Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... Podobno przy drewnianych muszą być tynki ...

Wcale nie muszą być. Chyba tylko raz widziałem jak najpierw tynkowali a dopiero potem okna wstawiali i ... to był nie wypał.

... a i alarm trzeba do czegoś podłączyć ...

Często robi się tak:

stan surowy otwarty, montuje się przewody do czujek, sygnalizatorów, manipulatorów itp. na ścianach, montuje się przewody w miejscach gdzie będą montowane kontaktrony w oknach i ... tego samego dnia co ekipa wstawia okna, elektryk montuje czujki, kontaktrony, sygnalizator/y itp i uruchamia alarm. Wszystko jednego dnia.

Dopiero w kolejnych dniach jest czas na hydraulikę, elektrykę itd. a alarm spokojnie chodzi.

 

Tak naprawdę domy drewniane niewiele różnią się od murowanych. To Inwestorzy boją się tej technologi. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...Chce dodatkowo położyc przewody do inteligentnej instalacji. ...

A tak z ciekawości to spytam się jakiej konkretnej firmy upatrzyłeś sobie inteligentną instalację? Co byś chciał otrzymać? Na rynku sporo jest ofert a nawet w okolicach Gdańska są minimum 2 siedziby konkretnych firm mających ciekawe rozwiązania techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej w tym wątku napisałem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?735-GRUPA-TR%C3%93JMIASTO-I-OKOLICE&p=3991664#post3991664

 

 

Ja jakoś nie widzę problemu. Wstawiasz okna łącznie z uruchomieniem alarmu i po problemie.

 

Przy instalacjach bardziej rozbudowanych i skomplikowanych pojęcie punktu zaciera się i nie ma racji bytu. Zawsze liczy się zakres prac.

 

Wcale nie muszą być. Chyba tylko raz widziałem jak najpierw tynkowali a dopiero potem okna wstawiali i ... to był nie wypał.

 

Często robi się tak:

stan surowy otwarty, montuje się przewody do czujek, sygnalizatorów, manipulatorów itp. na ścianach, montuje się przewody w miejscach gdzie będą montowane kontaktrony w oknach i ... tego samego dnia co ekipa wstawia okna, elektryk montuje czujki, kontaktrony, sygnalizator/y itp i uruchamia alarm. Wszystko jednego dnia.

Dopiero w kolejnych dniach jest czas na hydraulikę, elektrykę itd. a alarm spokojnie chodzi.

 

Tak naprawdę domy drewniane niewiele różnią się od murowanych. To Inwestorzy boją się tej technologi. A szkoda.

Chodziło mi o okna drewniane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to spytam się jakiej konkretnej firmy upatrzyłeś sobie inteligentną instalację? Co byś chciał otrzymać? Na rynku sporo jest ofert a nawet w okolicach Gdańska są minimum 2 siedziby konkretnych firm mających ciekawe rozwiązania techniczne.

 

Chce spróbować swojej firmy QBus -dopiero wchodzą do Polski ale jest to tańsze niż EiB. A chce mieć sterowanie oświetleniem, ogrzewanie, zarządzanie przez neta i parę innych funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce spróbować swojej firmy QBus -dopiero wchodzą do Polski ale jest to tańsze niż EiB...

Ciekawe. Troszkę podobne do Divus Domus.

...A chce mieć sterowanie oświetleniem, ogrzewanie, zarządzanie przez neta i parę innych funkcji

A czy warto wchodzić w aż takie drogie rozwiązania przy tak niskim zapotrzebowaniu? Może warto byłoby gdybyś się zapoznał z Xcomfort Moeller'a? Taniej a wszystko co chcesz (a nawet więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował jakichkolwiek informacji, doradztwa, wykonawstwa czy samych pomiary instalacji odgromowej służę pomocą.

Posiadamy wiedzę, umiejętności a co najważniejsze sprzęt (alpinistyczny i inny), narzędzia (prościarkę do drutu odgromowego) i mierniki co pozwala nam wykonać każdą instalację odgromową na budynkach o łącznej wysokości do 50m.

Teraz mi to mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generator 20 kW jest najwększym który może być stosowany na potrzeby własne, a przedewszystkim dale pełne 230 V. Dzisiaj dowiedziałem się, że z instalacji musz mieć wydzielone obwody zailane generatorem resztę energii muszę kupić od ZE. W moim przypadku 20 KW nie jest to dużo, mam 35 KW mocy zamówionej. Liczę, że generator pokrył by mi 40% mego zapotrzebowania na energię. Dzięki serdeczne za odpowiedż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, poszukuje namiaru na dobrego elektryka i hydraulika-dom w okolicach Żukowa, może macie kogoś naprawdę godnego polecenia. Szukam ten kogoś do tynków wewnętrznych-cementowo-wapiennych. Przy okazji-mam do odsprzedania stemple-260 m i 7 m.-tel. 792 184 419.

Pozdrawiam

Hydraulika - zapraszam 0605-848-430 , 0607-42-00-00.

Elektryka - rozmawiaj z Wakmenem.

Z tynkami wiele nie pomogę niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika jak pisze Mały powyżej. firma Desto

 

Elektryk - Pan Zdzisław Weiner 505020798 Robił u nas. Słowny, kompetentny i ceny rozsądne.

 

Tynki wewnętrzne - Pan Berent 502561186. Długo na niego czekaliśmy , ale teraz w trakcie jego pracy już widać , że było warto.

 

Wszystkie namiary brałam z Białej Listy i jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLH - odradzam kontakty z ta firmą (oddział Straszyn). No chyba, że ktoś lubi takie historie przeżywać samemu: oczekiwanie na deski na podbitkę z Moco trwa już 2 miesiące. Mnie więcej co tydzień czy dwa już-już miała być dostawa. Dziś odbieram telefon: dotarła do nas z magazynu centralnego, wysyłam do Pana. Za długie oczekiwanie dajemy Panu upust. Zapaliła mi się lampka upewniam się: czy to na pewno takie drewno jak zamawiałem? "Tak, wymiary takie i takie". Transport przyjeżdża i sie okazuje, że wszystko sie zgadza, tylko nie jest to podbitka od takiego producenta jak zamawiałem. jak pisałem w 10 e-mail'ach ponaglających. jak w 20 rozmowach telefonicznych jakie wykonałem. Kontaktowałem się nawet z przedstawicielem Moco weryfikując status DLH...

 

I facet z DLH jeszcze wmawia, że to jest to samo. Jedyny chyba porządny w DLH facet to kierowca dostawczaka (przeprosil nie za swoje winy).

 

A Moco też ogólnie już odradzam. Rok temu miałem przeboje z drewnem na elewację sprowadzanym przez firme Promopack z Koleczkowa (http://www.krokwie.pl, http://www.promopack.pl). Elewacje Moco sprowadzali dla mnie 1.5 m-ca... oklamujac, ze to Moco nie sle transportu ("bedzie w przyszlym tygodniu" ciagle slyszalem). Okazalo sie, że Moco nie slalo nowego transportu bo Promopack nie placil za poprzednie dostawy...

 

Cóż, wygląda na to, że Moco ma takich dystrybutorów (przynajmniej na Pomorzu), że dramat. I z takim podejsciem (m.in. brak wsparcia od ich przedstawiciela) wypada chyba z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...