Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Akrimka napisał:

Co do okien w kuchni to można okno zrobić tak ze by parapet kuchennego był na równo z blatem w kuchni? Trzeba znać konkretną wysokość podłogi czyli grubość ocieplenia i wylewki.

Jak ktoś chce mieć zlew pod oknem to ono musi być krótsze bo sie nie otworzy ze względu na baterie zlewozmywaka.

Pozdrawiam

 

U kogoś w dzienniku (nie pamiętam gdzie, ale bardziej doświadczeni forumowicze zapewne nam pomogą odnaleźć) widziałam składane baterie do takiego zlewozmywaka umieszczonego pod oknem! Pewnie sporo kasy to ustrojstwo kosztuje Co do reszty to trudno coś powiedzieć, najlepiej gdyby fachowiec się wypowiedział! Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Witam

Jezeli chodzi o zlew pod oknem to z doswiadczenia bardzo nie polecam , mam takie cudo w mieszkaniu ,

wiecznie pochlapane , wiecznie zaparowane bo gdy zmywam w bardzo goracej wodzie , lub gdy odlwam ziemniaki to takie cos moze sie zdarzyc.

A do tego ciagle gimnastykowanie sie ,jak tu umyc okno ?

jak tu wejsc do zlewu i je umyc .

Dla mnie to jakas pomylka , wole usiasc przy stole z kubkiem kawy i popatrzec przez okno niz stac i patrzec zmywajac.

w domu wykluczam zlew pod oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

Mogę was prosić o namiary na elektryka i hydraulika wprawdzie dopiero startuje z budowom wiosną ale znając życie na ostatnią chwile to będę musiał zabrać nie sprawdzoną ekipę .

 

Witam

Mogę polecić hydraulika z Pucka

Janusz 504 159 856

Uczciwy, niedrogi, trochę niesłowny. Ale to ostatnie cechuje wszystkich, którzy mają dużo pracy.

 

Powodzenia w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W miejscowym planie zagospodarowania (mam na myśli tutaj gmine Kolbudy) jest zapis, że dach ma byc dwuspadowy. Czy orientujecie się, czy jest możliwość ominięcia tego w jakiś sposób? Niekoniecznie zależy mi na dachu dwuspadowym...miałam w zasadzie fajny projekt, ale niestety dach wielospadowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W miejscowym planie zagospodarowania (mam na myśli tutaj gmine Kolbudy) jest zapis, że dach ma byc dwuspadowy. Czy orientujecie się, czy jest możliwość ominięcia tego w jakiś sposób? Niekoniecznie zależy mi na dachu dwuspadowym...miałam w zasadzie fajny projekt, ale niestety dach wielospadowy :(

 

Możesz to ominąć jeśli do głównej bryły dwuspadowej masz doklejony garaż- ja tak mam w gminie Kolbudy. Połaci robi się więcej ale liczy się jako dwuspadowy. Ale na klasyczny cztero- i więcej- spadowy to Ci raczej nie pozwolą. A tak w ogóle to weź warunki i projekt i zapytaj w Starostwie w Pruszczu jak to traktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W miejscowym planie zagospodarowania (mam na myśli tutaj gmine Kolbudy) jest zapis, że dach ma byc dwuspadowy. Czy orientujecie się, czy jest możliwość ominięcia tego w jakiś sposób? Niekoniecznie zależy mi na dachu dwuspadowym...miałam w zasadzie fajny projekt, ale niestety dach wielospadowy :(

 

Niewiem czy masz już kierownika budowy ? ale udaj się do pana Krzysztofa Milińskiego ze Starostwa w Pruszczu, on podpowie Ci co należy zrobić, ma uprawnienia do adaptacji budynku a także do odbioru końcowego,(jeżeli budynek podlega pod Pruszcz) zyskasz bardzo dobrego kierownika, rozwiązanie problemu i bezproblemowy odbiór budynku :wink: trzy rzeczy za jednym zamachem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam się do zakupu stolarki. Interesują mnie okna PCV. Chciałem się Was zapytać do kogo warto wysłać zestawienie, a kogo omijać szerokim łukiem. Słyszałem iż dość przystępne ceny i dobre okna sprzedają w Kartuzach. Jaki jest czas mniej wiecej oczekiwania na okna? Czy producenci okien montują je w cenie czy montaż płatny jest dodatkowo? Z góry dzięki za rady.

 

Witam

Ja zamówiłem w grudniu okna z Oknoplastu Kraków (punkt sprzedaży kd- centrum okienne w Rumii przy dworcu pkp). Kolor z dwóch stron, profil veka platinium, okucia maco multi matic, w/g mnie super wykonanie, bardzo solidny profil, zgrzewy cieniutkie na igiełkę. W grudniu rabat podstawowy 21% (profil platinium) plus 5% (za płatność 100%) plus 5% w promocji zimowej (trwa do 22 stycznia).

Na inne profile rabat podstawowy max 33%. Dopłata za kolor 15% za stronę.

Mam 9 okien (jedno 3x1,9m) i 6 drzwi balkonowych (2 szt podwójne z niskim progiem + 2 szt podwójne standard + 2 szt pojedyncze). Szyba 1,0 + termoramka w cenie. Montaż 2,2tyś. Gwarancja 7 lat na ramy 10 na szyby.

W sumie od cen katalogowych rabat 31% + kilka gadżetów oraz przechowanie do momentu montażu. Duży plus za obsługę p. Grzegorza.

tel. 58-671-13-23.

Wspomniany Vetrex widziałem okna ok. (profil chyba swing) też robią na vece natomiast okucia roto jakoś mnie nie przekonują. Oprócz ceny porównaj specyfikację techniczną (grubość profili - klasa a,b,c;, wzmocnienia ramy, przenikalność cieplną ramy i szyb) Okna kupiłem na lata i bałem się nawet pytać u producentów "garażowych", którzy istnieją na rynku krócej niż dają gwarancję.

Pamiętaj, żeby wszystko co obiecują, parametry okna, wyposażenie itp zapisane było na umowie

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W miejscowym planie zagospodarowania (mam na myśli tutaj gmine Kolbudy) jest zapis, że dach ma byc dwuspadowy. Czy orientujecie się, czy jest możliwość ominięcia tego w jakiś sposób? Niekoniecznie zależy mi na dachu dwuspadowym...miałam w zasadzie fajny projekt, ale niestety dach wielospadowy :(

 

Niewiem czy masz już kierownika budowy ? ale udaj się do pana Krzysztofa Milińskiego ze Starostwa w Pruszczu, on podpowie Ci co należy zrobić, ma uprawnienia do adaptacji budynku a także do odbioru końcowego,(jeżeli budynek podlega pod Pruszcz) zyskasz bardzo dobrego kierownika, rozwiązanie problemu i bezproblemowy odbiór budynku :wink: trzy rzeczy za jednym zamachem :D

Tylko ta terminowość u Niego szwankuje :-?

Mnie przewiózł trzy miesiące z pozwoleniem na budowę, ale co trzeba zrobił.

Poza tym p. Miliński pracuje w Urzędzie Gminy a nie Starostwie.

No chyba, że coś się ostatnio zmieniło :roll:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę :lol:

A czy może ktoś z Was już przechodził przez coś takiego? pisał odwołania?

Załamka normalnie :roll:

Brat walczył w Gminie Wejherowo o bungalow z czterospadówką. I nie dostał zgody mimo że obok 3- piętrowa landara z dwuspadem, z drugiej strony parterowy "klocek" z płaskim, dalej 4-spad itp, itd.

Niestety u nas to bardziej widzimisię urzędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę :lol:

A czy może ktoś z Was już przechodził przez coś takiego? pisał odwołania?

Załamka normalnie :roll:

Brat walczył w Gminie Wejherowo o bungalow z czterospadówką. I nie dostał zgody mimo że obok 3- piętrowa landara z dwuspadem, z drugiej strony parterowy "klocek" z płaskim, dalej 4-spad itp, itd.

Niestety u nas to bardziej widzimisię urzędu...

W gminie Pruszcz przechodzą takie rzeczy, ale trzeba się nabiegać.

Ja nie musiałem, ale są tacy co im się udało :wink:

Myślę że to kwestia determinacji i osób na które się trafia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdzie w okolicy 3miasta mozna kupic duże drzewa? 2-3 metry.

 

Polecam szkółkę "RAJ" we Franku (trasa Starogard Gdański - Chojnice )

 

http://www.frank-raj.pl/

 

Jest jeszcze szkółka w okilicy skrzyżowania Kartuskiej z Nowatorów. Wjazd od Nowatorów. Rozsądni ludzie. Mozliwa negocjacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdzie w okolicy 3miasta mozna kupic duże drzewa? 2-3 metry.

 

Polecam szkółkę "RAJ" we Franku (trasa Starogard Gdański - Chojnice )

 

http://www.frank-raj.pl/

 

Jest jeszcze szkółka w okilicy skrzyżowania Kartuskiej z Nowatorów. Wjazd od Nowatorów. Rozsądni ludzie. Mozliwa negocjacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z Trójmiasta i okolic,

 

Czy ktoś mógłby mi polecic sprawdzoną i sumienną ekipę do stanu surowego. Szukamy juz jakis czas i jak na razie bezskutecznie. Przejrzałam bialą listę ale w sumie nie ma tam zbyt wielu fachowców od stanów surowych, a jeśli są to polecane przez osoby mające dwa trzy wpisy czyli niezbyt wiarygodne. Będziemy budowac w Gdańsku.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Zdecydowanie polecam Pana Jacka Szymichowskiego kom. 0 506 051 021

http://www.dom-bud.afr.pl/

 

budował u nas i u znajomych i każdy zadowolony w 100% na białej liście również się znajduje :)

 

Pana Szymichowskiego polecałem już na białej liście. Skończył budowę domu. Teraz dalej buduje. Płot, wolnostojący garaż, podjazd, będzie wykładał kostkę .... Strasznie słowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda to nie moja grupa, ale liczę na pomoc.

Potrzebuję sprawdzonych namiarów na wykonawców, zlecę:

1. wykonanie docelowego ogrodzenia - klinkierowe słupki, elementy kute,

2. chodnik z kostki

3. malowanie klatki schodowej w budynku 4 piętrowym z drobnymi elementami wykończeniowymi.

 

Prace są do wykonania w Sopocie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie budowy mam fundamenty i wylane podłorze w przyszłym tygodniu stawiają ściany .Z tego co widzę mam solidnych i uczciwych murarzy wiem że robią pokrycia dachowe.Napewno pracują w okolicach Szemuda bo ja tam się buduję a co do dalszej lokalizacji to trzeba z nimi rozmawiać .Pytania o kontakt proszę na P.W.

Mało piszę na forum ale teraz mogę podzielić się opinią o fachowcach bo w lutym się wprowadzam

GEODETA Pan Hubert praca szybka i bez zastrzeżeń ceny średnie

MURARZE I WIERZBA DACHOWA- Andrzej Ptach mogę poleci z czystym sumieniem to co pisałam się sprawdziło i do tego ceny przystępne

PODŁĄCZENIE WODY -Franciszek Grablowski chwalony na forum i słusznie

ELEKTRYK -Ireneusz Kędzior sam nie ma czasu ale ekipa sprawna i praca dobrze wykonana i na czas

CENTRALNE OGRZEWANIE I HYDRAULIKA -Pan Olejniczak starszy pan z doświadczeniem i cierpliwością dokładny i umie doradzić co miało miejsce w naszym przypadku i chwała mu za to

TYNKI MASZYNOWE I POSADZKI El-tech tynki zmieniam zdanie fatalnie właśnie kładę płytki totalny brak kątów w kuchni a to wszystko wyjdzie jak postawie meble posadzki fatalnie chyba że ktos chce wylewać posadzki samopoziomujące

Inna ekipa robi posadzki inna tynki może dlatego ta różnica

SZPACHLOWANIE MALOWANIE ZABUDOWY Z PŁYT KARTONOWO GIPSOWYCH -Pan Marek robili u mnie ocieplenie stropu i zabudowę szpachlowanie malowanie ekipa sprawna i bez zastrzeżeń

My mieliśmy szczęście do fachowców może dlatego że to ludzie z polecenia oprócz tynkarzy i posadzkarzy jeżeli są pytania to proszę wysyłać na prywatną wiadomość

Na końcu muszę dopisać okna mam VETREX narazie uważam że dobre ale to się okaże za parę lat drzwi BONUS z Wejherowa narazie solidne ale czas pokarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...