Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

W miejscowym planie zagospodarowania (mam na myśli tutaj gmine Kolbudy) jest zapis, że dach ma byc dwuspadowy. Czy orientujecie się, czy jest możliwość ominięcia tego w jakiś sposób? Niekoniecznie zależy mi na dachu dwuspadowym...miałam w zasadzie fajny projekt, ale niestety dach wielospadowy :(

 

Niewiem czy masz już kierownika budowy ? ale udaj się do pana Krzysztofa Milińskiego ze Starostwa w Pruszczu, on podpowie Ci co należy zrobić, ma uprawnienia do adaptacji budynku a także do odbioru końcowego,(jeżeli budynek podlega pod Pruszcz) zyskasz bardzo dobrego kierownika, rozwiązanie problemu i bezproblemowy odbiór budynku :wink: trzy rzeczy za jednym zamachem :D

 

Dziękuję bardzo, jestem już w kontakcie z tym Panem- zobaczymy moze da się coś zrobic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy komuś z forumowiczow w Gdańsku udało się zmienić taryfę budowlaną C11 na G11 bez odbioru budynku?

Będę wdzieczny za odpowiedzi.

pozdrawiam daro31ie :D

 

Ja zmieniałam ale nie w Gdańsku.

- załatwić w urzędzie nr domu ( nawet ja go nie ma, działka ma nadany numer kolejny)

- zameldować się ( do tego potrzebny akt własności i numer domu)

- Z kwitem "meldunkowym" poszłam do Energi i bez problemu przepisałam umowę z C11 na G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komuś z forumowiczow w Gdańsku udało się zmienić taryfę budowlaną C11 na G11 bez odbioru budynku?

Będę wdzieczny za odpowiedzi.

pozdrawiam daro31ie :D

 

Tak. Musiałem mieć wpis w dzienniku budowy o zakończonej budowie. Do tego dokument który nadaje numer Twojemu budynkowi. Ale wszytko zależy jaką kobietę trafisz, bo telefonicznie mówili że musi być odbiór budynku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestesmy zameldowani i nie mamy wpisu o zakonczeniu budowy..

od roku 2007 mamy taryfe G11 ;)

wydaje mi sie,ze wszystko zalezy od tego z kim bedziesz podpisywac umowe..

powodzenia! :)

 

No tak, ale nie masz domu w Gdańsku ;-) Tutaj do wszystkiego urzędnicy podchodzą znacznie restrykcyjnej. Największe cyrki są z wodą w Saurze i podłączeniem do ich sieci wodociągowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestesmy zameldowani i nie mamy wpisu o zakonczeniu budowy..

od roku 2007 mamy taryfe G11 ;)

wydaje mi sie,ze wszystko zalezy od tego z kim bedziesz podpisywac umowe..

powodzenia! :)

 

No tak, ale nie masz domu w Gdańsku ;-) Tutaj do wszystkiego urzędnicy podchodzą znacznie restrykcyjnej. Największe cyrki są z wodą w Saurze i podłączeniem do ich sieci wodociągowej.

 

Przyznaje Saurze to dopiero sa ceregiele. Gdze jest prokuratura, abw itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestesmy zameldowani i nie mamy wpisu o zakonczeniu budowy..

od roku 2007 mamy taryfe G11 ;)

wydaje mi sie,ze wszystko zalezy od tego z kim bedziesz podpisywac umowe..

powodzenia! :)

 

No tak, ale nie masz domu w Gdańsku ;-) Tutaj do wszystkiego urzędnicy podchodzą znacznie restrykcyjnej. Największe cyrki są z wodą w Saurze i podłączeniem do ich sieci wodociągowej.

 

Przyznaje Saurze to dopiero sa ceregiele. Gdze jest prokuratura, abw itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy odbioru, nie mamy numeru domu, nie jesteśmy zameldowani i mamy już taryfę użytkową :D Nie było najmniejszego poblemu. To urzędniczka podpowiedziała,przy podpisywaniu umowy, kiedy można już zejść z taryfy budowlanej. Wszystko zależy od ludzkiej życzliwości.Oby więcej takich jak w Tczewie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z forumowiczów stosował takie dystanse do budowy komina?

http://www.artbud.pl/Dystans_do_rownomiernego_ukladania_cegly_klinkierowej_100_szt_op_100_szt-11880.html

Dystans do równomiernego układania cegły klinkierowej.

 

dystans umożliwia uzyskanie równomiernych spoin przez co wydatnie podnosi estetykę muru (eliminuje dotychczas stosowane listewki drewniane),

znajduje zastosowanie przy budowie elewacji, cokołów, kominów, filarów z cegły klinkierowej, silikatowej pełnej w budownictwie jedno i wielorodzinnym, a także budownictwie przemysłowym i sakralnym,

dystans umożliwia spoinowanie po zakończeniu murowania, pozostawiając spoinę niewypełnioną na odpowiednią głębokość,

jest wykonany z tworzywa sztucznego,

spełnia wszystkie normy budowlane.

 

 

 

 

 

http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?uid=2611&zid=146188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komuś z forumowiczow w Gdańsku udało się zmienić taryfę budowlaną C11 na G11 bez odbioru budynku?

Będę wdzieczny za odpowiedzi.

pozdrawiam daro31ie :D

 

Ja zmieniałam ale nie w Gdańsku.

- załatwić w urzędzie nr domu ( nawet ja go nie ma, działka ma nadany numer kolejny)

- zameldować się ( do tego potrzebny akt własności i numer domu)

- Z kwitem "meldunkowym" poszłam do Energi i bez problemu przepisałam umowę z C11 na G11.

 

Tak jak pisze daszaA, wystarczy mieć nadany nr domu i meldunek w nim. Przepisy się zmieniły-na lepsze. :wink:

ps. zmieniałam w Gdańsku bez odbioru domu

ps. MiA :o to ja wykopuje Twoje komentarze a Ty tu w najlepsze... :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...