Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A może zostały komuś stęple niestety potrzebuję takie w przedziale 2,80-3,00 albo może jakieś namiary gdzie można kupić potrzebuję ok 150 szt.

 

 

Witam

 

Kliknij na:

 

OGLOSZENIA DROBNE

Sprzedam stemple-Pruszcz Gdański

http://murator.com.pl/forum/viewforum.php?f=48&sid=8b9dd7240cd7a76e82b388bc5729ea4a

 

moze cos znajdziesz

 

sp greganna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan KORDEK ma dokladnie na imię właśnie Stanisław.

 

GRABLOWSKI jest faktycznie drogi i rozmowę z nim należy zaczynać od opieprzenia że ma absurdalne ceny, olać jego zapewnienia że jest świętszy od papieża i dopiero wtedy przystapić do negocjacji.

 

Zdecydowana większość koparkowców wychodzi z założenia, że inwestor pierwszego dnia wprost rzyga pieniędzmi i dlatego kręcą lody na wykopie pod fundamenty, że aż strach. Zwykle wtedy wołają cenę za metr sześcienny wykopu, a nie za godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan KORDEK ma dokladnie na imię właśnie Stanisław.

 

GRABLOWSKI jest faktycznie drogi i rozmowę z nim należy zaczynać od opieprzenia że ma absurdalne ceny, olać jego zapewnienia że jest świętszy od papieża i dopiero wtedy przystapić do negocjacji.

 

Zdecydowana większość koparkowców wychodzi z założenia, że inwestor pierwszego dnia wprost rzyga pieniędzmi i dlatego kręcą lody na wykopie pod fundamenty, że aż strach. Zwykle wtedy wołają cenę za metr sześcienny wykopu, a nie za godzinę.

No właśnie mnie Groblewski juz ściemnia, ze bierze sie za m3 wykopu :evil: a tak z innej beczki , czy 70mzł za prace koparki, to oki?Boje sie ze jak pojade jutro sama z 2 letnia córa na rekach, to z załozenia bede wygladała jak inwestor do orzniecia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem pewien jaką kwotę wpisałaś.....

Ale przyjmując 70zł za godzinę pracy koparki to jest to cena średnia statystyczna.

 

Natomiast jeżeli GRABLOWSKI (takie jest prawidłowe jego nazwisko) woła 7 zł za metr sześcienny, to sobie policz. Zdaje się że wymieniałaś 160m2. Przyjmując że wybiera ziemie na metr głębokości (bo pod same ławy wybiorą łopatami) to masz 160 m3 x 7zł = 1020 zł.

Natomiast godzina pracy bardzo dużej zwałowarki czyli tzw. Fadromy niech kosztuje 100 zł, to taki wykop nie zajmie mu więcej niż 3-4 godziny czyli maksymalnie 400 zł.

 

P.S. Wysłałem Ci na maila umowę z budowlańcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem pewien jaką kwotę wpisałaś.....

Ale przyjmując 70zł za godzinę pracy koparki to jest to cena średnia statystyczna.

 

Natomiast jeżeli GRABLOWSKI (takie jest prawidłowe jego nazwisko) woła 7 zł za metr sześcienny, to sobie policz. Zdaje się że wymieniałaś 160m2. Przyjmując że wybiera ziemie na metr głębokości (bo pod same ławy wybiorą łopatami) to masz 160 m3 x 7zł = 1020 zł.

Natomiast godzina pracy bardzo dużej zwałowarki czyli tzw. Fadromy niech kosztuje 100 zł, to taki wykop nie zajmie mu więcej niż 3-4 godziny czyli maksymalnie 400 zł.

 

P.S. Wysłałem Ci na maila umowę z budowlańcami.

Markus, jak ja Ci sie odwdziecze :-? czy TY pijasz trunki?Trudno, jak Grablowski nie ulegnie :wink: bede szukała dalej.Jeszcze raz jak mi poda 100 zł za godzinę, to bedzie oki?a czy przyłaczenie wody(woda na granicy działki, tzreba wcinke zrobic)za 1000 zł, to oki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł za godzinę pracy Fadromy to dość przyzwoita cena.

 

Nie znam zakresu pracy z przyłączem wody, ale powiem krótko. Rejon Koleczkowa i Bojana jest zmonopolizowany przez Grablowskiego i jestes raczej na niego skazana. Jeżeli jest to razem z geodezją powykonawczą

to cena byłaby niezła.

 

U mnie było 40 metrów rury, przedłużenie wodociągu i przestawienie hydrantu plus geodezja powykonawcza, razem 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł za godzinę pracy Fadromy to dość przyzwoita cena.

 

Nie znam zakresu pracy z przyłączem wody, ale powiem krótko. Rejon Koleczkowa i Bojana jest zmonopolizowany przez Grablowskiego i jestes raczej na niego skazana. Jeżeli jest to razem z geodezją powykonawczą

to cena byłaby niezła.

 

U mnie było 40 metrów rury, przedłużenie wodociągu i przestawienie hydrantu plus geodezja powykonawcza, razem 1400.

Jutro bede wiedziała jak ceni sie p.G jednak jestem juz o lata swietlne bardziej zorientowana.Najgorsze, ze ja sie targowac nie umiem :cry: a moj Tomek na wyjezdzie do wtorku :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam apel do Bojanowiczów : :)))

 

Macie jakieś namiary na czarnoziem??? - bo u mnie będzie trzeba baaaarzdo dużo aby przysypać tą moją pustynię :)

 

 

Witam,

Na wyjeździe z Chwaszczyna w stronę Karczemek po lewej stronie jest złomowiec. Możesz się do nich udać. Dowożą czarnoziem. Ceny niestety już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do p.Kordka czy moglibyscie podac namiar, bo wydawalo mi sie za mam, ale po sprawdzeniu mojego kapownika nie znalazlem.

 

Tak na marginesie to ile on sie ceni, bo jak czytam to jest pomocny. Ciekawe czy moj rejon nie jest dla niego zbyt odlegly, ale zapytac nie szkodzi.

 

Dzieki

Piotr

Wysłałam Ci info na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam apel do Bojanowiczów : :)))

 

Macie jakieś namiary na czarnoziem??? - bo u mnie będzie trzeba baaaarzdo dużo aby przysypać tą moją pustynię :)

 

 

Jak wjeżdżasz do Koleczkowa to na wprost (przy nowym sklepie) wisi tablica "Sprzedam czarnoziem". Facet mieszka własnie w tym domu co go mozna "trafić" na wprost. Brałem od niego dwie ciężarówki (leży jeszcze pod płotem) po 300 PLN za naczepę.

 

Chociaż moim zdaniem niwelację terenu powinnaś zrobić wykorzystując taką samą ziemię jaką masz na działce, a dopiero na wierzch dać warstwę czarnoziemu. Inaczej pół kredytu wtopisz w sam czarnoziem.

 

Dzięki Markus za namiary, zobaczę jeszcze co z Grablowskiego da się wycisnąć :)

 

Niwelować terenu nie będe czarnoziemem, tak jak mówisz poszłabym wtedy dawno z torbami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam apel do Bojanowiczów : :)))

 

Macie jakieś namiary na czarnoziem??? - bo u mnie będzie trzeba baaaarzdo dużo aby przysypać tą moją pustynię :)

 

 

Witam,

Na wyjeździe z Chwaszczyna w stronę Karczemek po lewej stronie jest złomowiec. Możesz się do nich udać. Dowożą czarnoziem. Ceny niestety już nie pamiętam.

 

Dzięki za pomoc :) Jutro wybadam teren :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...