Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tomgor - widzę, że chatka rośnie na obrazku tak więc nie prędko Twoja ekipa będzie wolna - nawiasem mówiąc znalazłem już inną ekipę i od poniedziałku mają jechać ze ścianami parteru.

 

Benicio - nie chciałbym Cię popędzać, ale z przyjemnością obejrzałbym fotki z ostatniej sesji, żeby pochwalić się żoneczce 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, długo mnie nie było, bo zapał budowy ostudzili mi bankierzy (mam za dużo dzieci, które zwaliły moją zdolność kredytową)

 

KODI ! moje gratulacje ! mam kupę córek i mówię Ci : córeczki są przesłodkie !. Kochaj i poświęcaj jej jak najwięcej czsu i serca . Aha, gdybys mniej parł , miałbyś Ją młodszą .

 

W mniesiąc po urodzeniu 2-giej córki , żona złapała żółtaczkę i niestety 1,5 m-ca musiała spędzić w szpitalu. Okres, w którym spędziłem sam z córkami ( pierwsz córka miała roczek ) wspominam jako najbardziej piękny i znaczący w moim życiu. Pamiętam, jak malusieńka szukał cycka ! I wiesz co , czułem że rosną mi piersi ! . Na szczęście, żona po powrocie ze szpitala przywróciła naturę do stanu pierwotnego. Tak więc Kodi jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam małżonkę.

 

Tymczasem 2 tyg temu,tak dla kawału, złożyłem ponownie wniosek kredytowy i dostałem kredyt !!! Ruszam do Bojana po kwadransie od otrzymania przelewu.

Bywajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Do wszystkich interesujących sie oczyszczalnią. Mam namiar na fachowca, który wykonywał POŚ u moich znajomych (chodzi półtorej roku bez zarzutu) Jan Jekiel 603 790 031. Sam się interesowałem tematem, ale musiałem go zarzucić. Gość klarownie mi wytłumaczył o co w tym chodzi i "pomógł umieścić oczyszczalnie na działce". Niestety, jak pisałem, nic z tego nie wyszło.

 

Gabi - dziękuje za miłe słowa. Nic tak nie poprawia humoru jak pochwała :) . Jutro podeśle Ci na gg lub priva info w sprawie o której rozmawialiśmy.

 

Docent - wysłałem maila z inormacją. Nie zdążyłem Ci w weekend powiedzieć, że jestem pod wrażeniem postepu prac. Tak trzymać.

 

A teraz krótko o moich doświadczeniach z farbami do wnętrz.

Zastanawiałem się długo jakie wybrać i w końcu mój wybór padł na jendowarstwową Jedynkę Gold. Zrobiłem podkład (wg zaleceń producenta), kupiłem wałek (zalecany przez producenta) i ... wyszło niestety bardzo średnio . Całe szczęscie, że kupując farbę do jednego z pokoi okazało się, że jest za ciemna i z Jedynki Gold tego nie da się uzyskać. Kupiłem (niejako z konieczności) farbe dwuwarstwową Bondex Wall firmy Dyrup. Po dwóch malowanich wyszło perfekcyjnie.

Szczerze polecam. Jedynke Gold - szczerze odradzam.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się - u mnie dzisiaj ekipa 5 murarzy wymurowała 6 warstw z gazobetonu - czyli 60% powierzchni ścian parteru - w końcu widać, że budynek pnie się do góry, bo jak na razie to przez cały miesiąc była dłubanina w ziemi - oby tak dalej z ekipą i z pogodą to moż4e uda się jeszcze w tym roku zadaszyć całość.

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilkudniowej przerwie! Widzę , że nikt nie stoi. Oby tylko pogoda dopisywała jak do tej pory.

Co do farb - polecam Tikurillę - dwa razy malowana ściana i efekt super.

Cena co prawda wysoka ale podpowiem, że mają duży narzut więc tylko się targować.

Rozwiązałem zagadkę mojego komina - niestety w przyszłe lato czeka mnie modernizacja ...

Odpaliłem kotłownię - w końcu -rewelacja i ciepełko jak w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - musze wpaść, tylko czasu mało, ale będę w tym tygodniu. Jak dobrze pójdzie to pochwalę się nowym autem. Nowym znaczy nie z salonu.

 

Zachar - kiedy przeprowadzka. Nie palisz w kominku. Ja tylko kominek i to delikatnie a temp. między 23-24. Nawet jak pielegniarka przysżła do małej to stwierdziła, że za gorąco i nie ma co przesadzać.

 

Co do farb to mam Dekorala i jest ok. Cena za litr z komputera po rabacie 13zł. Kryje dobrze choć nasz pomarańcz w łazience wymagał 3krotnego malowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - w środę, czyli jutro mają być skończone ściany parteru - a miały być dzisiaj - niestety deszczowa pogoda nie pozwoliła pracować.

 

Benicio - dziękuję za fotki -ta czerń na nich działała na mnie drażniąco - dobrze, że już tego nie widać. Jakbym jeszcze umiał je wszystkim pokazać na foru byłoby fajnie, ale niestety nie będzie ze mnie komputerowca :cry:

 

MAM PYTANKO DO WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW - jak izolowaliście swoje ścianki fundamentowe - są różne opinie na ten temat, więc na razie nie będę zdradzał jak ja mam ten element wykonany - no właśnie chyba nie do końca -każda rada będzie mile widziana.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kodi - jeżeli chodzi o kominek to paliłem zanim nie miałem pieca i było naprawdę przyjemnie. Nawet w czasie małych przymrozków w domu było 15 - 25 stopni. Cały problem polega na tym , że mam mało czasu (wracam z roboty o 16 - na budowie jestem 16:30 - 17) więc jak mam piec to na razie jak nie mieszkam palę w kominku od czasu do czasu.

Przeprowadzka już na dniach - jak dobrze pójdzie przyszły tydzień :).

Przez 8 dni od uruchomienia pieca gazowego spaliłem 70 m3 gazu - trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar no to trzymam kciuki. Jak kupię bryczkę to w końcu Cię odwiedzę i myślę, że będziesz już wtedy po przeprowadzce.

Ja na razie nie odpalam pieca. Aż się boję go włączyć. Mam propan więc to nie to samo co ziemny. Na razie tylko kominek. Palę non stop, ale nie na maksa. Wietrzę rozsądnie i utrzymuję 23 stopnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie jestem po 2-giej wizycie u 5-go architekta. I z zadowoleniem donoszę, że się dogadaliśmy!!!

Facet zrobił na nas dobre wrażenie. Słucha, rozumie i doradza. Nie jest tani, ale uważamy, że uzgodniona kwota jest rozsądna w stosunku do jego nakładu pracy. A trochę będzie do zrobienia.

Mam nadzieję, że architekt się spisze i będę mogła go dalej polecać.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - nie bede sie rozpisywal - po prostu DOBRA ROBOTA! Pozdrowienia dla dziewczyn! Trzymajcie sie cieplo.

ADAMSKI - jakby co ja znam ekipe uczciwa i godna polecenia. Trafilem na nich przypadkiem i jak sie okazalo szczesliwie. Polecam i to goraco! Jan Manczuk +48 (504) 620 981. Dobrze umawiac sie wczesniej bo w lato to on bywa zajety i nielatwo go zlapac do roboty.

ALL => czy ktos ma moze rozkladowke z naszym drogim Bobem Budowniczym? Chetnie pozyskalbym choc skanik malutki, bo nie bylem obecny, a i Muratora ostatnio nie kupuje :-(

ALL - gratuluje postepow - tych WZ, projektow i zaawansowania prac. Nie mam czasu pisac ale zaczynam znowu nieco sledzic...

YOGI - ja mam kredyt w CHF w MultiBanku, wiec oferta podobna to rozwazanej przez Ciebie. Z racji sytuacji politycznej i perspektyw w obrebie dwoch najblizszych lat zlotowka ma spasc w stosunku do walut obcych. Przemyslalbym moze zlotowki. Realnie wiec koszt kredytow zlotowych bedzie mniejszy niz walutowych (tak mowia analizy...).

GROSZEK - no niby nic a tu ciach i chalupa stoi :-) Ladnie, ladnie. Niebanalne ksztalty i dobra pozycja startowa na wiosne :-)

GABI - dzieki za wizyte, bylo milo. Mamy nadzieje, sie kiedys spotkac w Tuchmiu :-)

 

Pozdrawiam wszystkich i starych i kotow ;-)

Jaca_wciaz_jeszcze_2_tygodnie_do_tylu_z_postami

 

PS> Nie wiedzialem, ze byc wiesniakiem to taka frajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy wyjazd z dzialki moge sobie zrobic tam gdzie chce, czy to musi mi ktos zatwierdzic lub (odpuakac) wyznaczyc?

 

pzdr

 

Ja sobie założyłem gdzie będzie wyjazd (ba, ja sobie założyłem jak będzie stał budynek), architekt naniósł na mapkę do wniosku o pozwolenie na budowę. Pozwolenie zostało zatwierdzone, więc nie było przeciwskazań ;-) Nik się nie mieszał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...