Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Najpierw się pochwalę - odebraliśmy projekt. Niewiele z niego rozumiem, ale pilnie studiuję kartka po kartce, może coś ciekawego wypatrzę 8) .

No tak, projekt jest, a architekta znaleźć nie możemy. W naszym prywatnym konkursie na Najlepszego Architekta :wink: , nikt nie zdobył 1-szego miejsca. W tym tygodniu chcemy spotkać się z kandydatem nr 5. Może ten będzie Idealny :roll: :lol: ?

 

Groszek, Ty już masz domek w poważnym stadium zaawansowania! Gratulacje. I powiem Ci, że ten młodociany Model bardzo ładnie się na zdjęciach prezentuje.

 

Rafalg - fajowa działka :D . Ale nie mam pojęcia o jakim projekcie pisze Groszek. Coś przeoczyłam?

 

eska - a co budujesz? masz link do tego projektu, czy to jakis indywidualny?

Bolek - a domek buduję :D :D :D według gotowego projektu. Linki znajdziesz na poprzedniej stronie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

GREG98 - dzieki za info. Wedlug mojej ostatniej koncepcji to zaczne od budowy przydomowej oczyszczalni i podlaczenia jej do prowizorki WC. Wynika to z tego, ze chce wiosna wyniesc sie tam na dobre i od rana do nocy pracowac bez tracenia czasu na dojazdy. Wode juz mam do domu dociagnieta, z pradem tez nie ma problemu - zostaja tylko scieki - ale jak i z tym sie uporam to bede mogl juz spokojnie wegetowac na budowie!!! Co ty na to??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wode juz mam do domu dociagnieta, z pradem tez nie ma problemu - zostaja tylko scieki - ale jak i z tym sie uporam to bede mogl juz spokojnie wegetowac na budowie!!! Co ty na to??

 

No- jeśli chcesz w ten sposób, to jak najbardziej. Musisz tylko pamiętać, że bakterie w oczyszczalni trzeba stale zasilać, bo inaczej zdechną z głodu ;-)

Hint- zawsze możesz zaprosić kogoś z sąsiadów ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg98 - bede duzo jadl, duzo pracowal i ... karmil bakterie. Jak czytalem na wczesniejszych stronach forum kwitly kiedys spotkania forumowiczow na poszczegolnych budowach, wiec jak powroci do zycia kodi (glowny organizator spotkan) to moze zajedziecie do mnie i mi pomozecie... karmic barterie :-)))) Serdecznie zapraszam.

 

Adamski - w obecnej chwili duzo czytam o samej oczyszczalni i zasadach jej budowy (odleglosci, zaglebienie itp) Mam tez jedna kalkulacje na jakies 7 tys zl (dla 4 osob, 3 kanaly rozszaczajace po 10m i oczywiscie zbiornik) ale jestem pewien ze znajde cos tanszego! Mam dzialke o pow. 1150m kw., a oczyszczalnia zajmie mi niewielki kawalek (zgodnie z projektem zagospodarowania dzialki).

Jak zbiore wiecej ofert to dam ci znac. Jak widze jestes z Tczewa, a ja choc mieszkam w Gdansku to pracuje w Tczewie, wiec mysle ze bedziemy mogli sie spotkac i o tym pogadac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najwyraźniej u mnie nastąpiło jakieś przeslienie jesienne. Jakos wszystko mnie męczy i nic nie chce mi się robić. Jedyne do czego się zmuszam to wyjście z psem i nakarmienie drewnem mojego kominka.

 

Wizyty w terenie są oczywiście mile widziane. Jestem za.

 

Z innej beczki. poszukuję auta dla siebie. Za góra 10-12 tys. Może być za 15, ale musiałbym wziąć mały kredyt. Interesuje mnie Twingo, Uno, jakaś Skoda a może nawet Tico czy Matiz. Może o czyms zapomniałem. Generalnie autko małe, w stanie idealnym i małym przebiegu, najlepiej nie walone.

Jednocześnie za grosze oddam swoje Audi 100. Wiadomość na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał i jak wybór architekta? a przy okazji bedziesz garaż miał w piwnicy od strony piaskowej drogi z górki? jakoś wychodzi mi ostry kąt zjazdu

albo cos przeoczyłam

 

a co do spotkań to spiesze dopniesc że owczem odbywaja się tyle że może mniej tłumnie! ostatnio przy okazji wyjazdu rodzinnego byliśmy u Jacy i Benicio i Zachara i wrażenia bajeczne. Jaca to juz 100% baninianin i w jego domku pełnym harmonii nawet ściezki i pola pod trawkę przed domem są wykończone, sama widziałam słowo. Za Wojtka i Mariusza za to musimy trzymać kciuki bo finiszują!

 

no i przy okazji zapraszamy do nas sprawy oczyszczalni mamy teraz na tapecie a własciwie na ostrzu noza bo miała byc do 15.10 po instalacji więc pytania naszybciej na gg póki co kończymy ogrodzenie frontowe chociaż sztachety jeszcze będa się robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Najpierw się pochwalę - odebraliśmy projekt. Niewiele z niego rozumiem, ale pilnie studiuję kartka po kartce, może coś ciekawego wypatrzę 8) .

No tak, projekt jest, a architekta znaleźć nie możemy. W naszym prywatnym konkursie na Najlepszego Architekta :wink: , nikt nie zdobył 1-szego miejsca. W tym tygodniu chcemy spotkać się z kandydatem nr 5. Może ten będzie Idealny :roll: :lol: ?

 

Eska-j - powiedz jakie kryteria przyjeliście przy wyborze architekta i na czym opisywani przez Ciebie architekci polegli. Chętnie się dowiem, na co zwracać uwagę. Widzę,mże macie wysoko postawioną poprzeczkę, że tylu ich już poległo albo pecha :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - na poprzedniej stronie wypowiadasz się, że gmina Żukowo jest przyjazna dla inwestorów - WIĘC JA MAM ZUPEŁNIE INNE ZDANIE - od chwili złożenia w dniu 06.01. 03 r. wniosku o WZ , aż do wydania decyzji o pozwoleniu na budowę minęło DZIESIĘĆ I PÓŁ miesiąca - i Ty mówisz , że jest to przyjazna gmina :evil:

 

Jeśli chodzi o projektanta to polecam p. Stark z Żukowa - zmiany, adaptacja i uzgodnienia razem 1440 zł - czas realizacji 2 tyg.

 

KODI- dzisiaj położyli mi kanalizę - w piątek zasypka fundamentów i od poniedziałku - ściany w górę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no Rafalg ambitne zadanie przed Tobą. Bardzo reprezentacyjny dom. Ten dach - nie będzie tani. No i podcienie, piwnica, balkony, dużo okien. Ale w zamian fajny układ. Sporo dobrze rozmieszczonych pomieszczeń na całkiem niedużej powierzchni mieszkalnej. Życzę powodzenia!

 

A teraz o architektach. Mamy sporą działkę z wjazdem od południa, położoną w otulinie parku krajobrazowego /do Groszka: Pomlewo, gm. Przywidz - jestem zaznaczona na mapce/. Marzymy o wiejskim, bezpretensjonalnym domku, otoczonym trochę dzikim :wink: ogrodem. Dom musi być ładny, funkcjonalny i kropka. Budujemy na wsi i oczekujemy od architekta, że zrozumie nasz pomysł na dom, a znając nasze potrzeby pomoże nam dopasować projekt do koncepcji. Wybraliśmy naprawdę prawie idealny dla nas projekt, trzeba go tylko troszkę podrasować. Mamy już rozrysowane zmiany w skali 1:100. Teraz oczekujemy porady, czy w naszym przypadku lepsze będzie takie rozwiązanie, czy tez inne. To warto zmienić, a to nie. Bez ciągnięcia za język i sztampowego podejścia. Nie szukamy Mistrza, tylko dobrego rzemieślinika, który ma w sobie coś z artysty /to w końcu taki zawód/ i konkretnie nam doradzi.

Dwie Panie architekt klepały tylko to co wyniosły ze szkoły. Że trudna działka, że salon z widokiem na Pn - nie bardzo, itp. Bez żadnego pomysłu, pustka w oczach, zero polotu. Za te same zmiany jedna chciała sporo pieniędzy, druga całkiem przyzwoicie.

Jeden Pan zlewał wszystko - nic nie będzie rysował i przeliczał, tego nie trzeba zaznaczać, a to się jakoś rozrysuje. Ale za to w mig zakumał o co nam chodzi. Był bardzo tani, ale generalnie totalna olewka i nieznajomość nowoczesnych technik budowlanych.

Czwarty architekt był bardzo konkretny, ciekawie mówił i słuchał co mamy do powiedzenia. Ale jednocześnie to cwaniaczek. Szybko pojął naszą ideę i duuuużo sobie policzył za spełnienie naszych marzeń, oczywiście odpowiednio to motywując.

Koszt adaptacji ze zmianami jest dla nas sprawą drugorzędną, ale oczywiście ważną. Wiemy, że dobrze przygotowany projekt to duże oszczędności w trakcie budowy. To musi swoje kosztować, ale krew mi się burzy jak ktoś chce zrobić ze mnie jelenia.

I to wszystko - takie są nasze kryteria. Nie myślę, że dla porządnego architekta to jest wysoko ustawiona poprzeczka, tylko gdzie takiego znaleźć?

W piatek idę na kolejną rozmowę - mam nadzieję, że ostatnią :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska-j - WŁOS MI SIĘ NA GŁOWIE ZJEŻYŁ !!! Jak przeczytałem twoje przeprawy z architektami. Mam nadzieje, żę mnie to nie dopadnie. braliście architektów z polecnie czy z "ulicy". Jeżlei chodzi o mój porojekt tio zaczynam mieć obawy czy nie jest on "za ambitny" na moje potrzeby i możliwości :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał i jak wybór architekta? a przy okazji bedziesz garaż miał w piwnicy od strony piaskowej drogi z górki? jakoś wychodzi mi ostry kąt zjazdu

albo cos przeoczyłam

 

Gabi- na razie mam tzw "gaszenie pożarów" w pracy i nie miałem czasu ani sił skoncentrować się nad wyborem architekta. Ale chciałbym to załatwić do połowy listopada. Dla dwóch już przygotowałem "konkurs ofert" Zobaczymy co zaprezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESKA - jesli jesteś zainteresowana jeszcze architektem - to polecam mojego. Był o nim kiedyś artykuł w Muratorze. Mieszka w Chojnicach tzn. pod Chojnicami i specjalizuje się w kaszubskich urokliwych chatkach. Nam zaprojektował całe podwórko łącznie z drewutnią i piwniczką ziemną. Na początku trudny w nawiązaniu kontaktu, ale fachowice z doświadczeniem. Daj znaż czy jesteś zinteresowana, to dam telefon do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - wszyscy architekci byli z polecenia, ale nie od inwestorów, tylko z biur projektowych. Jakiś czas temu prosiłam dosyć namolnie na forum Trójmiasto o polecenie mi architekta do adaptacji. Nikt nie odpowiedział, więc uznałam, że forumowicze nie są do końca zadowoleni ze swoich wyborów. Widocznie coś nie tak z tą branżą :cry: .

Mam nadzieję, że Ty nie będziesz miał podobnych problemów :D .

Jeśli chodzi o wybrany przez Ciebie projekt, to nie zrażaj się zbyt szybko. Porządny architekt zwróci Ci uwagę na kosztowne elementy Twojego projektu. Dokładnie policz czy Cię na taki dom stać. Pamiętaj - nie taki diabeł straszny jak go malują :wink: ! Jeżeli nie stać Cię na niego, to bardzo dobrze, że dowiesz się o tym teraz, a nie np. po zamknięciu stanu surowego.

 

Izak - dziekuję za odzew. Jeżeli architekt nr 5 również nie wypali, to poproszę Cię o namiary. Tylko czy Twój architekt podejmie się adaptacji? Z Twoich poprzednich postów wywnioskowałam, że trudni się raczej projektami indywidualnymi. A ja już mam projekt i bardzo go lubię :lol: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...