Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

właśnie zaczynam budowanie i poszukuję namiarów na hurtownie materiałów lub ew poproszę o przykładowe dobre ceny żebym się gdzieś nie nabił:

potrzebuję stal zbrojeniową fi 10, 12, 6

beton B20

bloczki betonowe

deski szalunkowe

Desek potrzebuję ok 3m3 może ktoś ma do odsprzedania używane?

Budowa jest w Lniskach

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam pytanie skąd kupowaliście okna? Czy możecie polecić jakieś? a i jeszcze drzwi zewnętrzne. Pozdrawiam :)

Nasze okna -Avante z Rumii. Drzwi zrobiła nam firma budująca dom, gratis, z desek pozostałych po budowie :lol: Na razie takie mamy.

 

A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?

 

Na białej liście masz namiary.

Mojemu koledze stolarka wyszła 20 tyś, drugiemu 40 tyś a koleżance z pokoju obok 5 tyś bo mieszka w bloku, wszystko zależy od ilości i wielkości okien ;-)

dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi, sprawdzę sobie namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?

 

Na białej liście masz namiary.

Mojemu koledze stolarka wyszła 20 tyś, drugiemu 40 tyś a koleżance z pokoju obok 5 tyś bo mieszka w bloku, wszystko zależy od ilości i wielkości okien ;-)

dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi, sprawdzę sobie namiary :)

 

A nam robiła firma Styl z Żukowa - biorą okna z fabryki Witraż z koło Białegostoku. . Avante wychodziły nam o 1/3 droższe, u tak mamy 3-szybowe i tańsze. Może do mercedesów wśród okień nie należą - okna nie są tak rozreklamowane. Ale spełniają swoją funkcję, drzwi wejściowe i bramę też od nich braliśmy - był więc rabat. Jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy sie OKRADAĆ ! .

Dzisiaj Wszystkie okna sa bezołowiowe( mam na myśli plastikowe), 95% to 5 - komorowe, współczynnik przenikalności ciepła przez szyby taki sam we wszystkich firmach, kolorystyka znormalizowana w całej Europie tak aby pasowała do bram garazowych i w przyszłosci do wymiany okna. Jedyna róznica to okucia które w bardzo dużej mierze parametrami są zblizone i to bardzo !. A to ze te same okna to rozbieznośc ceny w 50% to tylko kampania reklamowa i marketing !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy sie OKRADAĆ ! .

Dzisiaj Wszystkie okna sa bezołowiowe( mam na myśli plastikowe), 95% to 5 - komorowe, współczynnik przenikalności ciepła przez szyby taki sam we wszystkich firmach, kolorystyka znormalizowana w całej Europie tak aby pasowała do bram garazowych i w przyszłosci do wymiany okna. Jedyna róznica to okucia które w bardzo dużej mierze parametrami są zblizone i to bardzo !. A to ze te same okna to rozbieznośc ceny w 50% to tylko kampania reklamowa i marketing !!!

 

Nie masz racji . Nie wiem czy wiesz, ale okna różnią się przede wszystkim zastosowanym profilem. I mało tego profil tego samego producenta np. VEKA ma różne klasy, różniące się grubością, a to wpływa na sztywność całego okna - podatność na wypaczenia. A na dodatek firmy które "składają" okna potrafią do środka wstawiać odchudzone metalowe usztywnienie w ramach cięcia kosztów. Dlatego warto wybierać dobrego i sprawdzonego producenta który robi okna na dobrym profilu w klasie A, bo tak naprawdę nie jesteś w stanie sprawdzić co jest w środku okna i jakiej grubości profil został użyty, bez jego uszkodzenia.

Najgorzej sprawa się ma z oknami "kolorowymi". Ci gorsi producenci potrafią wykorzystać okna białe - tańsze i oklejać je sami okleiną, a nie produkować z gotowego profila - profesjonalnie przygotowanego przez producenta. Nie muszę chyba pisać jak wyglądają takie okna po sezonie. Jak chcesz się przekonać to oklej sobie segment i policz ile bąbli wyjdzie ci po tej operacji.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy sie OKRADAĆ ! .

Dzisiaj Wszystkie okna sa bezołowiowe( mam na myśli plastikowe), 95% to 5 - komorowe, współczynnik przenikalności ciepła przez szyby taki sam we wszystkich firmach, kolorystyka znormalizowana w całej Europie tak aby pasowała do bram garazowych i w przyszłosci do wymiany okna. Jedyna róznica to okucia które w bardzo dużej mierze parametrami są zblizone i to bardzo !. A to ze te same okna to rozbieznośc ceny w 50% to tylko kampania reklamowa i marketing !!!

Bogdan - nie pisz takich rzeczy skoro nie znasz wszystkich faktów.

Najpierw pogadaj z fachowcami np Jareko czy Pchełek.

Okucia - niektóre firmy rezygnują z tańszych na rzecz droższych , żeby nie tracić klientów, inna sprawa dlaczego z profilu X zrobisz kółko o śr. 60cm, a z Y nie mniej niż 90cm?

Nie sprzedaję okien i nie produkuję ich, ale kręcę się niedaleko tego tematu i nie raz musiałem zrobić "drobne" zakupy w tym zakresie korzystając z porad kolegów z tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?

 

Na białej liście masz namiary.

Mojemu koledze stolarka wyszła 20 tyś, drugiemu 40 tyś a koleżance z pokoju obok 5 tyś bo mieszka w bloku, wszystko zależy od ilości i wielkości okien ;-)

dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi, sprawdzę sobie namiary :)

i nie odchodź bez min. 30% rabatu. Ja będę zamawiał z oknoplastu, profil platinium kolor orzech. Jak dla mnie z okien pvc to czołówka jak nie nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym szczesliwym przyszlym inwestorem domu w koleczkowie, jestem teraz na etapie pomysłow i projektu.

Zgodnie z zaleceniem przeszukalem forum ale nie znalazem satysfakcjonujacej opdowieni na aktualnie nurtujace mnie teraz zagadnienie mianowicie : rekuperacja + gwc . Szukam osob ktore taki system montowaly w swoich domach, koszt instalaji i jak sie sprawdza. dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym szczesliwym przyszlym inwestorem domu w koleczkowie, jestem teraz na etapie pomysłow i projektu.

Zgodnie z zaleceniem przeszukalem forum ale nie znalazem satysfakcjonujacej opdowieni na aktualnie nurtujace mnie teraz zagadnienie mianowicie : rekuperacja + gwc . Szukam osob ktore taki system montowaly w swoich domach, koszt instalaji i jak sie sprawdza. dzieki za odpowiedz

Wprawdzie na wiosnę dopiero zaczynam, ale też będę miał rekuperator jednak bez gwc(chyba). Na mój dom 160m2 pow. użytkowej, parter+poddasze uż. koszty instal.+rekuperator stork air z firmy AIRCOMFORT Gdynia (polecany na białej liście)ok 21 tyś, druga firma z gdańska rekuperator renowent hr 400m3+materiały+robocizna+dodatkowo orurowanie do dgp koszt ok 18tyś. Biorę renoventa

Może chociaż trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Proszę o info gdzie w okolicach 3 miasta dostanę dobre bloczki fundamentowe, porotherma 25 p+w, w dobrej oczywiście cenie. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

 

Jezeli chodzi o bloczki betonowe to polecam z betoniarni Niestepowo tel

Marcin 508100795

Pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...