Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj marejure, ja też mam działkę w Kiełpinie GRN, też mam prywatną drogę dojazdową z tym, że część tej drogi to wspówłasność (droga wewnętrzna), a na drodze dojazdowej do tej wewnętrznej mamy ustanowioną nieodpłatną służebność. My płaciliśmy jakieś grosze za tę współwłasność, no ale tej wewnętrznej drogi gmina raczej nie odkupi, jeśli już - to raczej kupi tę dojazdową, na której jest służebność. Działkę mamy za nowym kościołem, a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wlowik - dlaczego wymienialiście rurki od solarów? Jakaś usterka czy może nowe doświadczenie i dlatego te zmiany?

 

Powody były dwa. Konieczność przeniesienia rurek z belki jętki dachu (zmiana koncepcji izolacji poddasza) i przecieki na złączach (czyli typowa usterka).

Instalacja była wykonana z rurek Alu-Pex, które nie wytrzymały przegrzania ...

A cóż to za gigant zamontował al-prx do solarów? Przecież tam temperatura może dojść do ponad 200 st C. A pexy mają z reguły wytrzymałość do 95.

I dlatego ja bedę wszystkie rurki miedziane lutował na lut twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie o styropian FS15 lub 12 do ocieplenia budynku 100mm. W wyszukiwarce nie mogę znaleźć nic sensownego... może ktoś może dać namiar.. :D

 

do tej pory ceny kształtowały się w przedziale 112-119/m3

Ja kupowałem z jakieś 2 tygodnie temu w cenie o wiele niższej ze Styropaku.

Podam telefon dla wszyskich zainteresowanych

p. Gronkowski - 605788999. I z nim można się targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja proszę o zgłaszanie się osób, które planują na grilla dojechać, bo jakoś widzę nie widać wielu chętnych, a musimy wiedzieć ile żarełka ma być :)

Ja przyjadę na chwileczkę po pracy na działce aby przywitać się czy pogratulować bycia już na swoim. Chciałbym wiedzieć mniej więcej o której jest start ale mi by pasowało gdzieś około 18.

Mam nadziję, że pogoda dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wk...yć można. Ciągle leje i prognozy jak najgorsze.

Nigdzie nie mają betonu (tzn. wszędzie już terminy pozamawiane) a u mnie szalunki stoją i tylko czekają na zalanie.

 

http://images4.fotosik.pl/21/pyorotsyn1d4a5ac.jpg

 

 

Ale jak tak dalej będzie padać, to znów zrobi mi się basen, jak na początku tygodnia:

 

http://images3.fotosik.pl/57/26bka9c3ny0kd76v.jpg

 

 

musiałem strażaków wzywać do wypompowania, bo przy tej glinie nie da rady, żeby sobie wsiąkło czy odparowało.

 

Jak to widzicie? - czy po ulewie można zalewać ławy, czy lepiej czekać na pełne wyschnięcie? Podsypka jest ze żwiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalismy sie na dachowke marsylke w Dachdeku w Pruszczu.

CMyK

 

Gdzie ten Dachdek? O namiar proszę, coby się tam rozejrzeć przy okazji.

 

 

Ten dachdek to na nowowiejskiego 35 w pruszczu. W sumie maja duzy wybor, obsluga tez chyba nienajgorsza. My wahamy sie miedzy polka a marsylka, trudny wybor. Zreszta tak jak ze wszystkim ...:)

 

Pozdrawaiam ania

wejdzcie na strone producenta jest po polsku http://www.tondach.com/pl

tam sa pokazane dachy za kazda dachowka ta polka niecekawie wyglada bo tez na nia sie nastawialismy

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje. Niestety trochę jeszcze zejdzie z zaczęciem, bo kredyt trzeba wychodzić, ekipę dogadać. Bank wprawdzie już dawno wie, ze będziemy brać ten kredyt, ale wszyscy wiedzą, jak wygląda papierologia. Kierownik budowy już jest, kosztorys wymaga jeszcze obróbki, a wybór ekipy dokona się pewnie w przyszłym tygodniu, ale pozwolenie jest, więc energii jakby więcej, żeby ruszać, ruszać!!!

Myślę, że start pod koniec maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje. Niestety trochę jeszcze zejdzie z zaczęciem, bo kredyt trzeba wychodzić, ekipę dogadać. Bank wprawdzie już dawno wie, ze będziemy brać ten kredyt, ale wszyscy wiedzą, jak wygląda papierologia. Kierownik budowy już jest, kosztorys wymaga jeszcze obróbki, a wybór ekipy dokona się pewnie w przyszłym tygodniu, ale pozwolenie jest, więc energii jakby więcej, żeby ruszać, ruszać!!!

Myślę, że start pod koniec maja.

 

Gdzie bierzecie kredyt? My w Kredyt Banku. O ile decyzja bedzie na plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje. Niestety trochę jeszcze zejdzie z zaczęciem, bo kredyt trzeba wychodzić, ekipę dogadać. Bank wprawdzie już dawno wie, ze będziemy brać ten kredyt, ale wszyscy wiedzą, jak wygląda papierologia. Kierownik budowy już jest, kosztorys wymaga jeszcze obróbki, a wybór ekipy dokona się pewnie w przyszłym tygodniu, ale pozwolenie jest, więc energii jakby więcej, żeby ruszać, ruszać!!!

Myślę, że start pod koniec maja.

 

Gratulacje!!!!!!!

 

A gdzie dokladnie macie dzialke, moze gdzies kolo nas???

 

Pozdrawiam

Piotr[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...