Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ajnie masz, ja własnie postanwiłam zostac, a moja familia 25.06 fruuu, na mazury

 

To Gosiu, jak juz przestaniesz doglądać wieczorem budowy - zapraszam na jakąś herbatkę czy coś do mnie do Kielna (adres pod fotką) - z Koleczkowa nietrudno trafić, zobaczysz, jak to fajnie mieszkać prawie na budowie :)

z najwieksza przyjemnoscia, bo ja teraz codziennie w Koleczkowie jestem :p Dam znac, na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie więżby to polecam tartak w Robakowie koło Luzina- p. Lange.

Jeżeli chodzi o impregnację to uważam, że najlepiej jest wykonać ją na budowie tzn. wykopać rów, położyć folię i moczyć. Widzę mnóstwo dachów (więżby) gdzie po deszczu (lub deszczach) kolor impregnatu blednie. Zacząłem drążyć temat i w tartakach przyznają, że moczą najwyżej 0.5 godz. Co do drewna to zwróćcie uwagę ile jest rdzenia (to ciemniejsze widoczne w przekroju i jak najmniej białego przyrostu). Im go więcej tym więżba mocniejsza .Konkluzja im starsze drzewo tym lepiej.

Co do BK to sprawdżcie w Almaresie w Wejherowie-jeśli macie duże zamówienie to negocjujcie z p. Grzonkiewiczem. Można wytargać dobrą cenę przy kompleksowym zamówieniu

o, tartaku w Robakowie, juz druga osobamówi,z e dobry :-? ja chyba ze swojego zrezygnuje, a biore z czarnej Dabrowy, to za szemudem, a u mnie mysla nad cena w Castoramie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wiem, że powinienem moje "ogłoszenie" umieścić w innym dziale :oops:

( zresztą umieszczałem, lecz bez odzewu) , ale spróbuję...

...po budowie zostało mi trochę wełny mineralnej URSA, ok. 40 m2 150 mm DF 40. i ok. 30 m2 50 mm DF 35. Wszystkie baloty oryginał. Chcę sprzedać ok. 25% taniej niż aktualna cena rynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wiem, że powinienem moje "ogłoszenie" umieścić w innym dziale :oops:

( zresztą umieszczałem, lecz bez odzewu) , ale spróbuję...

...po budowie zostało mi trochę wełny mineralnej URSA, ok. 40 m2 150 mm DF 40. i ok. 30 m2 50 mm DF 35. Wszystkie baloty oryginał. Chcę sprzedać ok. 25% taniej niż aktualna cena rynkowa.

Eee, co Ty najpierw 'swoich"nalezy powiadomic :wink: popytam czy mi potrzeba i dam Ci znac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Serdecznie dziękuję wszystkim za informacje i namiary.

Jestem na etapie zbierania ofert od potencjalnych wykonawców. Teraz na tapetę wchodzi wybór hurtowni. Dajcie jakieś namiary proszę. Muszę podzwonić i pozbierać ich ceny i proponowane rabaciki :D :D :D .

Każdy grosz się liczy, bo mój chłop wybrał (niech będzie na niego) projekt domu z wolim okiem i tylko karpiówką można pokryć. Brrrrr, te ceny mnie zabiją.

 

Wczoraj troszkę odetchnęłam, bo prąd i wodę na czas budowy stanu surowego pożyczy mi sąsiad.

To się w głowie nie mieści, że Enera ma 1 rok na pociągnięcie mi prądu (CAŁE 10 M). No tak, pewnie trzeba rudę wykopać z ziemi, przetopić, potem udziergać ten kabel i zakopać go w ziemi, ech, cała masa roboty. Istne szaleństwo.

Z wodą też cyrk. Na wybudowanie 15 m sieci fi90 wg. aktualnych przepisów muszę mieć wydane warunki Celu publicznego z "wyposażeniem dodatkowym", czyli ocena wpływu na środowisko. Czasami sobie siedzę i myślę (!!!!!!!), że czymu Ci ludzie co wymyślają ustawy nie wezmą się do pracy, ciężkiej pracy. Wtedy przeszłyby im głupie pomysły z utrudnianiem życia "normalnym inwestorom".

 

No to się wyżaliłam. Pozdorwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Serdecznie dziękuję wszystkim za informacje i namiary.

Jestem na etapie zbierania ofert od potencjalnych wykonawców. Teraz na tapetę wchodzi wybór hurtowni. Dajcie jakieś namiary proszę. Muszę podzwonić i pozbierać ich ceny i proponowane rabaciki :D :D :D .

Każdy grosz się liczy, bo mój chłop wybrał (niech będzie na niego) projekt domu z wolim okiem i tylko karpiówką można pokryć. Brrrrr, te ceny mnie zabiją.

 

 

 

No to się wyżaliłam. Pozdorwienia.

Bo widzisz, tzreba sie budowac w Bojanie lub Koleczkowie :D ja prad miałam w 1 dzien, wode tak samo, a pozwolenie na budowe dostałam w ciagu..........8 dni!!!W hurtowni AZ tfu, tfu ida na reke jak moga, po prostu cudooooo, a dzisiaj w castoramie wynegocjowałam dobra cene na BK.Buziaki dla Pagina :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA M - bo widzisz wbrew nazwie Zakład Energetyczny, to przedsiębiorstwo wcale prądu nie dostarcza. Jak złożysz wniosek o przyłaczenie, to najpierw musi się uleżeć. Potem rozpisują przetarg na wykonanie projektu przyłącza. Jak już ten przetarg rozstrzygną, to musza poczekać aż wykonawca dostarczy im projekt (co średnio inteligentny elektryk robi na kolanie w godzinę). Następnie rozpisują przetarg na wykonawcę tegoż przyłącza, bo przecież ENERGA nie będzie sobie rąk brudzić jakimis tam skrzynkami i kablami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale niebawem będziemy mieli całą piwniczkę na olej, skończy się pilnowanie dzieci, żeby nie wpadły do dziury. A wiesz, erekcja nadal gdzieś leży:)

 

Asia - chyba chciałaś napisać "niebawem będziemy mieli całą piwniczkę na wino... :D ".

 

A tak swoją drogą, to bije się w piersi (słychać jak dudni???) i obiecuje poprawę. Wybieram się do Was jak sójka za morze, ale w końcu któregoś dnia zajadę 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczam, że płot został ukończony :)))

 

We wtorek wchodzą tynkarze :)

 

 

A tak z innej beczki ....Markus powinieneś się teraz nazywać Markus_Bojano a nie Markus_Gdynia :lol

 

 

Święte słowa. Nawet próbowałem to zrobić, ale niestety tej funkcji nie da się zmienić w profilu, "tytuł" niejako pozostaje dożywotnio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym już była w stanie zapłacić za schody, ale zaczynam się rozglądać za wykonawcą porządnych, drewnianych schodów, nie ażurowych, 14 stopni i różne takie - czy macie kogoś godnego polecenia ?

 

he he zauważyłam, że mało piszę, w ogóle mam na liczniku tylko 90, więc zacznę być aktywniejsza/

Witam

Mam fajnego i niedrogiego stolarza,robił u mnie schody i inne drewniane duperele.Jutro montuje balustrady na tarasie.Jeżeli chcesz możesz obejrzeć i pogadać z nim.

Pozdrawiam.bea3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...