwie zimy po budowaniu. Zleciało nawet nie wiem kiedy, mimo tego, że budowaliśmy sami i tylko nieliczne elementy wykonywali nam fachowcy. Ceny na materiały tez skakały i fachowcy też robili po swojemu, a człowiek nieustannie ganiał za materiałami, bo niby były, ale jak przyszło co do czego, to trzeba było zamawiać i czekać. Takie są uroki budowania. Tak wiec spokojnie...będzie dobrze. Starajcie się patrzyć na swój dom sercem, bo tylko serce widzi doskonale. Wkładajcie Miłość w każdy najdrobniejszy element domku, bo Miłość najlepiej domek przyozdobi i sprawi, że będzie wspaniały pod każdym względem.

 

Masz rację, ocieplenie styropianem nie robi termosu. Kamień ozdobny jest w cenie ok. 50 zł/m2. Ale stosuje się go z zewnątrz tylko na elementach o więdkszej gęstości (np. ceramicznych) nieocieplonych styropianem. Kamień zdobi, ale nie zawsze.

 

Miłego Oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie :oops: :( ...Mąż sam chce to zrobić, ale z wolnym czasem u niego krucho i wszystko się przeciąga... :evil: .

 

Na razie mamy zimę, ale jak tylko zrobi się cieplej to natychmiast trzeba się za to zabrać :roll: ..

 

Skuć taki porządny beton :o :o ... to dopiero wyzwanie :wink: ...

 

A u Was nadal wiosna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wywaleniem schodów poogladajcie trochę innych projektów w internecie pod kątem =schody na góre bliżej wyjscia głównego. Odezwe się jak już trochę poszperacie i przedstawie Wam jak ja to widzę. Ok? U nas pada deszcz i jest tylko 5 stopni.

 

Masz jakiś pomysł :o :o ..

 

U nas nie ma ścianki między biegami i możliwości też jest mniej, ale chętnie posłucham jak inaczej rozwiązać "schodowy" problem :wink: :D .

Pozdrawiam deszczowo :wink: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skanera, aby przesłać ci graficznie, wiec tylko krótko opisowo. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest przebudowa schodów.

Ale można rozważyć jeszcze takie opcje:

- Zostawić, tak jak jest. Pierwszy stopien wejścia na góre wysunć przed linię wejścia do piwnicy, aby schody znalazły się na pierwszym planie. Drzwi do piwnicy jak najlepiej zamaskowac w ściance.

- Zostawic tak jak jest i przesunać ściankę tak, aby schody znalazły się po drugiej stronie i z salonu wykonać dodatkowo ładne, lekkie schody drewniane. Stracisz kawałek powierzchni ok 1m2 garderoby na górze. (Tak robi się w dużych domach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...