Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Benicio - mi niekóre nicki też za wiele nie mówią. Po prostu prześledziłem całą naszą grupę i wypisałem co nieco. Jest nawet jeszcze kilka nicków, ale po jednym wpisie na forum nic nie dało się ustalić. Część osób pisze systematycznie, część pisze raz na 2 tygodnie, część pewnie już tu nie zagląda, a część zagląda, ale ze zwykłej ciekawości, nie wpisując nic oczywiście.

 

 

Docent - kanaliza wychodzi u mnie nad ławą. To znaczy mam dziurę w ściance fundamentowej. Zwróć uwagę na samo przejście przez mur. W Muratorze z tego roku, /najczęściej popełniane błędy/ było o prawidłowej izolacji. Ja umieściłem rurę, napchałem styropianu, przykleiłem siatkę na klej i zasmarowałem dysperbitem. Nie wiem czy jest to do końca poprawne, ale zerknij w Muratora.

 

Co do izolacji poziomej to pamiętaj synku /izolacje są najważniejsze/. Tylko dobra gruba papa, chroni twe fundamenty jak należy. Przesmaruj jakimś mazidłem, przyklej papę złożona podwójnie i jazda z fundamentami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UF ledwo zdążyłam dziś do was zajrzeć a tu widzę mam dwóch najbliższych sąsiadów! witam Raflg - moze to ty masz wylane fundamenty po prawej od asfaltu?

Marjo do ciebie mam trochę dalej bo jestem od tej strony jak Raflg a dawno nie byłam z tamtej strony na jakim etapie jesteś?

As woją drogą towarzystwa na długie zimowe wiecory nie zabraknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Gabi

Cieszę, się, że się odezwałaś. Nie mam jeszcze nic na działce, ponieważ czekam na decyzje o przekwalifikowaniu Zamierzam się budować na wiosne 2004 (kilka słów o sobie napisałem we wcześniejszych postach). Nie od końca wiem, o którym miejscu mówisz. DO mnie zjeżdza sie z drogi Gdynia - Żukowo w prawo do ośrodka Oleńka. Przy zakręcie jest kamień i w lewo droga. Tam stoi barakowóz - na mojej działce. Czy twoja lokalizacja jest gdzieś w pobliżu ? Niedługo zamieszcze zdjęcia działki na necie, i dam Wam Link, to sobie ją obejrzycie.

 

Kodi

Dzięki za info o gazie. Moja dziąłka jest też mała i do tego niekształtna, więc będę miał problem z umieszczeniem na niej czegokolwiek oprócz domu, stą d ważny dla mnie każdy metr ! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - czy i ja moge prosić o mapkę. Mail jak w profilu.

 

Czy ktoś z Was wie: czy i gdzie można wypożyczyć szalunki takie jak stosują np: przy budowie biurowców. Moja ulubiona p.Architekt zasugerowała wylanie ścian fundamentowych, a mnie szkoda forsy na deskowanie, bo nie mam później gdzie tego zagospodarować.

Drugim wariantem są bloczki betonowe, ale nigdzie nie idzie znaleźć krótszych niż 38 cm. Problem polega na tym, że ściana jednowarstwowa ma mieć 40 cm - bloczki muszą iść w poprzek i wychodzi na to, że cokół będzie wysunięty, a chciałem schowany.

 

Papierowa robota zaczyna pomału dobiegać końca i jest szansa, że pod koniec miesiąca pobiegnę po pozwolenie na budowę. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część osób pisze systematycznie, część pisze raz na 2 tygodnie, część pewnie już tu nie zagląda, a część zagląda, ale ze zwykłej ciekawości, nie wpisując nic oczywiście.
.

Ja z tych co tu zaglądają, nie wpisując nic oczywiście :wink: ! Ale pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Staram się codziennie do Was zajrzeć. Nie pytam, nie piszę, bo nic się u mnie nie dzieje oprócz narastajacego klimatu, wypisz-wymaluj, z Procesu Kafki.

Czekam na WZ. Moja gmina raczyła wysłać proponowane WZ do 1.Urzędu Wojewódzkiego, 2.Urzędu Marszałkowskiego, 3.Starostwa i 4.Zarządu Dróg. Papierkologia galopująca! Minął miesiąc i odpowiedział dopiero UW.

 

Ale nie to jest najciekawsze! Otóż p. urbanistka z gminy ustaliła na mojej działce linię zabudowy 10m od granicy. Nadmienię, że działka graniczy z 2 działkami budowlanymi i 2 rolnymi. Dochodzi do niej tylko droga prywatna, która kończy się na granicy mojej działki. A droga gminna biegnie sobie kilkadziesiąt metrów od mojej granicy. Urbanistka zapytana o podstawy prawne takiej decyzji, nie potrafiła ich przytoczyć. Przyciśnięta do muru przez Wojtka arogancko odpowiedziała, że tak będzie ładniej, domy nie będą stały jeden na drugim, bo sąsiednia działka jest niewielka (~1100m2), a u nas jest sporo miejsca (3340m2) więc można dom odsunąć.

Myślałam, że Wojtek jej zrobi krzywdę, ale się powstrzymał i już złożył odwołanie od WZ, których jeszcze formalnie nie otrzymaliśmy. Ciekawe jaki im przysługuje termin na odpowiedź?

No i co Wy na to? Prawda, że Kafka w najczystszym wydaniu.

Powiem Wam tylko, iż nie jest moim marzeniem bicie rekordu oczekiwania na WZ, ustanowionego przez Docenta :D .

Czuję, że zaczyna się u mnie głupawka :roll: . Tymczasem, jeszcze całkiem normalna, pozdrawiam Was ciepło.

Kodi, poproszę również o mapkę na adres w profilu. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka Forumowiczów z Grupy Trójmiasto i Okolice jest już dostępna pod adresem: http://www.zhr.pl/bolek/murator

 

Mapka niestety zajmuje 160kb, wiec modemowiczom moze sie troche ladowac za pierwszym razem...

 

Wszelkie zmiany w tejże mapce postaramy się z kodim uaktualniac na bieżąco. Proszę dane nadal przesylać kodiemu (autor mapki), a wszelkie techniczne uwagi i propozycje do mnie.

 

Kodi - mam nadzieje, ze Tobie to tez pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESKA-J

ja w Bojanie tez mam linie zabudowy na 10m i wstyd się przyznać, ale nie wpadłem na pomysł żeby się wykłócać.

 

TOMGOR

ja nie chcę wystającego cokołu (ot takie widzimisię) dlatego powstała koncepcja lanych ścian fundamentowych. ale problem już się rozwiązał bo znalazłem wypożyczalnię szalunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim Budującym.Serdeczne dzięki za umieszczenie mnie na mapce.Nie miałam czasu pisać ale dzisiaj mogę się pochwalić,że od kilku dni mam stan surowy zamknięty(bez okien).Okna za 3 tygodnie.Zajęło mi to 5 m-cy,w tym 2 m-ce przerwy.Widzę,że wokoło mam wielu sąsiadów z forum,Jeśli ktoś chciałby zobaczyć mój dom w naturze serdecznie zapraszam,jeżdżę tam prawie codziennie.Od poniedziałku zaczynam się grodzić,może ktoś ma książkę Ogrodzenia wydawnictwo Prószyński z ub.roku,chętnie pożyczę.Powodzenia bea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESKA-J

ja w Bojanie tez mam linie zabudowy na 10m i wstyd się przyznać, ale nie wpadłem na pomysł żeby się wykłócać.

Markus, może obok granicy działki jest, albo będzie w przyszłości droga? W takim przypadku wszystko jest OK. Przepisy stanowią, że linia zabudowy musi być wytyczona 10m od drogi.

U mnie droga gminna znajduje się kilkadziesiąt metrów od granicy działki!

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - masz śliczny dom, ale powiedz jak wstawiasz te zdjęcia?

 

Witam z rana

Taki mega super internauta i komputerowiec nie jestem, ale jak przeczytałem ta instrukcję poniżej to skumałem. Jej autorem jest Grzegorz63, a została umieszczona w grupie Zagłębie Dąbrowskie.

 

Początek cytatu:

Chcąc wkleić obrazek musisz go najpierw znaleźć gdzieś w internecie, albo sam go tam umieścić w sieci na jakimś serwerze. Podstawowy błąd to taki, że ktoś chce umieścić obrazek, który ma zapisany we własnym komputerze (np. swoje zdjęcie). Nic z tego nie wyjdzie, po prostu trzeba najpierw umieścić to zdjęcie w sieci np zakładając swój album tutaj:

http://foto.onet.pl/albumy/

Ale zacznijmy od podstaw:

1. Znalazłeś w internecie obrazek, który chciałbyś umieścić tu na forum. Obrazek musi być w formacie gif lub jpg (jpeg). "Najeżdżasz" na nim myszką, naciskasz prawy przycisk myszy i klikasz "Właściwości".

2. Tam odczytujesz, że masz np. obraz GIF, oraz co najważniejsze- zaznaczasz i kopiujesz wszystko to co jest za "Adres: (URL)", czyli to co zaczyna się "http://.... "

3. Wracasz na forum i przy pisaniu odpowiedzi naciskasz przycisk "Img", za nim wklejasz ten adres obrazka, który wcześniej skopiowałeś i później powtórnie wciskasz przycisk "Img".

4. Możesz potestować sobie tutaj, Powodzenia!!!

5. Acha, przed wysłaniem wiadomości dobrze jest zobaczyć sobie wciskając przycisk "Podgląd".

 

Koniec cytatu :D

 

Pozdrowienia B.

Benicio, gratuluję, udało się!!! http://obrazki.babiniec.pl/Powinszowania/pozdrawiam1.gif

Wypłaty honorarium za prawa autorskie nie będę się domagał! :lol: :lol: :lol:

Mieszkacie w pięknym regionie Polski. Kraków i Gdańsk są najpiękniejszymi miastami w Polsce. Żałuję, że nie urodziłem się w którymś z tych miast! Obecnie mam 40 lat, ale do dziś żywo mam w pamięci czasy, gdy jako 16-latek uczestniczyłem w letnim Hufcu OHP (tak, było coś takiego! :D ), a zakwaterowany byłem pod namiotem w Gdańsku na Biskupiej Górce. To są najpiękniejsze wspomnienia mojego życia! :p

Pozdrawiam serdecznie całą Grupę Trójmiejską i okolice, a szczególne wyrazy podziwu (jak on tego dokonał??? :o ) kieruję do kodiego_gdynia

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...