Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

>Niech elektryk robi bruzdy pod kable. Jak nie schowa kabli w bruzdy to trzeba zapłacić więcej za tynk (materiał)

 

U mnie kable bez bruzd nie wpłynęły na ilość tynku.

 

Pozdrawiam!

 

Podobno w nowobudowanych budynkach już się nie robi bruzd. Co do zużycia materiału przy tynkowaniu, na to ma wpływ tzw dobicie kabli do ściany. Powtarzam słowa pierwszego elektryka. Nie wiem, czy miał rację. Jeśli ktoś jest zorientowany w temacie to proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

>a poleciłbyś swojego elektryka?

 

Tak, jedyne co mi się trochę nie podobało, to bardzo dużo kabli puszczonych po ziemi - ale w gruncie rzeczy - to nie wpływa... a na tynk - tylko pozytywnie :-)

Kontakt sprzed dwóch lat, więc może być nieaktualny: Jacek Klimek, tel. 504-201-760

Na pewno nie kują bruzd - mocują kable na klej z pistoletu.

 

>w jakim rejonie Trójmiasta budujesz?

 

Już skończyłem... teraz jestem ogrodnikiem :-) Za Przodkowem...

 

>Co do zużycia materiału przy tynkowaniu, na to ma wpływ tzw dobicie kabli do ściany

 

Kabel ma jakieś 5-7mm grubości a tynk gipsowy 12-15mm - ściana

musiałaby być jakoś pechowo wygięta, aby to wpływało... Ale może...

 

Na zużycie tynku poważny wpływ to ma pochyłość ścian - trzeba się zdecydować

czy robić idealne kąty względem siebie (w łazienkach i kuchniach - koniecznie)

czy może każdą ścianę wyrównywać "niezależnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem zgłupiałem........

Jak to jest z terminem rozpoczęcia robót budowlanych w Starostwie powiedziano mi że mogę rozpoczynać budowę po upływie 15 dni od wydania pozwolenia na budowę i na 7 dni przed rozpoczęciem robót mam zgłosić budowę do nadzoru budowlanego czyli praktycznie mogę po 15 dniach od wydania pozwolenia na budowę budować............a jednak dzisiaj czytam na drukach z nadzoru które muszę wypełnić(zgłoszenie robót budowlanych ) że "Do zgłoszenia robót budowlanych można przystąpić jeżeli po upływie 30 dni od dnia doręczeni zgłoszenia właściwy organ nie wniesie sprzeciwu........"

O co chodzi??? Kiedy mogę ruszać z budową ??? Może mi ktos to wyjaśnić na podstawie własnych doświadczeń.Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem zgłupiałem........

Jak to jest z terminem rozpoczęcia robót budowlanych w Starostwie powiedziano mi że mogę rozpoczynać budowę po upływie 15 dni od wydania pozwolenia na budowę i na 7 dni przed rozpoczęciem robót mam zgłosić budowę do nadzoru budowlanego czyli praktycznie mogę po 15 dniach od wydania pozwolenia na budowę budować............a jednak dzisiaj czytam na drukach z nadzoru które muszę wypełnić(zgłoszenie robót budowlanych ) że "Do zgłoszenia robót budowlanych można przystąpić jeżeli po upływie 30 dni od dnia doręczeni zgłoszenia właściwy organ nie wniesie sprzeciwu........"

O co chodzi??? Kiedy mogę ruszać z budową ??? Może mi ktos to wyjaśnić na podstawie własnych doświadczeń.Z góry dziękuje.

 

Wziąłeś nie ten druk.

Termin 30-dniowy obowiązuje, gdy chcesz rozpocząć budowę czegoś co nie wymaga Pozwolenia na Budowę a jedynie zgłoszenia robót budowlanych np. budynek gospodarczy o powierzchni poniżej 25m2.

W Twoim wypadku obowiązuje Cię najpierw termin 14 dni na uprawomocnienie Pozwolenia na Budowę, wtedy składasz zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcia prac, w Starostwie stawiają Ci stempel z datą wpływu pisma i 7 dni później możesz zaczynać.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie ofertę z Tar-Mal - 973 za metr +30 za impregnację + transport. Chyba trochę dużo bo widziałem że 650 chodziły ceny :( nic czekam na Sulęczyn

Witam

Moja wycena z TARMALU z początku maja 793 zł/m3 brutto + 30 zł/m3 za impregnację.

Tartak Szymerkowski na Osowej ul. Wenus http://www.tartak.com.pl 670 zł/m3 netto a impregnacja gratis

Sam brałem od Konkola z Mirachowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedługo zamierzam ruszyć z budową domu w Pierwoszynie.

Poszukuje sprawdzonego architekta do adaptacji oraz naniesienia zmian w projekcie. Kogoś z polotem, kto oprócz rysowania i liczenia potrafił będzie również doradzić rozwiązania architektoniczne oraz aranżacje zewnątrz i wewnątrz domu.

Ze względu na pracę potrzebuje także sprawdzonego inspektora nadzoru, kierownika budowy, który poprowadzi inwestycje podczas moich częstych wyjazdów.

Najlepiej jeszcze żeby była to jedna osoba :)

 

Czy może mi kogoś polecić?

 

Aha, jeszcze jedno pytanie. Podobno w Pierwoszynie nie można kopać studni głębinowych. Usłyszałem plotę iż jeden z moich nowych sąsiadów miał głębinówkę i kazano mu ją zakopać. Czy wiadomo wam coś na ten temat?

Edytowane przez slaw210
niechęć do nabijania nowych postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedługo zamierzam ruszyć z budową domu w Pierwoszynie.

Poszukuje sprawdzonego architekta do adaptacji oraz naniesienia zmian w projekcie. Kogoś z polotem, kto oprócz rysowania i liczenia potrafił będzie również doradzić rozwiązania architektoniczne oraz aranżacje zewnątrz i wewnątrz domu.

Ze względu na pracę potrzebuje także sprawdzonego inspektora nadzoru, kierownika budowy, który poprowadzi inwestycje podczas moich częstych wyjazdów.

Najlepiej jeszcze żeby była to jedna osoba :)

 

Czy może mi kogoś polecić?

 

Aha, jeszcze jedno pytanie. Podobno w Pierwoszynie nie można kopać studni głębinowych. Usłyszałem plotę iż jeden z moich nowych sąsiadów miał głębinówkę i kazano mu ją zakopać. Czy wiadomo wam coś na ten temat?

 

Witam

Sam będę ruszał z budowa w Pierwoszynie, wydawało mi sie ze wszyscy w Pierowszynie maja wode i kanalize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja też już mam wodę i kanalizę. Ale za taką wodę trzeba płacić. A do ogrodu miałbym wodę za cenę prądu zasilającego hydrofor.

Zwykła studnia odpada bo wody gruntowe są bardzo głęboko. Nie kalkulowałem jeszcze czy to by się opłacało, pytam z czystej ciekawości.

 

Kiedyś spotkałem się z analiza co się bardzie opłaca koszt wiercenia studni czy tez drugi licznik na ogród 600m2. Wyszło ze drugi licznik, ale sprawa jest dyskusyjna jak dla mnie.

Można pomyśleć tez o zbiorniku deszczówki ja taki będę miał+system nawadniania automatycznego z wyborem źródła. ps gdzie masz działeczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie

 

mam pytanie : gdzie w ololicy kosakowa mozna kupić kręgi betonowe do wykonania studni na deszczókę A i może ktoś z forumowiczów posiada namiary na fachowca który podjąłby się wykonania takiej studni w kosakowie. Z góry dziękuję

 

Kupowałam tutaj http://kristrans.com.pl/index.php?p=3 za 2 kręgi plus pokrywę zapłaciłam 345zł z transportem do Kosakowa. Fakt, że zamawialismy w trójkę z sąsiadami.

Za wybicie ogrodowej studni na 10m płaciliśmy po 400zł. Spisuje sie idealnie - budowa, ogród, itd.

Edytowane przez Magdalena P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...