Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Szukam namiarow na rzetelnego czlowieka od certyfikatu energetycznego. Na bialej liscie znalazlem tylko jedna osobe.

Szukam takze informacji nt. jakie papiery trzeba przygotowac w zwiazku z odbiorem budynku. Dom w okolicach Pruszcza Gdanskiego. Niestety na stronie starostwa nic nie ma.

 

Pozdr

 

TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Czy ktoś z was robił projekt wykończenia wnętrz? Zakres to zmiany w elektryce, hydraulice, ścianach działowych. Aranżacja pomieszczeń: sieni, wc, pokojów, kuchni, sypialni, salonu z jadalnią i pomieszczeń pomocniczych. Dostałem oferte na to 12tys - widziałem prace tego architekta i mi się podobają. Dodatkowo za nadzór autorski drugie tyle lub z wykonawcami projektanta 7tys.

Powiedzcie czy to dużo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

odświeżam wątek gazu, czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

kiedy pociągną?

 

pozdrawiam

 

Mozesz zadzwonic go gminy i zapytac w dziale inwestycje , ale szybciej i wiecej dowiesz sie jak zadzwonisz do gazowni przeciez zanim pociagna to wiedza duzo , duzo wczesniej . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o wykorzystaniu płytek i cegieł klinkierowych ręcznie formowanych do wymurowaniu komina(pełna cegła) i cokołu (płytki) nurtuje mnie sprawa nasiąkliwości tego klinkieru - 12% .Czy to zimą nie popęka, nie poodpada?Wiem że to sie impregnuje ale pomimo wszystko mam wątpliwośći ........cholernie mi sie podoba ta cegła:/

Konkretnie chodzi o tą:

http://www.crh-klinkier.pl/plytki-klinkierowe-oferta.php

ALT MAAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starostwie dają druk który trzeba wypełnić i z tyłu jest pełna lista załączników.

Co do ŚE to polecam p. Sławka Sokoła.

tel. 501-441-198.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witam.

 

Szukam namiarow na rzetelnego czlowieka od certyfikatu energetycznego. Na bialej liscie znalazlem tylko jedna osobe.

Szukam takze informacji nt. jakie papiery trzeba przygotowac w zwiazku z odbiorem budynku. Dom w okolicach Pruszcza Gdanskiego. Niestety na stronie starostwa nic nie ma.

 

Pozdr

 

TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co myślicie o wykorzystaniu płytek i cegieł klinkierowych ręcznie formowanych do wymurowaniu komina(pełna cegła) i cokołu (płytki)

 

Ja mam tak zrobiony zarówno komin, jak i obudowę kominka oraz cokół. Z cokołem to nie problem - mocowany na klej - tutaj nie może być kłopotu.

Z kominem majster straszył, że przez tą nasiąkliwość cegła może "przepuszczać" wodę pod dach - ale ostatecznie okazało się że przepuszcza źle zrobiona czapa i nie cegły. Podsumowując - mam - i po roku jestem zadowolony.

 

Te z KMK mają mniejszą nasiąkliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów:) Czy ktoś z Was budował może w okolicach Gdańska lub Elbląga domek GRANAT? Wybraliśmy z mężem właśnie ten projekt i chcieliśmy zobaczyć na żywo jak to wszystko wygląda:)

 

 

słabo mierzycie

mój dom przyjeżdżali oglądać ludzie z południa i nawet ze Szczecina

ale buduję inny projekt, który został świeżo opracowany i nie było zbyt wiele realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję osoby do pocięcia kamienia polnego (wymiar od 30cm do 200cm) na plastry 4 centymetrowe, chcę je ułożyć sobie na balkonie i na drodze dojazdowej (ok. 120m2). kamień własny - termin odbioru pociętych kamieni na początek wiosny. Osoba ta nie musi być koniecznie z trójmiasta - jeśli cena będzie dobra mogę dostarczyć kamienie na odległość średnio do 200km od Gdańska

Jeśli macie jakieś doświadczenia może znacie cenę za m2 pocięcia takich kamieni prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam

Jacek z Gdańska

PR: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiur,

polecałam już na Białej liście moich dwóch inspektorów, którzy są rewelacyjni - negocjują umowę z wykonawcą, sami zaproponowali kształt tej umowy (braliśmy jednego wykonawcę do wszystkiego prawie), patrzą mu na ręce, odbierają lub też nie poszczególne prace, każą poprawiać, w razie braku jakiejś ekipy potrafią doradzić konkretne firmy (nam świetnie doradzili ekipę do wykończeniówki, schodów i drzwi, rekuperacji, elewacji zewnętrznej, tarasu). To panowie Piotr i Tomek (601616162), pracują razem, często bywają na budowie, wymieniają się, naprawdę sie angażują.

Pozdrawiam

Anikka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak już jestem tutaj, to baaaardzo proszę o podpowiedź skąd kupowaliscie okna? Wstępnie otrzymaliśmy ofertę z MegaBud na okna Avanti. Czy to dobry wybór? Okna fajne ale cena chyba raczej z tych wyższych. Okna z MS Okna jeszcze droższe. Trudno to wszystko porównać. Szukamy czegoś solidnego ale liczymy bardzo pieniążki. To tyle.

Pozdrawiamy raz jeszcze.

 

Cześć,

do naszego domu kupiliśmy okna PCV z MS na Kartuskiej w Gdańsku. Zależało nam bardzo na nietypowym kolorze (metbrush alu) i tylko oni to mieli w momencie, gdy zamawialiśmy. Ceny ok, obsługa też, montaż też, tak że mogę ich polecić. Ponieważ ten zamówiony przez nas kolor był całkowitą nowością i nie mieli na stanie właściwej próbki, specjalnie przywieźli nam ją z fabryki w Słupsku.

Pozdrawiam

Anikka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murkam k/ przodkowa?

jakość bez zarzutu (jestem ich klientem po raz kolejny) + cenowo konkurencyjni w stosunku do trójmiasta (tyle że ja u nich zawsze kompleksowo - od wyboru materiału po montaż). w każdym razie mogę polecić z czystym sumieniem

 

Byłem juz u nich z ich materiałem 110 zł za m2 obok ich zakładu (3km) jest inny który bieże 60 zł (mój materiał)

planowałem zamknąć się w cenie 50 zł ale chyba niebede miał wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiur,

polecałam już na Białej liście moich dwóch inspektorów, którzy są rewelacyjni - negocjują umowę z wykonawcą, sami zaproponowali kształt tej umowy (braliśmy jednego wykonawcę do wszystkiego prawie), patrzą mu na ręce, odbierają lub też nie poszczególne prace, każą poprawiać, w razie braku jakiejś ekipy potrafią doradzić konkretne firmy (nam świetnie doradzili ekipę do wykończeniówki, schodów i drzwi, rekuperacji, elewacji zewnętrznej, tarasu). To panowie Piotr i Tomek (601616162), pracują razem, często bywają na budowie, wymieniają się, naprawdę sie angażują.

Pozdrawiam

Anikka

 

Anikka,

Dzieki! Dzwonilem pod podany nr do p. Tomka, niestety na skrzynce pocztowej jest informacja ze jest niedostepny do 1 wrzesnia. Czy masz moze numer telefonu do tego drugiego pana, p. Piotra?

 

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do Was prosbe mialem pare osob ale nikt nie ma czasu itd...potrzebuje kogos do obrobki blacharskiej 3 balkonow polokraglych i ewentualnie polozenie papy na to itd tak zeby przygotowac pod kafle , najgorsze jest to ze budynek juz ocieplony ale niema tynku wiec mozna chyba podciac styropian zeby pape wywynac na sciane chyba ze sa inne sposoby , jesli macie dobrego sprawdzonego fachowca prosze podajcie mi namiary DZIEKI

Acha potrzebuje ziemie z wykopu na wyrownanie terenu na dzialce jesli ktos ma do oddania to prosze o info najlepiej okolice Koleczkowa pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...