Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam zamiar kupic działke budowlana w Bojanie.Koło działki około 10 metrów biegnie gazociąg wysokiego cisnienia.Czy ktos może wie ile wynosi strefa ochronna takiego(tego)gazociągu? Dochodzą mnie sprzeczne informacje w wyrysie wypisie ten obszar jest zanaczony tak jakby było to około 10 metrów natomiast na mapce sprzedających jest to obszar około 25 metrów(!)Czy ktos może spotkał sie z podobną sprawą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Własnie w planie ,wypisie z planu jest to pokazane w ten sposób że że scina około 100mkw. "mojej" działki sam jeden narożnik działki,niewielki trójkąt w sumie a na mapach sprzedających które zobaczyłem dzisiaj całkowicie przez przypadek granica ochronna sięga prawie na jedną trzecią działki.Cholera musze jeszcze raz się przejechać do gminy żeby to sprawdzić dokładnie.

Sprzedający twierdzili że linia ochronna zmieniła się kilka lat temu i jest mniejsza ale dzisiaj na necie przeczytałem że linia ochronna jest nie zmienna i ustalana według norm i technologi w dniu wykonania gazociągu więc teoretycznie nie miała prawa się ta strefa ochronna zmniejszyć......cholera zawsze coś:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w planie ,wypisie z planu jest to pokazane w ten sposób że że scina około 100mkw. "mojej" działki sam jeden narożnik działki,niewielki trójkąt w sumie a na mapach sprzedających które zobaczyłem dzisiaj całkowicie przez przypadek granica ochronna sięga prawie na jedną trzecią działki.Cholera musze jeszcze raz się przejechać do gminy żeby to sprawdzić dokładnie.

Sprzedający twierdzili że linia ochronna zmieniła się kilka lat temu i jest mniejsza ale dzisiaj na necie przeczytałem że linia ochronna jest nie zmienna i ustalana według norm i technologi w dniu wykonania gazociągu więc teoretycznie nie miała prawa się ta strefa ochronna zmniejszyć......cholera zawsze coś:/

Witam

 

Ja miałem podobnie jak Ty z gazociagiem. Jak dobrze pamietam to strefa ochronna to 30 m.

pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z Was nie wiedzieć jakie są ceny usług (nie tylko elektrycznych) i z jakimi kosztami może się liczyć przy budowie domu to może bezpłatnie zamieścić ogłoszenie na http://www.oferteo.pl typu "Zlecę wykonanie instalacji ... w nowo budowanym domu" tak jak zrobił to ten Pan:

http://www.oferteo.pl/rfp/113215_Zlece-wykonanie-instalacji-w-nowo-budowanym-domu.html

 

Taka forma ogłoszenia/zlecenia jest niezobowiązująca więc bardzo łatwo można się przekonać jak duże są rozbieżności w usłudze pomiędzy poszczególnymi wykonawcami (przy takich samych założeniach). Ponadto taka forma ogłoszenia dotrze tylko do firm a nie do pana Zenka, który coś tam robi ale z wyegzekwowaniem roszczeń gwarancyjnych czy jakichkolwiek poprawek czasami graniczy z cudem.

Ja się jeszcze nie tak dawno temu również budowałem jak i Wy teraz więc wiem jak ważna jest cena i bezproblemowe budowanie. Najgorsze jest to, że Polak mądry dopiero po szkodzie ale dlaczego tak ma być zawsze? Miałem swoje "przeboje" na budowie za które płacę do dziś i z tego powodu założyłem dwa wątki:

Biała lista wykonawców Trójmiasto

i

Czarna ista wykonawców Trójmiasto

ale co jakiś czas jakiś Moderator zmienia ich lokalizację więc ciężko je zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam kogos kto zrobi schody drewniane samonośne. Polecacie kogoś

 

Dzieki

 

Polecam stolarza z Gowidlina:

p. Bogdan Cybula - 693 293 006

 

Mam już pierwsze schody - na strych, ale że "drabiny" napawają mnie lekkim strachem, trzeba było zamówić pełnowymiarowe.

 

Zrobią mi także drzwi w całym domu (11 szt. + przesywane lakierowane + podwójne), szafki, zabudowy, stół i inne...

 

Fachowo, dobrze i nie zdzierają ostatniej skóry (są bardzo konkurencyjni).

 

Po prostu: fachowcy z Kaszub!

Aha - drzwi wejściowe od nich już spełniają swe zadanie od jakiegoś czasu - jak znajdę chwilkę, wrzucę fotki, bo jest się czym pochwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam działkę na terenie Trójmiasta, w centrum.

Czy możecie polecić mi architektów, najchętniej z trójmiasta(choć nie jest to warunek konieczny) , z którymi współpracowaliście, i moglibyście polecić.

Większość polecanych tu architektów była polecana jako Ci wprowadzający zmiany do zakupionych gotowych projektów.

Zamarzyło mi się, aby mieć dom an wymiar, tym bardziej że działka niewielka, więc trzeba się wpasować.

pozdrawiam

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem najtaniej jest chyba wziąść z Przywidza zjeżdżasz z Obwodowej w Kowalach i jedziesz w stronę Kościerzyny jak juz praktycznie mijasz Przywidz to masz producenta siatki i słupków oraz bram po prawej stronie.

 

83-047 Przywidz, ul. Kaszubska 12

tel. 58 682 51 38, fax 58 691 50 92

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę granit od p. Schenka z Gdańska-Osowej, tel. 603 926 059.

 

Dobre ceny mają też w PS-Granit w Gdyni na Hutniczej.

 

 

A teraz trochę prywaty:

 

sprzedam stemple budowlane po mojej budowie, dł. ok. 3 - 3.2 m, ok. 250 szt,

deski szalunkowe oczyszczone

 

Odbiór własny z Chwaszczyna na granicy z Osową lub możemy się zastanowić nad sposobem transportu.

 

Aneta

501 510 801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry i tani kaflekarz mile widziany. Z okolic Wejherowa. Taki co położy też gres. Proszę o namiary.

Musisz się zastanowić dobry czy tani bo nie da się tego połączyć .

Zależy też jaki przedział cenowy masz na myśli pisząc tani .

 

Nie wiem jaki przedział mnie interesuje, bo nie znam cen. Mam do położenia kafle w 5,5 metrowej łazience i ew. 20m2 kuchnia/korytarz - podłoga i trochę w kuchni na ścianie. Jak będzie drogo to możliwe, że mąż położy na podłodze sam ale łazienkę chcemy zlecić fachowcom.

Znajomi akurat robią remont łazienki 4,5 metrowej i za wszystko goście zażyczyli sobie 3.000 - nie wiem czy to dużo czy mało?

 

A tak poza tym to myślę, że spokojnie można znaleźć taniego i dobrego fachowca w jednym.

 

U nas fachowiec bedzie robil lazienke od najblizszego poniedzialki, cenowo wydaje sie przystepny. łazienka ma 1,2 na 2,8 m i mielismy wyceny od kilku fachowcow, chcieli ok 2500 zl. Ten ktory bedzie robil u nas wezmie 1900-2000 zl. Ale czy dobry to sie okaze niedlugo :) Aha i jest z Wejherowa.

 

I jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mału myślimy o ogrodzeniu naszego domku, ma ktoś namiary na producenta siatki ogrodzeniowej z okolic Gdańska. A gdzie jak najtańsze słupki do ogrodzenia? Proszę o namiary jak ktoś ma.

 

Limex z Przywidza lub Mark-Metal z Bolszewa.

Z Mark-Metal brałem dwa razy bo byli tańsi i transport za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

bede zaczynal budowe w Gdyni Wiczlinie, moze orientuje sie ktos jaki tam jest poziom wod gruntowych aby wykopac studnie do czerpania wody w trakcie budowy a potem korzystac z niej do podlewania ogrodu itd?

 

nigdzie nie moge znalezc takich informacji, a szkoda placic komus za suche odwierty prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim,

 

jak rozwiazaliscie kwestie wc na czas budowy? wlasna konstrukcja i projekt :) czy jednak tzw toi-toi?

jezeli toi-toi to gdzie zamawialiscie? jaki koszt?

 

mnie interesuja okolice rumi, redy, wejherowa...

 

dzieki!

 

Wynajęłam ToiToi.. Nie powiem, nie jest to tania usługa - faktury kształtowały się na poziomie 250-290 zł miesięcznie. Ale przynajmniej nie muszę zbierać "różnych rzeczy" z budowy, jak to robiła sąsiadka... Przynajmniej tak się wydaje :)

 

Jak tylko było można, kupiłam w Castoramie najtańszy WC z deską i zbiornikiem (ok. 180 zł - teraz oddam za pół ceny :)

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim,

 

jak rozwiazaliscie kwestie wc na czas budowy? wlasna konstrukcja i projekt :) czy jednak tzw toi-toi?

jezeli toi-toi to gdzie zamawialiscie? jaki koszt?

 

mnie interesuja okolice rumi, redy, wejherowa...

 

dzieki!

 

Wynajęłam ToiToi.. Nie powiem, nie jest to tania usługa - faktury kształtowały się na poziomie 250-290 zł miesięcznie. Ale przynajmniej nie muszę zbierać "różnych rzeczy" z budowy, jak to robiła sąsiadka... Przynajmniej tak się wydaje :)

 

Jak tylko było można, kupiłam w Castoramie najtańszy WC z deską i zbiornikiem (ok. 180 zł - teraz oddam za pół ceny :)

 

A.

 

Ja zamowilam Cleaner - 190/m-c w tym 2 serwisy i czyszczenie. i nic nie zbieralam. kultura zalezy chyba od korzystajacych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...