Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Yogi - witamy.

 

Co do materiałów tgo z tego co wiem z keramzytu budowł tylko Zachar. Tak więc tylko on może co nieco Ci powiedzieć. Ceramika jest bardziej popularna i myslę, że ktos Ci pomoże.

Ja niestety dla Ciebie budowałem z gazobetonu, więc Ci nie pomogę w tym temacie, choć jesli chodzi o rycie w ścinach i obróbka nie ma lepszego materiału. No może jeszcze silka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Docent :oops: :D , dzięki wielkie sąsiedzie. Tak łatwo to z tymi kompozycjami nie było. To nie raj, a raczej pot i łzy. Rozmowy, kłótnie, ... - co Ci będe opowiadał, sam zobaczysz u siebie hehe 8) .

Przekaże żonie słowa uznania.

 

Yogi - witam i pozdrawiam. Napisz gdzie się budujesz.

Co do pytania o materiał na ściany zewnętrzne. Temat rzeka, każda opcja ma plusy i minusy, a wybrać musi jak zwykle inwestor, czyli ty. Co do dostępności materiałów, to nie powinno być z niczym problemów.

Dodam jeszcze, że ja budowałem z gazobetonu z Osławy 24 cm i ocieplałem wełną 12 cm.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YOGI - witamy, witamy. Uporu Ci musi starczyc na wiele, wiele miesiecy - WZ to dopiero poczatek - ale wszystko da sie przezyc! Jesli chodzi o material - ja budowalem z Porothermu 25cm (P+W). Docieplenie styropian 12. Dom wydaje sie cholernie cieply. Jak na razie pomimo wiatrow i temp. bliskich zeru krotki rekawek. Ale ja mieszkam dopiero 2 tygodnie wiec to jeszcze za malo. Jestem na etapie zachwycania sie i moge nie byc za bardzo obiektywny ;-) Jako tradycjonalista wierze w wypalana ceramike. Roznica w cenie miedzy poro i GB byla praktycznie zadna, stad zmiana technologii budowania (projekt byl robiony na GB). O keramzytach sie nie wypowiadam bo tym sie akurat nie interesowalem.

 

Pozdrawiam wszystkich

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent- zapraszam serdecznie, co do terminu (przyszły tydzień) to będę jedynie w środę a tak poza trójmiastem.

Ale może później, po 30 - powienieniem być trochę dłużej.

Przez ten cholerny brak czasu ciągle nie mogę umówić się z majstrem na roboty dachowe i boję się że jak spadnie śnieg to wogóle zrezygnuję z tego w tym roku.

Pozdrawiam wszystkich,

grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie rozkoszuje sie cieplem i nie patrze ;-) jak wszystko poustawiamy i nauczymy sie zyc zaczne sprawdzac. Teraz cala instalacja ma pootwierane zawory na max, ciagle wietrzymy chalupe (okna + wentylacja), wolimy teraz doplacic ale przesuszyc domek, niz kopac sobie grob na przyszlosc. Badz co badz niedawno to kladzione byly tynki, wylewki, malowanie....

Na razie jest tak cieplo, ze odpalenie kominka skutecznie zalatwia nam nieprzespana noc ;-) nie da sie wytrzymac w chacie. Za jakis czas zaczniemy skrecac galki i przechodzic na tryb normalny, ale jeszcze nie teraz.

 

Pozdrawiam cieplo w te zimne dni.

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Dzieki za wasze odpowiedzi, chyba wybiore porotherm, zawsze bede mogl liczyc na porady wiekszosci urzytkownikow. :lol:

 

Poszukam jeszcze wstecz czy Zachar byl szczesliwy z tym keramzytem.

 

JACA/GROSZEK mozecie zdradzic gdzie sie zaopatrujecie w material?, planuje odwiedzic kilka skladow i sie rozeznac , moze sie zgodza przechowac material do wiosny (wiekszy VAT w 2004).

Duzo strat Cie kosztowal proces wyciania bruzd? Bosh sie sprawdzil?

 

BENICIO , chata ma stanac na Siedlcach, wczesniej do rozwalena stary dom bedzie.

 

Musze tez odwiedzic Olivie , moze bedzie cos wartego uwagi/tzn wycigniecie kasy od inwestorow. Pozdrawiam wszyskich YOGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich znajomych i nieznajomych,

Coś zimno nam się zrobiło. Siedzę sobie w moim mieszkanku i marzę o kominku (nie martwcie się, u mnie jest ciepło, chodzi mi "klimat"). I od tych marzeń i patrzenia na wyimaginowany kominek zaprojektował mi się w głowie wystrój całego salonu. Hi Hi, ale mam wyprzedzenie w stosunku do rzeczywistosci :wink: :lol: ! Ale pomarzyć zawsze warto!

Eska-j - dzięki za słowa uznania - potrzebuję tego właśnie , gdy jest taka pogoda na dworze. A Ty na jaki etapie jesteś teraz?

Docent, no cóż, jestem daaaaaleko w polu. Urzędnicy mają duuuuużo czasu. Trochę wcześniej o tym pisałam.

Pozdrawiam i życzę aby Wam wszystkie dobre moce sprzyjały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostalismy WZiZT :)! Wiec mozna kupowac projekt i dalej toczyc naszą prywatną wojnę z biurokracją państwową...

 

 

Apropos mapki forumowiczów, to działa już wersja z klikaniem na nick po ktorym wyswietla sie wiecej informacji o uzytkowniku. Kto chce to niech wysle odpowiednie dane do kodiego. Dla przykladu zrobilem juz info pod swoim nikiem, abyscie wiedzieli co mam na mysli.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostalismy WZiZT :)! Wiec mozna kupowac projekt i dalej toczyc naszą prywatną wojnę z biurokracją państwową...

 

 

Apropos mapki forumowiczów, to działa już wersja z klikaniem na nick po ktorym wyswietla sie wiecej informacji o uzytkowniku. Kto chce to niech wysle odpowiednie dane do kodiego. Dla przykladu zrobilem juz info pod swoim nikiem, abyscie wiedzieli co mam na mysli.

 

Pozdrawiam,

 

 

Bolek, Kodi - A mnie jak nie ma tak nie ma na tej mapce... A chciałem sobie kliknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w poniedziałek...

 

Yogi - ja porotherm, kupowałam w promocji dosyć znacznej z Prestolu, bo buduje się w Chwaszczynie i tu mam najbliżej oraz w hurtowni chyba na Kielnieńskiej w stronę Osowy. Mam już wypracowany rabat, ale nie są to jedyne miejsca gdzie zaopatrywaliśmy się w materiały; była Reda, Małkowo i Castorama itp.

 

Raflag - ja w sumie za projekt gotowy i adaptacje oraz wszystkie niezbędne mapki + pozwolenie na budowe - zapłaciłam około 3000 zł. My kupiliśmy projekt i 2 mapki załatwiliśmy, resztę zrobił projektant.

Gotowe projekty są sporo tańsze.....e.

 

pozdr...G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy kopiuję ten wątek z mojego dziennika:

 

Moi Drodzy Forumowicze - mam wielki zaszczyt zakomunikować Wam, że dnia 18 października tj. sobota o godz. 23.45 urodziła się nasza kochana córeczka. Ma 3200g i 52cm wzrostu. Byłem na porodzie rodzinnym. Widziałem więcej niż kobieta rodząca. Niezapomniane wrażenia. Warto żyć dla takich chwil. Beata też zniosła to bardzo dzielnie. Cała akcja z oddychaniem i parciami trwała jakieś 40min. Jestem z małej i Beaty dumny. Po dwóch dniach chce mi się prawie płakać ze wzruszenia.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...