Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chętnie przyjmę gruz "mało gabarytowy" drobny.

Mam ogromny dylemat z wyborem dachówki ,staneło na Brass Ruppceramika rubin 13V teak angoba szlachetna lub Creaton Futura Noblesse brąz glazura.Pomocy bo już nie mam siły z tymi dachówkami i wyborami.Co wybrać macie jakieś swoje doświadczenia z tymi dachówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pozostalo mi kilka rzeczy po budowie. Na razie chcialem się pozbyć tych, które nie będą już mi na pewno potrzebne:

 

-skrzynka budowlana elektryczna z wyposażeniem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1157590947

 

-trzy wiadra tynku silikonowego WEBER - 90kg ("resztka", która wystarczy na otynkowanie domku gospodarczego):

http://allegro.pl/item1157078887_tynk_silikonowy_weber_td341_od_3_50_zl_kg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dylemat,, moge kupić działke budowlaną za około 70tys 17 km od gdyni dąbrowy, chciałbym postawic mały dom 125m2,, na jaką kwote sie nastawić bo byłem na portalu szukaj fachowca, to jakiś absurd na ten sam zakres prac różnice 50%,

ostatecznie sie wq,..... i kupie za 250tys 3 pokojowe 60m2 od developara bo mam taką okazje?

 

co tu robić co radzicie

pozdrawiam

kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to zawsze wybrałabym dom. Działka uzbrojona? jeśli nie to jak daleko media? jaki dojazd? droga utwardzona?

Tysiące pytań na które musisz sobie odpowiedzieć sam. mieszkanie możesz kupić, owszem ale co z tą kawką na własnym tarasie?;)

Policz sobie metraż domu pomnóż m2 razy około 3 000pln. to taki bardzo ogólny koszt budowy bez szaleństw. Systemem gospodarczym.

My budujemy mały domek 117 m2 p użytkowej. Dachówka ceramiczna, pełne deskowanie, okna jednostronny kolor. mamy zrobioną elektrykę , hudraulikę bez pieca . Wylewki.

Koszt na dzień dzisiejszy około 180 000 pln. Bez działki i papierologii

Nie wiem dużo to czy mało. mamy różne ekipy. Nie robimy na razie sami nic z braku czasu. Potem będziemy sami kłaść kafle, podłogi sami.

 

Pomimo wielu porad sam musisz podjąć decyzję

 

fachowców szukaj na Białej liście wykonawców.:)

Pozdrawiam i życzę trafnej decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metin75 - dom bez dwoch zdan!!! Wg mnie oczywiscie. A co do wykonawcow....rozumie Twoj bol....my szukamy caly czas kogos ale na razie tragedia....Juz sama nie wiem czy my jestesmy dziwni czy budowlancy z innej planety. Nie moge pojac dlaczego nie potrafia wycenic porzadnie domu. A to zapomnieli o tym a to o innym a czas leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem około 120 metrów kanalizacji i około110 metrów lini wodociągowej do tego hydrant,wszystko na własny koszt.Czy słyszeliście coś może o jakiejś rekompensacie ze strony gminy za taką inwestycje?Obiło mi sie o uszy że gmina za to bierze pieniądze z uni ,nie dość że ja wybudowałem im to za darmo i przekazałem to jeszcze oni za to dostana dotacje z uni :/ Słyszałem że gmina w takich przypadkach potrafi dać jakiś upust na przyszłe rachunki płacone za wode....

Słyszeliście cos o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem około 120 metrów kanalizacji i około110 metrów lini wodociągowej do tego hydrant,wszystko na własny koszt.Czy słyszeliście coś może o jakiejś rekompensacie ze strony gminy za taką inwestycje?Obiło mi sie o uszy że gmina za to bierze pieniądze z uni ,nie dość że ja wybudowałem im to za darmo i przekazałem to jeszcze oni za to dostana dotacje z uni :/ Słyszałem że gmina w takich przypadkach potrafi dać jakiś upust na przyszłe rachunki płacone za wode....

Słyszeliście cos o tym?

Myśle że mogłes sie starac o podział kosztów ale przed inwestycja. Teraz to juz chyba nie

pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed to w ogóle mowy nie było.Nawet warunków nie chcieli mi wydać przed podpisaniem umowy o pózniejszym przekazaniu lini wodociągowo-kanalizacyjnej.

 

Jeszcze jedna sprawa jak rozwiązaliście sprawę napowietrzania do kominka.Z jakich przewodów,rur korzystaliście?Z okrągłych kanalizacyjnych,stalowych czy może z tych kwadratowych-prostokotnych kanałów z ocynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...