Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Bronek. Rozumiem, że jesteś z Trójmiasta, bądź okolic - pozdrowienia od wszystkich. Co do suszenia w komorach to raczej kiepsko nie orientuje się kto to robi. Ceny też są niebagatelne.

Rozmawiając z ludźmi z tartaków to wszyscy robią więźby z mokrego drewna. Są tacy co robią dach z dopiero co ściętego. Jest giętkie i elastyczne. Tak skręcona więźba pracuje razem, przez co nie ma mowy o wypaczeniach.

Spytaj Sebo on bram niedawno drewno gdzieś w okolicach gdańska.

W Tuchomku jest tartak i super koleś robi drewno na wymiar, ale trzeba dać zamówienia co najmniej na 3 tygodnie wcześniej. Ma też impregancję, ale taką prostą - poprzez zanurzenie w roztworze. /tel. 502543091/.

Pozdrawiam - jednocześnie musisz wiedzieć, że jesteśmy w tej grupie bardzo zaprzyjaźnieni - odbyły się dwa spotkania integracyjne a kolejne myślę, że odbędzie się niedługo. Może dołączysz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tomgor - otrzymałem i odpowiedziałem.

Bronek - pewna firma koło Bydgoszczy robiła mi wycenę całej więźby. Wyszło o 100% więcej niż za więźbę z impregnacją kąpielową. Podobno opłaca się jeśli robią więźbę ze ścianką kolankową.

Ja brałem drewno z Sierakowic - 684-74-85 (Pan Treder).

Kupiłem u nich drewno z 7% VAT.

Jak będziesz chciał to mogę Ci dać namiary na ten tartak koło Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi w sprawie drewna.

Sebo-rozumiem ze w Sierakowicach impregnuja przez moczenie?

Tego typu impregnacje mozna znalezc tez blizej Trojmiasta - jakies szczegolne zalety Sierakowic?

Jeszcze jedno pytanie: od mojego kierownika uslyszalem cos takiego: super drewna na wiezbe pewnie nie dostane, najlepiej kupic moczone a przed robieniem dachu, lub nawet po zrobieniu konstrukcji (czyli za jakis miesiac-poltora :-) pomalowac powtornie impregnatem na budowie.

Rzecz wydaje sie sensowna- co myslicie? Czy srodki do impregnacji sie nie pogryza? A tak w ogole to jak sie nazywa to zielone swinstwo ktore stosuja do impregnacji w tartakach.

Dzieki,

Bronek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W końcu coś drgnęło i u mnie. Wczoraj zamontowałem drzwi do piwnicy (metalowe robione na zamówienie). W końcu będę mógł coś zrobić wewnątrz bo tak to właziły dzieciaki i przewracały wszystko do góry nogami. Brygada ma wejść 3 czerwca więc już za tydzień zacznie się budowanie ... :smile: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co w tym roku chcesz zamieszkać?

 

W ciągu kilku dni kończę ogrodzenie - kurde chyba trwało to ze 2 miesiące /soboty i niedziele/. Wytyczyliśmy palikami miejsce pod ławy fundamentowe i już wiemy gdzie salon,, kibel, itp. No myślę, że od czerwca zaczną się prace przy domu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będę bo mam do wymurowania jeszcze trzy słupy z klinkieru. Chyba, że będzie ostro lało to odpuszczam. Jednakże sprawdziłem pogodę na onecie i jutro ma byc sucho.

 

A więc jedziecie drogą na Żukowo, mijacie po prawej stronie stację benzynową Rafinerii Gdańskiej /ok. 4km za skrzyżowaniem w Chwaszczynie/ i jadąc dalej jest bar Miszewko po lewej stronie /zielona stosunkowo duża buda, ogrodzona znajdująca/. Na przeciwko tego baru jest wytwórnia kostki brukowej. Tak więc przy tym barze skręcacie w lewo i jedziecie ok.150m polną drogą a potem skręcacie w prawo i jedziecie jakieś 300m równolegle do ulicy głównej.

Jesteście na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te zdjęcia - na nich zawsze dziwnie się wychodzi. Gęba jakaś opuchnięta, czerwona - tragedia. No, ale nic. Chcieliśmy się pokazać to są. Jak tam roboty na budowie. Sebo chyba ostro posuwał na działeczce bo nie zawitał do mnie. Gabi podobnie. Nie zawiódł natomiast Tomgor. Pogadaliśmy i było ok, choć krótko. Wstepnie umówiliśmy się na ostrą popijawę z namiotami. termin myślę, że może koniec czerwca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...