Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hm... Faktycznie dzwonili do mnie kilka razy, strasznie napierali żebym się zgodziła przetestować, ale pytali czy mówiłam, że mam laptopa i sieć bezprzewodową, na to oni, że tym lepiej, bo podłączę sobie router (ten, który wysyłają) i sprawdzę łącze. O prędkość pytałam i sparwdzali, że w Kiełpinie jest dobry sygnał, więc... 2Mb/s. Oczywiście jest to wartość maksymalna. Nie brzmiało to jakby miał to być net przez telefon. Z tego co jeszcze zapamiętałam podawali, że TPSA ma taką usługę za 50 chyba, a oni za 40 (39PLN). Może jednak warto dopytać, gdyż ja zainteresuję się tym dopiero za rok...

Ale uprzedzam, jestem sobie blondi...

 

Jeżeli masz laptopa to nie potrzebujesz routera tylko kartę modemową do której wkładasz kartę SIM.

To czy jest zasięg 3G dowiesz się dopiero gdy będziesz będziesz miała zbudowany dom a to co ten facet mówi to marketingowy bełkot :-) No i w sieciach komórkowych masz limit transferu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie można kupić tynk firmy KABE w Gdańsku??????

My kupowaliśmy na Trakcie św. Wojciecha, ale potem firma przeniosła się do Pruszcza: http://www.klawikowski.pl/Pages/oferta_masy_tynkarskie_elew.htm

Jak zabrakło, to można było zadzwonić i domówić na ten sam dzień, a jak małe ilości (1-2 wiaderka) to robili na miejscu bez wcześniejszego zamawiania.

 

SylaS lepsze ceny na tynk Kabe ma Patoka w Lublewie, wiem, bo tam kupujemy w tym momencie.

 

Izi a jaki tynk macie: akrylowy czy inny?I jak się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy orientujecie się jak kształtują się obecnie ceny robocizny za ocieplenie budynku (klejenie styropianu, kołkowanie, siatka z klejem i tynkowanie- baranek 1.5mm)??? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

 

U nas cena 45 zł za m2 za powyższe prace. Osobno płatne opaski wokół okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Co do "wątpliwej jakości usług" TP SA, nie wiesz o czym piszesz... Byłem i jestem klientem Netii i Multimedii od których mam internet i chciałbym być tak obsługiwany jak w TP SA.

 

....

 

A jednak wiem, co mówię, gdy złożyliśmy wniosek, po wielu interwencjach w końcu pojawił się u nas mocno nietrzeźwy pracownik z tejże firmy, z którym nijak nie można było się dogadać, potem kilka dni oczekiwania na kogoś bardziej kompetentnego, po to, by usłyszeć, że firmie nie opłaca się tu inwestować. Nie, to nie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile się płaci za odbiór budynku, bo mam wrażenie że darmowe to nie jest.... Składałam dokumenty, ale zapomniałam się zapytać.

O ile dobrze pamiętam to raczej nic się nie płaci ;-)

To miłe po tym wszystkim, co się przejdzie :-)

Po odbiorze dopiero można się zameldować i zmieniać prąd na mieszkalny? Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile się płaci za odbiór budynku, bo mam wrażenie że darmowe to nie jest.... Składałam dokumenty, ale zapomniałam się zapytać.

O ile dobrze pamiętam to raczej nic się nie płaci ;-)

To miłe po tym wszystkim, co się przejdzie :-)

Po odbiorze dopiero można się zameldować i zmieniać prąd na mieszkalny? Jak to jest?

 

Taryfę budowlaną można zmienić dopiero po odbiorze budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany taryfe nie jest potrzebny odbior budynku.

Jestem akurat zainteresowany tym tematem i dowiadywalem sie u dostawcy energi.Wystarczy meldunek.

Uprzedze kolejne pytanie.

Do meldunku rowniez nie jest potrzebny odbior. Rowniez dowiadywalem sie u zrodla. Melduje sie w przyszlym tygodniu.

 

W Gdańsku do zmiany taryfy jest wymagany odbiór budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy orientujecie się jak kształtują się obecnie ceny robocizny za ocieplenie budynku (klejenie styropianu, kołkowanie, siatka z klejem i tynkowanie- baranek 1.5mm)??? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

 

U nas robocizna 50 zł, umówieni byliśmy z dobrych parę miesięcy temu, ekipa już działa Sylwester Wilczewski, kładziemy tynki Kabe - silikatowe, z materiałami wyjdzie nam kolo 120 zł.

 

Tynki Kabe i wszytko co potrzebne bierzemy z Hurtowni Bysewo , zaraz przy zjeździe z obwodnicy Gdańsk, ul. Trakt św. Wojciecha 57, tel. 058 3094909

http://www.bysewo.com.pl/

 

Pozdrowionka,

No i powiem krótko wykończeniówka jest aaaaaaaaa wykańczająca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w zasięgu stacji bazowej 3G to może osiągniesz prędkość taką jaką oferują czyli "DO" 1 Mb/s w przeciwnym razie na zwykłym GSM, będziesz miał prędkość jak na zwykłym modemie czyli ok 56kb/s

 

Na zwykłym GSM zapewne będzie się można podłączyć EDGE i uzyskać prędkość około 4x56kbit/s co wystarcza już do podstawowego użytkowania sieci... (http://pl.wikipedia.org/wiki/EDGE)

 

Internet satelitarny a owszem jest ok, tylko że większość firm oferuje dostęp jednokierunkowy, to co ściągasz (stronę, pliki etc) jest wysyłane z satelity, natomiast Twoje zapytania są wysyłane przez linię telefoniczną. Musisz więc mieć telefon :-)

 

Ale może to być telefon komórkowy :D

 

Są pewnie jakieś firmy które oferują internet satelitarny dwukierunkowy ale nawet nie staram się wyobrazić jakie to są koszta...

 

A w ostatnim czasie te koszty stały się całkiem wyobrażalne. Nadal są spore - ale wyobrażalne np. opcja 512/96 za 228zł/ms, chociaż wydaje mi się, że widziałem gdzieś ofertę za około 100zł. Do tego dochodzi niestety niemały koszt sprzętu na początek (1000-2000zł).

 

Owszem, są to wszystko kiepskie i drogie rozwiązania w porównaniu do kabla, ale jak ktoś kabla mieć nie będzie, a internet chce mieć, to musi kombinować...

 

Osobiście będę się starał przekonać jakiegoś sąsiada z kablem, że ja opłacę mu abonamet a on rozdzieli mi sygnał WiFi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na zwykłym GSM zapewne będzie się można podłączyć EDGE i uzyskać prędkość około 4x56kbit/s co wystarcza już do podstawowego użytkowania sieci... (http://pl.wikipedia.org/wiki/EDGE)

 

Teoria mówi "DO" 236kb/s, spróbuj tyle uzyskać nie będąc w pobliżu stacji bazowej. Do przeglądania wystarczy nawet 56k b/s

 

 

Ale może to być telefon komórkowy :D

 

pewnie, że może, pod warunkiem że masz dobry zasięg, o kosztach nie wspomne :-)

 

A w ostatnim czasie te koszty stały się całkiem wyobrażalne. Nadal są spore - ale wyobrażalne np. opcja 512/96 za 228zł/ms, chociaż wydaje mi się, że widziałem gdzieś ofertę za około 100zł. Do tego dochodzi niestety niemały koszt sprzętu na początek (1000-2000zł).

 

Podaj namiary na firmę za 100 zł, może być też ta za 228 zł.

 

Osobiście będę się starał przekonać jakiegoś sąsiada z kablem, że ja opłacę mu abonamet a on rozdzieli mi sygnał WiFi...

 

WiFi, cudna technologia :lol: sąsiad daleko mieszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany taryfe nie jest potrzebny odbior budynku.

Jestem akurat zainteresowany tym tematem i dowiadywalem sie u dostawcy energi.Wystarczy meldunek.

Uprzedze kolejne pytanie.

Do meldunku rowniez nie jest potrzebny odbior. Rowniez dowiadywalem sie u zrodla. Melduje sie w przyszlym tygodniu.

 

W Gdańsku do zmiany taryfy jest wymagany odbiór budynku.

 

W Pruszczu do zmiany taryfy nie jest potrzebny odbiór budynku, ale do zameldowania już tak. Jak widać wszędzie jest inaczej, a przepisy te same :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany taryfe nie jest potrzebny odbior budynku.

Jestem akurat zainteresowany tym tematem i dowiadywalem sie u dostawcy energi.Wystarczy meldunek.

Uprzedze kolejne pytanie.

Do meldunku rowniez nie jest potrzebny odbior. Rowniez dowiadywalem sie u zrodla. Melduje sie w przyszlym tygodniu.

 

W Gdańsku do zmiany taryfy jest wymagany odbiór budynku.

 

Tak, to prawda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie czy ktoś z budujących ma jakieś cenne wskazówki dotyczące betonu-betoniarni-gruszki.

Beton z gruszki to materiał na którym najłatwiej "przyciąć" inwestora:

a to na jakosci zamiast B20 to B15, a to na ilości (zabrraknie pół metra) a w betoniarni pokazują wydruk że jest Ok !, mimo że 3 niezależne osoby liczyły zapotrzebowaniei wychodzi że wyparowało... . itp...

 

proszę o Wasze wskazówki jak tego się ustrzec, gdzie zamawiać i czy Macie godne polecenia betoniarnie w pomorskim, (może cos bliżej Gdańska) czy Kaszub!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...