Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zna morze ktoś skład budowlany B&K w Chwaszczynie dałem im do wyceny pokrycie dachu a oni na początek zgubili dokumenty od dachu dlatego się zastanawiam czy się opłaca brać od nich dachówki . Jak mój wykonawca będzie solidny do końca to będę mógł go dodać do białej listy wykonuje umie stan surowy zamknięty ale do tego jeszcze długo przed zimą mają skończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jestem bardzo zainteresowany budową przydomowej elektrowni wiatrowej o mocy 20 KW ...

Powiem tak, że nie jest to takie proste. Najpierw musisz się dowiedzieć czy w gminie na danej działce dopuszczają zamontowanie elektrowni wiatrowej. Następnie w ZE musisz się dowiedzieć czy oni również Ci pozwolą na postawienie a następnie jakie będziesz musiał spełnić warunki by ZE mógł od Ciebie odkupywać wytworzony prąd. Jeżeli i to przeskoczysz to pozostaje juz tylko szczegółowy projekt budowlany, wystąpienie o pozwolenie i masz.

Swego czasu bardzo zgłębiałem ten temat ale jak dla mnie jest to nie do przeskoczenia. Jeżeli kiedykolwiek postawie wiatrak to tylko dla własnych potrzeb i ... "nieoficjalnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tym razem mam pytanie.

Ile płaciliście na zabudowe i ocieplenie poddasza, chodzi mi o cene razem z materiałem. Wiem, że to zależy od skosów itd, ale 275 zl za metr to chyba troche duzo?? Czy sie myle?

Pozdrawiam po dłuzszej nieobecności.

Gdyby ktoś budował Dom w tawułkach to zapraszam:-). Ten projekt jest chyba wyjątkowo niepopularny, ale my postawiliśmy na niego i juz stoi i się zadaszył nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dużo, nawet, jeśli by to miało być z materiałami. ja płaciłem w zeszłym roku ok 45 zł za robociznę plus materiały, już dokładnie nie pamiętam, ale myślę, że drugie tyle to max. Tak więc cena 275 zł, jeśli by to miało być z materiałami wydaje mi się ceną nieco zawyżoną. Pozostaje pytanie co wchodzi w skład tej ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że nie jest to takie proste. Najpierw musisz się dowiedzieć czy w gminie na danej działce dopuszczają zamontowanie elektrowni wiatrowej. Następnie w ZE musisz się dowiedzieć czy oni również Ci pozwolą na postawienie a następnie jakie będziesz musiał spełnić warunki by ZE mógł od Ciebie odkupywać wytworzony prąd. Jeżeli i to przeskoczysz to pozostaje juz tylko szczegółowy projekt budowlany, wystąpienie o pozwolenie i masz.

Swego czasu bardzo zgłębiałem ten temat ale jak dla mnie jest to nie do przeskoczenia. Jeżeli kiedykolwiek postawie wiatrak to tylko dla własnych potrzeb i ... "nieoficjalnie".

 

Dzięki serdeczne ale słyszałem, że witraki t/j generatory wiatrowe małej mocy na potrzeby własne wymagają tylko pozwolenia na budowę. Zakład Energetyczny pooć ma obowiązek odkupienia energii. Wiem to od pracownika ZE ale prywatnie nic oficjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne ale słyszałem, że witraki t/j generatory wiatrowe małej mocy na potrzeby własne wymagają tylko pozwolenia na budowę. ...

Wcześniej napisałeś 20kW a to juz nie jest małej mocy i na pewno zbyt dużo na własne potrzeby a o jakimś magazynowaniu to w ogóle nie wspominam bo koszty byłyby astronomiczne.

Gdybyś napisał 2kW to jeszcze bym się mól zgodzić, że na własne potrzeby bo przy takiej mocy można dosłownie wszystko spożytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował jakichkolwiek informacji, doradztwa, wykonawstwa czy samych pomiary instalacji odgromowej służę pomocą.

Posiadamy wiedzę, umiejętności a co najważniejsze sprzęt (alpinistyczny i inny), narzędzia (prościarkę do drutu odgromowego) i mierniki co pozwala nam wykonać każdą instalację odgromową na budynkach o łącznej wysokości do 50m.

Edytowane przez Wakmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie

Jakie teraz stawki chodzą za instalację elektryczną? chodzi mi o położenie przewodów i puszek do tynkowania. Musze okna wstawić a nie zrobie tego bez tynku. Chce dodatkowo położyc przewody do inteligentnej instalacji. Czy wycena za punkt sprawdzi się w takim przypadku? Polecacie kogoś z Gda albo z Sobieszewa?

Edytowane przez pikorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jakie teraz stawki chodzą za instalację elektryczną? ...

Kilka stron wcześniej w tym wątku napisałem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?735-GRUPA-TR%C3%93JMIASTO-I-OKOLICE&p=3991664#post3991664

 

... . Musze okna wstawić a nie zrobie tego bez tynku. ...

Ja jakoś nie widzę problemu. Wstawiasz okna łącznie z uruchomieniem alarmu i po problemie.

... Chce dodatkowo położyc przewody do inteligentnej instalacji. Czy wycena za punkt sprawdzi się w takim przypadku? ...

Przy instalacjach bardziej rozbudowanych i skomplikowanych pojęcie punktu zaciera się i nie ma racji bytu. Zawsze liczy się zakres prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - już widzę mniej więcej ceny

 

 

Ja jakoś nie widzę problemu. Wstawiasz okna łącznie z uruchomieniem alarmu i po problemie.

Podobno przy drewnianych muszą być tynki a i alarm trzeba do czegoś podłączyć :/

 

Przy instalacjach bardziej rozbudowanych i skomplikowanych pojęcie punktu zaciera się i nie ma racji bytu. Zawsze liczy się zakres prac.

Na razie i tak tylko przewody - trzeba więcej będzie ich puścić i tyle - zobaczymy pogadam z kilkoma elektrykami - szkoda że ja zajmuję się tylko sprzedażą elektryki ;)

Edytowane przez pikorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...