Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !

 

Mam pytanie. Ile może kosztować projekt odprowadzenia deszczówki ? Sczerze mówiąc zapomniałem o tym "drobnym szczególe" i właśnie się okazało że za projekcik odprowadzenia deszczówki Pan woła sobie 500 zł. Co o tym sądzicie ? dużo ? mało ? w sam raz ?

 

Michał, Gdynia

Jak rozumiem odprowadzasz wodę do deszczówki, taki projekt powinien kosztować ok. 500zł, ale możesz popytać, może ktoś, okazyjnie zrobi go za 300zł. Kwestia w tym w jakim urzędzie trzeba go uzgadniać i jak zawiła jest ta sieć.

Uspokajam resztę, że jeżeli w decyzji lub w planie nie ma obowiązku to wodę deszczową można odprowadzić na grunt bez robienia projektów.

 

W ZUK w Glinczu poinformowali mnie, że w przypadku odprowadzenia deszczówki na terenie Chwaszczyna wystarczy wkopać kręgi betonowe do 2 m, dno wysypać piaskiem i podłączyć odpływy z rynnien do tej studzienki. Typowo umieszcza się taką studzienkę w narożniku działki. Projekt nie jest potrzebny.

 

Tak też właśnie mam zrobione :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bractwo pomorskie

Czy moglibyście się pochwalić swoimi kotłami gazowymi? W grudniu położyli u nas gaz w ulicy i powoli rozglądam się jakimś kociołkiem. Na razie dostałem ofertę na kondensat Buderusa. Firma która robiła u nas instalacje jest ich partnerem. Grzejniki też mam buderusa, są śnieżnobiałe (na to bardzo zwracała uwagę moja małżonka).

 

Pozdrowionka

Adamski

No nie mów że robili u ciebie takie dryblasy...firma D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal poszukuję kierownika budowy. Kto jeszcze może podzielić się namiarami na naprawdę dobrego fachowca? ?

 

 

AnSi,

 

ja dopiero zacząłem przygodę z budowaniem, ale kierownika mam z polecenia. Po dotychczasowych kontaktach jestem z niego bardzo zadowolony. Pan Mirosław Mazgajczyk, tel. 601 631964.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Nie , no nie mów że to mój sąsiad z Gościcina...przyjechał może różowym krasnalscenikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Markus. Czyli właściwie bez zmian - tzn. nie jestem zaskoczony.

Jak w te mrozy sprawowała się Twoja pompa ciepła?

 

Dziękuję, nie narzekam. Pompa miała nadal zapas mocy około 20-25%.

 

ADAMSKI - miło Cię widzieć, żeby nie rzec "kopa lat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bractwo pomorskie

Czy moglibyście się pochwalić swoimi kotłami gazowymi? W grudniu położyli u nas gaz w ulicy i powoli rozglądam się jakimś kociołkiem. Na razie dostałem ofertę na kondensat Buderusa. Firma która robiła u nas instalacje jest ich partnerem. Grzejniki też mam buderusa, są śnieżnobiałe (na to bardzo zwracała uwagę moja małżonka).

 

Pozdrowionka

Adamski

No nie mów że robili u ciebie takie dryblasy...firma D...

 

A robili, robili - dryblasy są naprawdę niezłe :-) Jak stałem obok nich czułem się jak krasnal, a mam przecież 183cm wzrostu. Obaj są wysocy i mocno zbudowani przez co robią jeszcze większe wrażenie.

Też masz od nich instalację?

 

Markus: stare nawyki wracają ;-) Jak człowiek czegoś szuka związanego z domkiem to wraca do forum.

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaba73: jestem laikiem ale wydaje mi sie że instalację mam położoną nieźle - w każdym razie w domu jest ciepło (jak napalę w piecu :-) ).

Inna sprawa, że tak do końca nie mogę być obiektywny. Jeden z szefów tej firmy ma rodziców mieszkających w bloku drzwi w drzwi naprzeciwko mieszkania moich teściów i znamy się już trochę lat. Tak więc wynikałoby z tego, że musieli się trochę postarać i nie dać plamy kładąc instalację u znajomych. Oczywiście wcześniej przed ich wyborem zrobiłem rozeznanie na rynku tczewskim i okolicach i wypadli nieźle.

Moje warunki wyglądały następująco:

- w domu ma być na parterze i w górnej łazience podłogówka + kaloryfery

- w sypialniach na piętrze kaloryfery

- instalacja w kotłowni - piec węglowo-drzewny + zasobnik 120l - instalacja tak przygotowana, że ma być możliwość podłączenia w obieg pieca gazowego i automatycznego lub ręcznego przełączania między piecami.

Takie warunki dostało 5 firm. Na placu boju pozostały Dios i JH. Dios wygrał. Jedna z hurtowni "wsławiła" się tym, że dostałem wycenę spisaną odręcznie na wyrwanej z zeszytu kartce, gdzie w polu "grzejniki" była ilość i cena ogólna. "Troszkę" zbyt ogólnie jak dla mnie ;-) Nawet laik może sobie wziąć tabelę gdzie są powierzchnie pomieszczeń, zakresy temperatur w obiegu i dobrać kaloryfer (ja tak zrobiłem- tabele są na stronach niektórych producentów grzejników), a później sprawdzić czy hurtownia nie chce ci wcisnąć grzejnika o źle dobranych parametrach.

Ok, starczy. Rozpisałem się, ale wszyscy kupujący kotłownię i instalację grzewczą będą wiedzieli o czym napisałem.

 

Aha, nie polecam pieca węglowo-drzewnego Buderus Dorn. Za wąska komora do ładowania węgla i drewna powoduje, że nawet w gorącym piecu węgiel potrafi się zawiesić i stworzyć skorupę. Przychodząc rano do pieca zastaje się u góry warstwę węgla, a na dole popiół :evil:

 

Teraz pozostał mi dylemat - jaki kocioł gazowy wstawić? Mam nadzieję, że skończy się codzienne poranne bieganie do pieca ;-)

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiary na dobrego studniarza, ktory za rozsadne pieniadze zrobi mi studnie na czas budowy + do podlewania ogródka później? Ponieważ jestem w tej tematyce zielony, mile widziany bylby fachowiec, ktory doradzi odpwiednie rozwiazanie, niekoniecznie takie, ktore najlepiej zadba o jego wynagrodzenie.

 

Przy okazji: czy ktoś może ćwiczył połączenie instalacji ze studni z wodociągową z wykorzstaniem zaworu przeciwsakżeniowego? Czy wodociagi na to zezwalaja (bo podobno nie wszędzie tak jest)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiary na dobrego studniarza, ktory za rozsadne pieniadze zrobi mi studnie na czas budowy + do podlewania ogródka później? ...

 

Odbierz wiadomości na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anSi

czy mogłabym prosic o przesłanie listy wykonawców i o namiary na studniarza.

pozdrawiam

Lidka

Polecam faceta z rokitnicy do studni, piachu, robot ziemnych

0601 622 236 z tego co sie zorientowalem w okolicy jest najtanszy, jezeli z nim pogodasz ze bedziesz brala zwir i piach od niego na czas budowy a ma do zaoferowania caly sprzet do da dobre ceny np za piach 0-2 plukany do zaprawy chce za 24 t -300 zl ale przy wiekszej ilosci mozna sie targowac moze tez przywiezc 36 ton bo ma "łódke" bedzie taniej

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anSi

czy mogłabym prosic o przesłanie listy wykonawców i o namiary na studniarza.

pozdrawiam

Lidka

 

Zwykłym czy poleconym 8) Adres mailowy dobra kobito podaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...