Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Groszek 3, greg 98 - dzięki za uwagi. Jestem zajeb... cie mile zaskoczony szybką i rzeczową reakcją. Dzieki, Dzieki, Dzieki, Dzieki .....

 

DO wszystkich forumowiczów - po przejrzeniu postów zauwazyłem, że w okolicy Tuchomia (Tuchomek) buduje się Gabi (ostatnio jej nie zauważyłem na forum. Czy ktoś z Was może buduje się w tej okoliczy - chodzi mi przede wszystkim o okolice Tuchomia zbliżone do ośrodka wypoczynkowego Oleńka, niedaleko którego mam działke (z przepięknym widokiem na jezioro :wink: )

 

Dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Groszek - już sobie przypomniałem z tym foto.

 

 

Adamaski - na dobrą sprawę możesz w ogóle nie obmurowywać tego komina. Jak sama nazwa wskazuje jest to systemowy - samonośny. Jeśli jednak chcesz to nic nie szkodzi na przeszkodzie - tylko po co. Ja nie obmurowywałem, Sebo podobnie. Część poza dachem, okleję płytkami klinkierowymi i z bańki.

 

Pozdrawiam

 

 

Bolek, czy dowiedziałeś się jak z tą archeologią. Mam ten sam, problem - Działka leży na terezie zagrożonym archeologicznie i powiem szczerze, że nie chciałbym nic tam znaleźć. Popatrzcie tylko jak wyglądają prace archeologiczne na wyspie spichrzów w Gdańsku - neverending story !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie jak wyglada badanie dzialki przez Archeologow z Muzeum Miasta Gdanska?

 

Ile to kosztuje, trwa i czy mozna sobe tak po prostu zadzwonic do Muzeum i sie umówić?

 

Moja dzialka jest na granicy obszaru 'zagrożonego archeologicznie'. Mam nadzieje, ze mi tam jakiegos Stonehenge nie znajda...

 

milego i pracowitego weekendu wszystkim!

 

Przepraszam, NIE TEN CYTAT. Jeszcze raz ponawiam pytanie w sprawie archeologii z poprzedniego posta powyżej !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - u mnie sprawa skonczyla sie dosc latwo - okazalo sie, ze babka ktora sprzedala mi ziemie zrobila to badanie hurtem dla calej ziemi ktora dzielila, wiec i moja dzialka zostala objeta ta ekspertyza. I dobrze sie stalo, bo jak maja pare hektarow, to jest mniejsza szansa na znalezienie czegokolwiek niz na 1000 m2 mojej dzialki.

 

W kazdym razie pouczaja w decyzji muzeum o tym, ze jak cos znajdziesz to masz im tym powiedziec. W praktyce - jak sie dowiedzialem na forum - nalezy to wykopac samemu i opchnac na aukcji aby miec wiecej grosikow na budowe, a nie finansowac wykopaliska z wlasnej kasy (bo jesli cos sie tam znajdzie, to inwestor pokrywa koszta archeologow - patrz dominikanska hala targowa w gdansku lub ziemia tuz obok pod duzy biurowiec kolo szkoly muzycznej i bud. bylego proremu)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - masz śliczny dom, ale powiedz jak wstawiasz te zdjęcia?

 

Witam z rana

Taki mega super internauta i komputerowiec nie jestem, ale jak przeczytałem ta instrukcję poniżej to skumałem. Jej autorem jest Grzegorz63, a została umieszczona w grupie Zagłębie Dąbrowskie.

 

Początek cytatu:

Chcąc wkleić obrazek musisz go najpierw znaleźć gdzieś w internecie, albo sam go tam umieścić w sieci na jakimś serwerze. Podstawowy błąd to taki, że ktoś chce umieścić obrazek, który ma zapisany we własnym komputerze (np. swoje zdjęcie). Nic z tego nie wyjdzie, po prostu trzeba najpierw umieścić to zdjęcie w sieci np zakładając swój album tutaj:

http://foto.onet.pl/albumy/

Ale zacznijmy od podstaw:

1. Znalazłeś w internecie obrazek, który chciałbyś umieścić tu na forum. Obrazek musi być w formacie gif lub jpg (jpeg). "Najeżdżasz" na nim myszką, naciskasz prawy przycisk myszy i klikasz "Właściwości".

2. Tam odczytujesz, że masz np. obraz GIF, oraz co najważniejsze- zaznaczasz i kopiujesz wszystko to co jest za "Adres: (URL)", czyli to co zaczyna się "http://.... "

3. Wracasz na forum i przy pisaniu odpowiedzi naciskasz przycisk "Img", za nim wklejasz ten adres obrazka, który wcześniej skopiowałeś i później powtórnie wciskasz przycisk "Img".

4. Możesz potestować sobie tutaj, Powodzenia!!!

5. Acha, przed wysłaniem wiadomości dobrze jest zobaczyć sobie wciskając przycisk "Podgląd".

 

Koniec cytatu :D

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki podeślę zainteresowanym.

 

Groszek - rzuty mam, ale w formie drukowanej. Mój projekt był tak amatorsko zrobiony, że aż dziwne że Murator go firmował w katalogu Dom Dostępny.

 

Prościej chyba wysłać coś na maila - jak zeskanuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Marjo - Moja działeczka jest od strony drogi Gdynia - Żukowo. Ale będziemy mieli wspólne Jezioro !!!! Czy ktos jeszcze buduje sie w okolicach j. tuchomskiego ?

 

Kodi - widziałem na twoich zdjęciach, że "zakopywałeś" gaz w ziemi. Jak jest minimalna odległośc zakopanej butli od domu (Nie mam za dużej działki :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - co do terenów jeziora Tuchomskiego to ja mieszkam w Miszewku czyli jakieś 2km od jeziorka. Nieraz chodzę tam na spacer z psem.

 

Co do gazu - to 1m od granicy działki i chyba 3m od domu. Chodź jak patrzę u siebie to tyle nie ma. może też 1m. Te odległości to tylko przy zbiorniku zakopanym. Mam działeczkę 500m stąd ta dezyzja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kodi - dzięki za mapke. Przyznam się ze wstydem, że niektóre nicki nic mi nie mówią :oops: . Np. taki Docent ... Któż to u licha? :wink:

A z tym wklejaniem, to jest tak jak dziecku zabawke dali, to się nią bawi.

 

Groszek - mój dom jest powierzchniowo mniejszy od Twojego. Z tego co zerknąłem to po podłodze masz circa 200 m2, a ja 174. Rozłożystość daje inne spojrzenie - ale to tylko jeden poziom.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - oczywiście mapeczka dla mnie też! - coś niecoś fotografuję, ale niestety na zwykłym aparacie - może później da się to jakoś przetworzyć i umieścić na forum. Pytanko do Ciebie - kanaliza wychodzi u Ciebie nad ławą , czy pod i jaką papę dać na izol. fundamentów - zwykłą taką po 30 zł za 15 m2, czy tą droższą po 40 zł za 10 m2 - od soboty chcę ruszyć z izolacjami i wydarciem z ziemi desek szalunkowych - obecność mile widziana, jeśli wszystko będzie OK z Beatą.

 

Benicio - naprawdę masz zamiar uwiecznić moje dzieło na cyfrówce - jeśli tak to później poproszę o przesłanie tych zdjęć na mojego maila - będę wdzięczny. A propos tych ksywek ( nicków) to porozmawiamy na miejscu :evil: . Jak może zauważyłeś materiał na ściankę fundamentową stoi już gotowy. Do zobaczenia w weekend.

 

Ma 75 - sorry, że tak mało mogłem poświęcić Ci czasu, ale myślę, że chociaż trochę Ci pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...