Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze jedna sprawa jak rozwiązaliście sprawę napowietrzania do kominka.Z jakich przewodów,rur korzystaliście?Z okrągłych kanalizacyjnych,stalowych czy może z tych kwadratowych-prostokotnych kanałów z ocynku?

U mnie to byly prostokątne, ale plastikowe. Wyjscie do kominika juz okragle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,,,,, musze sie zastanowić, dla mnie pewnie pozostanie budowa domu w stytemie gospodarczym, mając 35l skończe za jakieś 3-5l, ,,

pozdrawiam

Kris

 

metin75 - przemyśleć temat zawsze warto, ale i tak proponuję Ci budowę własnego "lokum", pomimo wielu stresowych sytuacji w czasie tworzenia zawsze jest to wielka satysfakcja, działkę masz w dobrej cenie z tego co piszesz, jeżeli media (prąd, woda) są w granicy lub tuż obok to nic tylko zabierać się za budowę. Ja po 1,5 roku czekania na dokumenty i pozwolenie zacząłem w maju br budowę domku w szkielecie drewnianym lekkim. Napisz na priva to podeślę ci fotki i koszty. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa jak rozwiązaliście sprawę napowietrzania do kominka.Z jakich przewodów,rur korzystaliście?Z okrągłych kanalizacyjnych,stalowych czy może z tych kwadratowych-prostokotnych kanałów z ocynku?

 

U mnie napowietrzenie do kominka wykonane standardowymi kanalizacyjnymi plastikowymi rurami okrągłymi

Edytowane przez seba_b11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Pierwszy post na tym forum :) Ruszam z budową w Gdyni Wiczlinie. I mam pytanie: czy potrzebna jest zgoda na czasowe zajęcie drogi dla samochodów dowożących materiał, betoniarek/gruszek itp?

 

Raczej tak. Jak masz sąsiada, któremu to się nie podoba i Cię podkabluje - to możesz mieć problemy i mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem około 120 metrów kanalizacji i około110 metrów lini wodociągowej do tego hydrant,wszystko na własny koszt.Czy słyszeliście coś może o jakiejś rekompensacie ze strony gminy za taką inwestycje?Obiło mi sie o uszy że gmina za to bierze pieniądze z uni ,nie dość że ja wybudowałem im to za darmo i przekazałem to jeszcze oni za to dostana dotacje z uni :/ Słyszałem że gmina w takich przypadkach potrafi dać jakiś upust na przyszłe rachunki płacone za wode....

Słyszeliście cos o tym?

 

Mógłbyś napisać jakie są to koszty, bo mnie chyba też będzie to czekało. Chyba , że starostwo zgodzi się na budowę studni i szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edmaan

 

 

Razem wszystko kosztowało mnie 23.000zł a była to cena "okazyjna".Normalnie kosztowałby to więcej.Trzeba liczyć od 120-200zł za metr kanalizy i od 60-100zł za metr wody.Do tego mapka,projekt,studzienka(i),hydrant lub hydranty.Koszty cholernie wysokie.

Edytowane przez jimmy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie koleżanki i kolegów z Trójmiasta!!

Może ktoś poradzi mi w sprawie posadowienia domu w granicy działki. Jestem właścicielem dwóch sąsiadujących działek budowlanych dla których niestety MPZP przewiduje zabudowę jednorodzinną wolno stojącą. Wymyśliłem żeby postawić dwa domy na granicy działek i w efekcie uzyskać bliźniak (byłoby taniej i oszczędność terenu) ale nie wiem czy uzyskam pozwolenie na budowę.

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na etapie poszukiwania wykonawcy do stanu surowego na bialej liscie znalazlem pozytywne opinie o p. Szymichowskim - czy ktos na forum aktualnie korzysta z jego uslug badz ostatnio zakonczyl z nim budowe? Interesuja mnie mozliwe najswiezsze opinie o jego pracy i stawkach bo z tego co sie zorientowalem to po okresie "popularnosci" czesto wykonawcy spuszczaja z tonu, bede wdzieczny za wszelkie informacje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na etapie poszukiwania wykonawcy do stanu surowego na bialej liscie znalazlem pozytywne opinie o p. Szymichowskim - czy ktos na forum aktualnie korzysta z jego uslug badz ostatnio zakonczyl z nim budowe? Interesuja mnie mozliwe najswiezsze opinie o jego pracy i stawkach bo z tego co sie zorientowalem to po okresie "popularnosci" czesto wykonawcy spuszczaja z tonu, bede wdzieczny za wszelkie informacje. pozdrawiam

 

My w końcu zrezygnowaliśmy z pana Jacka - nie odbieral telefonów, ciągle był zajęty a ceny najwyższe. Niby się umówiliśmy, ale odstraszyła mnie niesłowność. Co mi się jeszcze nie podobało to oddzielne liczenie za taras, schody, ścianki działowe - to bardzo zawyża cenę. My zdecydowaliśmy się na Marcina Rzeppę i jak narazie (zaczynają deskowanie dachu) nie mogę złego słowa powiedzieć - fachowcy w każdym calu, nie ma problemów, zawsze odebrane telefony, świetny kontakt i terminowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edmaan

 

 

Razem wszystko kosztowało mnie 23.000zł a była to cena "okazyjna".Normalnie kosztowałby to więcej.Trzeba liczyć od 120-200zł za metr kanalizy i od 60-100zł za metr wody.Do tego mapka,projekt,studzienka(i),hydrant lub hydranty.Koszty cholernie wysokie.

 

Dzięki za odpowiedź

Teraz wystarczy to wszystko przeliczyć. Za wiercenie studni chcą 200 zł /m, + pompa i budowa szamba . Jeżeli koszty byłyby porównywalne , to chyba lepiej samemu wykonać to przyłącze ??? Powiedzieli mi w wodociągach, że po wybudowaniu przyłącze trzeba przekazać na ich własność, a czy orientujesz się może, czy można starać się aby zwrócili choć część kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwrotu kosztów to słyszałem że w jakiejs gminie po wybudowaniu i przekazania wodociągu i kanalizacji zrobili zniżke przez rok na rachunku za wodę.Podobno gminy z abudowane wodociągi maja jakieś zwroty z UE jednak jak powiedziałem o tym w mojej gminie zrobili wielkie tylko wielkie oczy :/ Także ewentualny "podział kosztów" raczej pozostaje w kwestii marzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więc w sytuacji, gdy wybudowałeś na własny koszt na podstawie stosownego zezwolenia przyłącze do sieci kanalizacyjnej przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego, które wymagało wykonania fragmentu przewodu przyłączeniowego leżącego poza granicą Twojej nieruchomości?

 

Czy w tej sytuacji przysługuje Ci roszczenie o zwrot kosztów jego budowy, czy nie?

 

Ostatecznie wątpliwości w tej sprawie wyjaśnia uchwała SN z 13 września 2007 r. (III CZP 79/07), która stanowi, że jednak odcinek od punktu granicznego - studzienki lub granicy Twojej posesji - do samej sieci jest odcinkiem podlegającym zarządzaniu i docelowo powinien być własnością przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego. Dlatego też jeśli wykonałeś go na własny koszt, przysługuje Ci zwrot poniesionych nakładów i finansowych.

 

Wg tej uchwały to powinni zwrócić, pytanie tylko, czy będą chcieli dobrowolnie ??? Nie mam czasu ani ochoty na włóczenie się po sądach.

I jeszcze jedno , jeżeli koszty budowy przyłączy i budowy studni + szamba będą w podobnej kwocie, to co by Pan wybrał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...