Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

poszukuję dobrego kierownika budowy - takiego, który będzie przyjeżdżal na budowę i sprawdzał postępy i rzetelność wykonania (a nie tylko dokonywał wpisów) - budowa w kiełpinie górnym

 

iw

 

ps. ile średnio kosztuje kierownik budowy za całość

 

 

Mamy kierownika, polecanego tutaj na forum i również sami go polecamy - Tomasz Pożarowszczyk 502723754 - stawka płacona w 3 ratach, po zalaniu ław, po odbiorze dachu i odbiorze budynku. Kierownik godny polecenia bo: był na budowie nie tylko przy każdym istotnym momencie, chciał np. weryfikacji geologicznej (koszt tylko 100zł sam ją załatwił, my płaciliśmy) a pewnosc do konca pomieszkiwania:) ubicia przez wykonawcę pospólki pod chudziakiem. Z tego akurat się ucieszyłam bo mniej wiecej w tym czasie trafiłam na artykuł w muratorze, w którym opisany był przypadek budowy domu w którym zapadła się pdołoga na gruncie - jak się okazało wina leżała własnie w pospółce i glinie ktore były pod. Wracając do kierownika:) zawsze kiedy go prosilimy o spotkanie bez poblemu znajdował szybko czas dla nas. Sam dzwonil do nas, z pytaniami czy wszystko w porzadku, czy mamy jakies uwagi, pytania, niejasnosci. Spotykał sie tez z nami czasem w soboty aby na spokojnie bez wykonawcy obejrzec jego robote, podyskutowac, powyjasniac mi (jestem dociekliwa:) Doradza, wyjaśnia, jest cierpliwy, uprzejmy ale i stanowczy i wymagający wobec wykonawcy. Sam na początku powiedział, że jeśli szukamy kierownika od podpisów to trafiliśmy pod zły adres;)

 

Też uważam ze kierownik budowy dany w pakiecie przez ekipe budująca to fatalne rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś się orientuje czy można zmienić taryfę jeżeli podłączenie prądu jest z tak zwanej prowizorki .Narazie nie mamy stałego podłączenia do sieci energetycznej a może to potrwać jeszcze około pół roku .Mamy protokół odbioru na tą prowizorkę bo to było potrzebne do odbioru budynku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry i tani kaflekarz mile widziany. Z okolic Wejherowa. Taki co położy też gres. Proszę o namiary.

Musisz się zastanowić dobry czy tani bo nie da się tego połączyć .

Zależy też jaki przedział cenowy masz na myśli pisząc tani .

 

Nie wiem jaki przedział mnie interesuje, bo nie znam cen. Mam do położenia kafle w 5,5 metrowej łazience i ew. 20m2 kuchnia/korytarz - podłoga i trochę w kuchni na ścianie. Jak będzie drogo to możliwe, że mąż położy na podłodze sam ale łazienkę chcemy zlecić fachowcom.

Znajomi akurat robią remont łazienki 4,5 metrowej i za wszystko goście zażyczyli sobie 3.000 - nie wiem czy to dużo czy mało?

 

A tak poza tym to myślę, że spokojnie można znaleźć taniego i dobrego fachowca w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dopiero przygotowuję się do budowy i już trafiłem na minę

muszę wybudować 30m sieci wody i kanalizy i od tego przyłącze wod-kan

czy może ktoś doradzić czy te stawki są sensowne

woda sieć rura 90 140zł/mb, hydrant 2500zł., wcinka 1000zł. i przyłącze rura 40 110zł./mb, nawiertka 1200zł.

kanaliza sieć 230zł./mb

dodam że wcinka pod ulicą asfaltową a dalej droga gruntowa (ceny dostałem na twarz bez oglądania terenu)

 

może ktoś polecić jakiegoś tańszego wykonawcę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dopiero przygotowuję się do budowy i już trafiłem na minę

muszę wybudować 30m sieci wody i kanalizy i od tego przyłącze wod-kan

czy może ktoś doradzić czy te stawki są sensowne

woda sieć rura 90 140zł/mb, hydrant 2500zł., wcinka 1000zł. i przyłącze rura 40 110zł./mb, nawiertka 1200zł.

kanaliza sieć 230zł./mb

dodam że wcinka pod ulicą asfaltową a dalej droga gruntowa (ceny dostałem na twarz bez oglądania terenu)

 

może ktoś polecić jakiegoś tańszego wykonawcę???

Proszę zadzwonić Franciszek Grablowski 603-642-014 u mnie robił przyłącze wody i jest też polecany na forum ale nie wiem czy przyjmie zlecenie w Gdańsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dopiero przygotowuję się do budowy i już trafiłem na minę

muszę wybudować 30m sieci wody i kanalizy i od tego przyłącze wod-kan

czy może ktoś doradzić czy te stawki są sensowne

woda sieć rura 90 140zł/mb, hydrant 2500zł., wcinka 1000zł. i przyłącze rura 40 110zł./mb, nawiertka 1200zł.

kanaliza sieć 230zł./mb

dodam że wcinka pod ulicą asfaltową a dalej droga gruntowa (ceny dostałem na twarz bez oglądania terenu)

 

może ktoś polecić jakiegoś tańszego wykonawcę???

Proszę zadzwonić Franciszek Grablowski 603-642-014 u mnie robił przyłącze wody i jest też polecany na forum ale nie wiem czy przyjmie zlecenie w Gdańsku

 

Witam

 

W Gdańsku to trzeba miec wujka w saurze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Serdecznie!

......tak się chamsko wtrące....

Mam do Was pytanie (nie jest komercyjne): mam w okolicach wejherowa dwie działki małe na sprzedaż...w jakich mediach, gazetach, stronach lub lokalnych pośrednikach dać ogłoszenie waszym zdaniem żeby dotarło do dużej ilości osób???

gdzie najczęściej szukacie ogłoszeń?

mieszkam w bydgoszczy i nie mam rozeznania w waszych regionie....

Pozdrowienia i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Serdecznie!

......tak się chamsko wtrące....

Mam do Was pytanie (nie jest komercyjne): mam w okolicach wejherowa dwie działki małe na sprzedaż...w jakich mediach, gazetach, stronach lub lokalnych pośrednikach dać ogłoszenie waszym zdaniem żeby dotarło do dużej ilości osób???

gdzie najczęściej szukacie ogłoszeń?

mieszkam w bydgoszczy i nie mam rozeznania w waszych regionie....

Pozdrowienia i z góry dziękuję

Zapytaj w Plus Nieruchomości u dziewczyn na Kościuszki.

Duże firmy mają w d... małe działki (wiem, bo sprawdzałem), a małe walczą o każdy grosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...