Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ESKA-J

ja w Bojanie tez mam linie zabudowy na 10m i wstyd się przyznać, ale nie wpadłem na pomysł żeby się wykłócać.

Markus, może obok granicy działki jest, albo będzie w przyszłości droga? W takim przypadku wszystko jest OK. Przepisy stanowią, że linia zabudowy musi być wytyczona 10m od drogi.

U mnie droga gminna znajduje się kilkadziesiąt metrów od granicy działki!

Pozdrawiam :p

 

Droga jest, a nawet dwie, gdyż mam działke narożną. Jednak żadnej z nich nie zakwalifikowałbym jako drogi gminne tylko wewnętrzne. Ale prawdę mówiąc to mnie ta odległość nie przeszkadza, przynajmniej nie będziemy sobie do okien zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Część osób pisze systematycznie, część pisze raz na 2 tygodnie, część pewnie już tu nie zagląda, a część zagląda, ale ze zwykłej ciekawości, nie wpisując nic oczywiście.
.

Ja z tych co tu zaglądają, nie wpisując nic oczywiście :wink: ! Ale pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Staram się codziennie do Was zajrzeć. Nie pytam, nie piszę, bo nic się u mnie nie dzieje oprócz narastajacego klimatu, wypisz-wymaluj, z Procesu Kafki.

Czekam na WZ. Moja gmina raczyła wysłać proponowane WZ do 1.Urzędu Wojewódzkiego, 2.Urzędu Marszałkowskiego, 3.Starostwa i 4.Zarządu Dróg. Papierkologia galopująca! Minął miesiąc i odpowiedział dopiero UW.

 

Ale nie to jest najciekawsze! Otóż p. urbanistka z gminy ustaliła na mojej działce linię zabudowy 10m od granicy. Nadmienię, że działka graniczy z 2 działkami budowlanymi i 2 rolnymi. Dochodzi do niej tylko droga prywatna, która kończy się na granicy mojej działki. A droga gminna biegnie sobie kilkadziesiąt metrów od mojej granicy. Urbanistka zapytana o podstawy prawne takiej decyzji, nie potrafiła ich przytoczyć. Przyciśnięta do muru przez Wojtka arogancko odpowiedziała, że tak będzie ładniej, domy nie będą stały jeden na drugim, bo sąsiednia działka jest niewielka (~1100m2), a u nas jest sporo miejsca (3340m2) więc można dom odsunąć.

Myślałam, że Wojtek jej zrobi krzywdę, ale się powstrzymał i już złożył odwołanie od WZ, których jeszcze formalnie nie otrzymaliśmy. Ciekawe jaki im przysługuje termin na odpowiedź?

No i co Wy na to? Prawda, że Kafka w najczystszym wydaniu.

Powiem Wam tylko, iż nie jest moim marzeniem bicie rekordu oczekiwania na WZ, ustanowionego przez Docenta :D .

Czuję, że zaczyna się u mnie głupawka :roll: . Tymczasem, jeszcze całkiem normalna, pozdrawiam Was ciepło.

Kodi, poproszę również o mapkę na adres w profilu. Dziękuję.

 

Czesc eska-j

 

Masz sytuację podobną jak moja. U mnie co prawda ustalili linię zabudowy 6 metrów od granicy działki, ale zabrali z działki jeszcze 2,5 na drogę. Ciekawe?!?! Najgorsze to ze działka ma (miała) 800 metrów.

 

Przy tym pytanie:

Czy tak mogą sobie wyciąć kawałek dziąłki na drogę a ja bez szemrania mam się zgodzić, czy powinienem dostać odszkodowanie, czy "dobrowolnie zgodzić się z tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym pytanie:

Czy tak mogą sobie wyciąć kawałek dziąłki na drogę a ja bez szemrania mam się zgodzić, czy powinienem dostać odszkodowanie, czy "dobrowolnie zgodzić się z tym faktem.

Rafalg,

Nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie, pewnie wszystko zależy od tego jak ta działka jest zapisania w planach zagospodarowania przestrzennego.

Najlepiej będzie, jak umieścisz to pytanie w dziale "Prawo i pieniądze" - tam zagląda sporo osób, całkiem dobrze znających przepisy.

Miałam ostanio problem związany z przepisami i Ci dobrzy ludzie mi pomogli.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga jest, a nawet dwie, gdyż mam działke narożną. Jednak żadnej z nich nie zakwalifikowałbym jako drogi gminne tylko wewnętrzne. Ale prawdę mówiąc to mnie ta odległość nie przeszkadza, przynajmniej nie będziemy sobie do okien zaglądać.

I super!

U mnie nie jest go końca tak fajnie, bo mam działkę ze spadem i przesunięcie linii zabudowy tak daleko powoduje, że nie mogę wykorzystać naturalnego siodła do postawienia domku, bez poniesienia sporych kosztów wyrównania terenu.

Właściwie to mogłabym z powodzeniem uciec od sąsiadów w głąb działki, ale znacznie to podwyższyłoby koszty budowy.

Skoro więc brak podstaw prawnych do takich decyzji urbanistki, to będę walczyć o swoje pieniądze. Nie mam zamiaru wydawać grubej kasy na widzimisie jakiegoś niedouczonego babska!

I tego będę się trzymać :lol: . Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie

 

Docent - wysłałem Ci foty. Teraz czas na Ciebie - nie będe przed szereg wychodził 8) .

 

Miałem przygode ostatnio: Ekipa od wykończeniówki stawiając dodatkową ściankę (a właściwie takie większe przepierzenie) w łazience przebiła (wkrętem) mi wodne ogrzewanie podłogowe!!! Pierwszy czarny scenariusz jaki urodził mi się w głowie to: skuwamy kafle w łazience, skuwamy wylewke tamże, demontujemy ogrzewanie podłogowe tamże, kładziemy nowe, robimy wylewke, czekamy ze 2 miechy co by se wilgośc odparowała, kładziemy kafle ... Płakać mi się chciało. Szczęście w nieszcęściu skończyło się tak, że naprawiony zostanie tylko ten przebity kawałek rurki i po sprawie. A ja laik myślałem, że trzeba całą instalacje zmieniać :oops: .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ale ruch na necie. Tyle postów, że nie wiem co czytać.

 

Bolek - jestem mile zaskoczony. Nie spodziewałem się takiego tempa.

 

W sprawie mapki - to wysłałem Bolkowi w kolorze, lecz może na rozmiar zrobił black&white.

Popracujemy nad tym.

 

Chętnych umieszczę oczywiście.

 

Grzegorzu - również pozdrawiam i dziękuję za milutkie słowa.

Jak będziesz na północy to wpadaj do mnie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po weekendzie!

 

Pytanko: jaka grubość ocieplenia poddasza byłaby najlepsza? Poradźcie, bo nienawidzę zima - jestem ciepłolubna.

Czy ktoś z Was ma może kaloryfery podłogowe przy oknach balkonowych, jakiś facet mi mówił że coś takiego jest, ale nie znam szczegółów (chyba nie chodzi o dmuchawę???!!)

 

ps. fajnie by było gdyby na mapce można było umieścić zdjęcia domków forumpowiczów i poprzez kliknięcie w nick otwierałoby się nowe okienko - ot taka myśl!!!!

 

pozdr....groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - większość na poddaszu daje wełnę 15+5cm czyli razem 20cm. Jesli jednak chcesz wyjść przed szereg to daj 25. Myślę, że smiało wystarczy.

 

Co do mapki - to myślę nad tym, ale to wymaga swoistej bazy danych. Czyli musielibyście przesłąć fotki, swoje dane itp. Wymaga to pracy i czasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - a czy to ma jakieś znaczenie 15+5 czy może 10+10, czy samo 20. Nie wiem dokładnie jakie wymiary ma wełna. Te 25 jest bardzo kuszące, ale ciekawe ile to by kosztowało i ścianki gk muszą być na sporych stelażach, jak myślisz????

ps. widzialam twój domek z daleka - miluśki Ci on. Ile macie od furtki do przystanku, szosy?

 

Cieszy mnie to iż zakładacie taką opcję mapki i życzę suksesu w jej dopieszczaniu!

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - wymiary wełny są różne. Grubość zależy od krokwi. Często krokwie mają 16, 18cm i wtedy daje się 15 w krokwie i 5 w stelaż. Jak masz krokwie np. 20cm to możesz dać jedną grubość, choć może i dobrze jest wtedy dać jeszcze w stelaż 5cm aby zredukowac mostki na krokwiach.

 

10 + 10 chyba się nie robi z powodów opisanych wyżej.

Koszt wełny dodatkowe 5cm to pewnie ok. 5zł na metrze. Policz. Oczywiście w grubości wełny są granice rozsądku. Dać np. 50cm nie ma już sensu.

 

Domek jest jakieś 150m od przystanku. Jak jechałaś do mogłaś wpaść na kawę i makowca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojeju, tylko troszkę mnie nie było, a już tyle do czytania... :)

 

Docent - ja rozumiem, że na budowie możesz mieć ważniejsze sprawy niż oprowadzanie mnie... ale przynajmniej zobaczyłam jak wyglądają wylane ławy na żywo, bo oglądać obrazki i zdjęcia to zupełnie co innego. W każdym razie zapisuję się na podziwianie kolejnych etapów budowy :D Może w najbliższy weekend, jak będziesz na budowie? Oglądałam sobie projekt Twojego domku - bardzo ładny :D

 

Kodi - mapka jest super :D

 

Groszku - daj znać jak będziecie się wybierać na budowę, przyjedziemy, popodziwiamy :)

 

Kogo jeszcze można odwiedzić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - dziękuje za zaproszenie, ale ja jestem taka wstydliwa iż sama nie śmiałabym wpaść na kawę..... :D. Ale bardzo dziękuję! I również zapraszam....tylko że na razie na budowę !

 

ma75 - napisz w jakich porach Ci pasuje, niestety mój mąż ma taką pracę, że nigdy nie wiem kiedy wróci, więc muszę ciut wcześniej wiedzieć kiedy i o której....

 

Kodi - to teraz już wiem, nie pomyslałam że przez krokwie, też mogą zimno ciągnąć.....co doświadczenie to doświadczenie....dziękuję...kiedyś może i ja będę super specjalistką.... :lol:

 

pozdr....g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - forumowicze są zawsze mile widziani w naszych skromnych progach.

 

Grody - generalnie nie baw się w blachę 0,4. Sami kolesie z Borgi, odradzali ją, mówiąc, że to bardzij na altanki, wiaty, garaże, itp. Róźnicy poza grubością nie znam, ale pewnie gorzej się kładzie no i wytrzymałość mniejsza. Niby to jednak 0,1mm ale spójrz cieńsza o 20% a to już dużo.

 

Pozdrawiam

 

jak masz Kami za 21,4 to warto, no chyba że przyciśniesz Borgę. Myślę, że śmiało mogą zejść pooniżej 20zł na metrze za 0,5.

 

Pozdrawiam

fajnie, że się mapka podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...