Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bolek

Wybraliscie bardzo ładny domek. Wiesz, że mamy podobny układ pomieszczeń :wink: ? Bardzo miła strona www!

 

Groszek

Co się stało z obrazkiem pod Twoim nickiem? Nie widać Twojej sympatycznej chałupki.

 

Kores

Piszesz, że jesteś zadowolony ze swojego projektu. Bardzo się cieszę. Ktoś kiedyś zasiał we mnie ziarno wątpliwości na temat Agrobispu. Mówił, że często ich projekty zawierają podstawowe błędy. Ale architekci, z którymi rozmawiałam dobrze wypowiadali się o ich projektach. Troszkę się obawiam jednak, jak będą rozwiazane trudne elementy. Zależałoby mi na łopatologii, aby wykonawca nie miał żadnych wątpliwości jak należy je wykonać.

 

Yogi

Witaj w gronie startujących wiosną 2004. Fajnie, że jesteś z nami :p .

 

Pozdrawiam Wszystkich.

______________________________________

Mam już wstawione nowe linki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

Rafalg - mi zależało by mój projektant był z gminy w której sie buduję, ponieważ ułatwia to załatwianie spraw. Wziełam go z ulicy i nie był najgorszy, bo może dla tego iż nie miałam prawie żadnych zmian.

Przyjmuje w Gdańsku i Żukowie.

Decyzja należy do Ciebie.........pozdrawiam G

 

 

Groszek3 - możesz podać namiary?. Sprawdze go. Mam już kilku "napalonych" na wykonanie, ale nie chciałbym popełnić błędu już na tym etapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Rafalg - sprawdzę w domku jego wizytówkę i Ci prześlę.

Eska - dziękują za spostrzeżenie - już naprawiłam.

 

Ja na ten rok zakończyłam prace na budowie (bo zimnooooooo), ruszamy powoli na wiosnę, a oto jego stan na 10/2003 (zdjęcia niestety są złej jakości):

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=11906&kat=2&grupa=0&nxt=0

Szkoda że to dopiero początek, a nie koniec :cry: !

Pozdr..G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszku - masz śliczny domek. To już są realne kształty, a nie kreski na papierze. Widzę, że się już przymierzałaś do działówek na piętrze.

Sprawdź przed zimą, czy masz zabezpieczony Porotherm przed opadami. Woda nie może się doatć do pustaka, bo mróz go rozsadzi. Ja na zdjęciach nie dojrzałam, czy w otworach okiennych i drzwiowych masz warstwę zaprawy cementowej? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ma i Izak - dziękuję za opinię. Mimo tych ~200 m wygląda całkiem mały i to mnie cieszy.

Izak - nie mam zaprawy cementowej w otworach. Gdzieniegdzie mam cegły lub położoną papę. A okna są tak zabite (solidnie) że nie powinno nic wpadać przez nie. Mój tata jest w tym specjalistą, zrobił prowizorkę drzwi i bramy bardzo dobrze. Murarze na polecenie mojego męża chodzili za nim i łatali wszystkie dziury na ścianach - oby to wystarczyło.

 

ps. Ale jeszcze to sprawdzę w najbliżyszm czasie.

 

Pozdr.....G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w sobótkę!

 

Rafalg- po pierwsze to: decyzja, potem weź wszystkie niezbędne druki z gminy, a w nich będzie zawarte co musisz złożyć by otrzymać pozwolenie. Zbierz niezbędne mapki, projekt domku, daj do adaptacji projektantowi i szybko złóż w gminie. Mi to w żukowie zajęło z pomocą projektanta ok. 2 m-cy. To na szczęscie przyjazna gmina.

 

Pozdr....G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności :)

 

Przede wszystkim gratulacje dla Kodiego - maleństwo i artykuł...

 

A my dzisiaj robiliśmy już ostatnie prace wykończeniowe ("zabijanie" okien) i porządkowe. HURA! Pierwszy etap budowy za nami :) :) :)

 

Mapa forumowiczów - super sprawa :)

A co z listą dystrybucyjną 3citty i bazą danych np. wykonawców? Aktywna jest nadal?

 

Miłego! I cieplutkiego dla mieszkających już w swoich domkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja chciałbym ogłosić, że zaczynam na wiosnę. Dzisiaj rano odebrałem egzemplarz projektu od mojej Pani architekt do "oplucia". Posiedziałem kilka godzin i przed chwilą oddałem z uwagami. Na wtorek ma byc gotowe. Myślę że za tydzień lub dwa złożę wniosek o pozwolenie, bo wszystkie pzozostałe papiery juz mam. A wtedy szukanie wykonawcy na wiosnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja chciałbym ogłosić, że zaczynam na wiosnę. Dzisiaj rano odebrałem egzemplarz projektu od mojej Pani architekt do "oplucia". Posiedziałem kilka godzin i przed chwilą oddałem z uwagami. Na wtorek ma byc gotowe. Myślę że za tydzień lub dwa złożę wniosek o pozwolenie, bo wszystkie pzozostałe papiery juz mam. A wtedy szukanie wykonawcy na wiosnę.

 

No Markus_Gdynia - zazdroszę Ci. Też chcę się budowac na wiosnę, ale czy uda mi się wygrac z urzędnikami ? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewusia - dzieki za mile slowa, mam nadzieje, ze budowa tez bedzie szla dobrze... pare dni temu kupiliSMY projekt, a ja go jeszcze nie widzialem, bom za granica :( wyslalem tylko druga polowe i brata po budownictwie na zakupy :)

 

eska - a co budujesz? masz link do tego projektu, czy to jakis indywidualny?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Rafalg - widzę iż wybrałeś projekt "mój faworyt" z 2 które nam przedstawiłeś jakiś czas temu. Piękna działka. Bravo!

Eska, Markus, Bolek (czyż archon nie ma pięknych projektów?) i cała reszta rozpoczynających budowę - życzę powodzenia i DUŻO radości z budowy własnego M.

 

Z pozdr........Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoDI - w nawiązaniu do Twojego Dziennika i ostatniego wpisu, mam pytanie, czy paląc w kominku z DGP (temp. taką lubię), czuć jakieś zapachy drewna oraz czy się nie kurzy w pokojach. Jestem straszną alergiczką i stąd moje pytanie. Mam do wyboru płaszcz wodny lub DGP - jakie są twoje odczucia?

 

P...G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sznownych forumowiczow.

 

Jak juz wczesniej pisalem mam zbudowany stan surowy otwarty w Trabkach Wielkich. Planuje na wiosne ruszyc z robota i caly czas zastanawiam sie jaka kolejnosc prac wybrac - czy najpierw budowac oczyszczalnie i instalacje sciekowa, czy tez rozprowadzic wode, czy moze tynki - no tak ale najpier elektryka... itd itp.

Widze ze kilku forumowiczow jest na tym samym etapie co ja wiec chcialbym zapytac o wasze przemyslenia??? A moze ci ktorzy juz przez to przeszli podziela sie swoimi uwagami!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje na wiosne ruszyc z robota i caly czas zastanawiam sie jaka kolejnosc prac wybrac - czy najpierw budowac oczyszczalnie i instalacje sciekowa, czy tez rozprowadzic wode, czy moze tynki - no tak ale najpier elektryka... itd itp.

 

Ja robiłem elektrykę, potem kanalizę i wodę i niejako równolegle kładłem tynki wewnętrzne (w pomieszczeniach, które już wcześniej wykończyłem). Potem instalacje co, następnie wylewki. Oczyszczalnię, i wszystkie zaplanowane prace na zewnątrz. Tak, żeby zdążyć przed zimą. A teraz szpachluję, maluję itd. Jednym słowem wszystkie prace wewnątrz.

Ale skoro ruszasz na wiosnę, to zima nie ogranicza Cię tak bardzo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...