Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Rafalg - mi zależało by mój projektant był z gminy w której sie buduję, ponieważ ułatwia to załatwianie spraw. Wziełam go z ulicy i nie był najgorszy, bo może dla tego iż nie miałam prawie żadnych zmian.

Przyjmuje w Gdańsku i Żukowie.

Decyzja należy do Ciebie.........pozdrawiam G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc all

Kodi: wielkie, wielkie gratulacje :p !!! Mezczyzni zawsze podswiadomie pragna syna, ale to coreczka jest oczkiem w glowei tatusia. Skads to wiem ;-)

Wlasnie jestem o krok od wyrzucenia moich murzarzy na zbity leb z budowy. Niemozliwe jak sie moga ludzie zmienic w przeciagu trzech miesiecy. Do momentu wylania stropu bylo wszystko ok, a ostatnio zaczela sie bumelandia i "olewanie" pracy.

Zaczynam szukac ekipy na wykonczeniowke na wiosne. Jesli macie fachowcow od tynkow, wylewek, instalacji z ktorych jestescie zadowoleni to prosze dajcie cynk.

Co do dachu to przyjechala sliczna dachowka (Syriusz Rupp Ceramika) z Matelbudu i jak na razie jest ok. Fachowcy p. Dejka na etapie konstrukcji wiezby dachowej okazali sie prawdziwymi fachowcami. Nic dodac, nic ujac.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kores witam serdecznie. Miło, że jest nas coraz więcej.

 

Eska - gratulacje :)

Ma75,

Jak miło jest coś takiego przeczytać. Aż się ciepło robi koło serducha...

Startujemy na wiosnę - mam nadzieję, że do tej pory uzyskamy pozwolenie na budowę :wink: . O ile mnie pamięć nie myli, Ty również myślisz o wiośnie? Jeśli tak, to super, bo razem zawsze raźniej.

O p. urbanistce poinformuję, jak tylko raczy odpowiedzieć. A ta nieszczęsna linia zabudowy - hmm... już prawie polubiliśmy nową koncepcję zabudowy naszej działki. Nie powinno być drożej, a czy lepiej ... zobaczymy.

Wczoraj zamówiliśmy projekt z Agrobispu. Dłuuuuugo szukaliśmy i ten też nie jest idealny. Właściwie jest tak, że wnętrze nam bardzo odpowiada - przesuwamy tylko kilka ścianek działowych /chcemy zwiększyć funkcjonalność domu/. Podoba nam się również bryła domu - takiej stodoły szukaliśmy, ale elewacje zmieniamy na 100% /dużo łatwiej i taniej jest zmienić elewacje niż wnętrze/.

Oto nasz projekt WB3922 /około 170m2 po podłodze/. Właściwie będzie to odbicie lustrzane i bez garażu /będzie osobno/.

http://nowydom.onet.pl/pic.html?P_OID=2231&wn=liczba_typow%3D6%26kod_1%3D%26kod_2%3D%26liczba_pokoi%3D0%26nazwa_prj%3Dwb+3922%26

http://nowydom.onet.pl/pic.html?P_OID=2231&LAY=3&Z=0&wn=liczba_typow%3D6%26kod_1%3D%26kod_2%3D%26liczba_pokoi%3D0%26nazwa_prj%3Dwb+3922%26

oraz rzuty:

http://nowydom.onet.pl/projekty.html?P_OID=2231&LAY=3&wn=liczba_typow%3D6%26kod_1%3D%26kod_2%3D%26liczba_pokoi%3D0%26nazwa_prj%3Dwb+3922%26.

Po zmianach elewacji domek będzie wyglądał mniej więcej tak /bez balkonów i lukarn, ale jak najbardziej z tymi cudownymi werandami od frontu i od ogrodu/:

http://foto.onet.pl/upload/6/68/_168500_n.jpg

No, ale się nawklejałam :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kores - witam serdecznie. Pisz często.

 

Eska-j - fajny projekt, gratuluje wyboru. Dobra rada. Jeśli chcesz robić jakieś zmiany w projekcie, zdecyduj o nich przed rozpoczęciem budowy. Tylko wtedy będziesz miała czas, żeby przemysleć, przedyskutować, przekłócić się :wink: . Fatalnie się podejmuje decyzje o odstępstwach od projektu już w czasie budowy. Zazwyczaj nie ma czasu, żeby sprawe przemyśleć, decyzja jest koniunkturalna i ... może być różnie. Często też majster wisi nad głową: " To jak ma być, bo my Pani musimy jechać dalej ..."

Macie przed Sobą długie zimowe wieczory - w sam raz na przestawianie wszystkich ścianek :D .

 

ma75 - masz już działeczke? bo chyba miałaś tylko umowe przedwstępną podpisaną, tak?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska - jak dobrze pójdzie, to też zaczynamy na wiosnę. Będziemy się wspierać :D Projekt masz bardzo ładny, my mamy w podobnym stylu: też stodoła tylko trochę mniejsza :wink:

 

Benicio - mamy umowę notarialną warunkową, teraz pozostaje czekać aż miną 2 miesiące i miasto nie skorzysta z prawa pierwokupu. Na pewno nie skorzysta, ale nie chciałam się chwalić póki działeczka nie będzie na 100% nasza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy projekt!!! Ta taaaam... Dom w Niezapominajkch 2 - Pracowni Archon. Kolejna klamka zapadla. mile uczucie, choc kolejne 1500zl poszlo w domek. nie pierwsze i nie ostatnie.

 

Zapraszam zainteresowanych na http://www.drapella.tk gdzie jest wiecej szczegolow i troche zdjec.

 

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

u nas plany budowlane tez sie klaruja, budowa powstanie w Gdansku- Siedlcach jak juz relacjonowalem wczesniej, jesli jest ktos w okolicy to zapraszam do wymiany doswiedczen, my ruszamy na wiosne .

Na poczatek czeka nas rozebranie starej czesci, potem powiekszenie fundamentow i dalsza jazda. Calosc okolo 300m po obrysie z piwinica w ktorej ma byc schowany garaz. Szukalem i czytalem duzo o materiale na sciany i chyba wybiore Porotherm 25 i ocieplenie welna, rozwazalem tez keramzyt- dalej jest on 2ga alternatywa. Pozdrawiam wszystkich budujacych i planujacych , moze wymienimy sie doswiadczeniami odn. kredytow i bankow? Jesli planujecie budowe na wiosne to chyba trzeba sie zaczac rozgladac za ofertami, nr 1 na mojej liscie to mbank z kredytem w CHF.

Wiem ze w BPH jest kredyt za 1.8%( do konca listopada) ale doczytalem ze %moze sie zmieniac codziennie, nie wiem czy po zakonczeniu promocji nie skoczy do normalnej wielkosci tj 3-4 %. do uslyszenie Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :lol: :lol: :lol: Wam za opinie i za cenne rady.

Na pewno postaramy się, aby wprowadzone zmiany wpłyneły pozytywnie na funkcje w projekcie. Dlatego mamy taki plan, aby wszystkie szczegóły dobrze przemyśleć właśnie na etapie projektu i dokładnie obgadać z architektem. Mamy nadzieję, że architekt nie przymknie oczu na nasze ewentualne głupawe pomysły i w rezultacie nasz domek nie będzie typowym przykładem "radosnej twórczości" zadufanych w sobie inwestorów. Chcemy również, aby architekt naniósł wszystkie zmiany na projekt, żeby w razie wątpliwości czy sugestii majstra odpowiedzieć mu "Panie masz Pan projekt i ani na jotę nie odchodź od tego co tu jest napisane i narysowane". Tak niewiele wiemy o budowaniu domów, że musimy na swej budowlanej drodze wybrać dobrych fachowców i im zaufać. I oby nam to się udało!

Jeśli chodzi o garaż, to chcemy mieć 2-stanowiskowy. W tym projekcie jest 1-stanowiskowy i moim zdaniem niezbyt ładny. Poza tym ten domek ma ładne proporcje, dostawienie do niego dużego garażu pewnie by je popsuło. Dlatego zdecydowaliśmy się na oddzielny garaż, ustawiony tak by od strony wjazdu tworzył razem z domem coś na kształt dziedzińca.

Garaż będzie tak samo prosty jak dom i będzie miał identyczny kąt nachylenia połaci. Tak po wioskowemu, ale właśnie o takiej prostocie i bezpretensjonalności marzymy :D .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, właśnie zauważyłam, że moje linki do obrazków z domkiem są puste :o .

A przecież widzieliście wcześniej te obrazki - dowodem są Wasze wypowiedzi. Nic z tego nie rozumiem. Wygląda tak jakby ktoś usunął wszystkie moje albumy. Poprostu ich nie ma! Jak myślicie, czy to jest możliwe? I po co to ktoś zrobił?

Jest mi smuuuutno :( :( :( .

Postaram się jednak wstawić nowe linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...