Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mimi dała się resocjalizować?

MIMI ma teraz piekna budke (sciana 3-warstwowa ;-)) i spedza dni na dworze. Na noc przenosi sie do cieplego garazu i jest baaardzo wesola. Widac ze jej pasuje. Jest tez nauczona, ze nie wolno jej wchodzic dalej niz do wiatrolapu. Nawet przy otwartych drzwiach do przedpokoju dzielnie pozostaje w wiatrolapie.

 

IVO - ja tam ze swojej strony uwazam, ze lista 3citty jest jak najbardziej aktywna. Nie widze tam zadnego ruchu, ludzie niewiele dopisuja, ale dane sa aktualne.

 

GROSZEK - ja tez mam DGP, powiem tak - cos tam w pokojach na gorze czuc, ze sie napalilo. Nie wiem na ile jest to wina zlego wykonania, a ile jest to kwestia czasu. Moze po prostu rury musza sie powypalac, pouszczelniac, itp.

 

DOCENT - ja tam mysle, ze nie jest tak zle z nasza gmina. Jedyne co to trafiles pechowo w machine urzednicza naszego panstwa. Ja tam na ten przyklad w 1,5 gdzoiny (slownie poltorej!!!!) zalatwilem: zameldowanie calej rodziny, wymiane dowodow osobistych, podatek od nieruchomosci, prawa jazdy, dowod rejestracyjny i ganz neue tablice! Kolega w Gdansku stal ostatnio 10h tylko w sprawie DO. Trzymam kciuki, zeby z reszta bylo lepiej niz z WZ! Aaaa, no i gratuluje postepu prac! Ja izolowalem scianki dysperbitem (2-3 warstwy) na styropian z klejem i siatka + folia kubelkowa.

 

ESKA - jesli nie wypali i ten architekt to daj znac. Moja znajoma jest architektem - zreszta to ona projektowala nasz dom. Problem jest taki ze jest w stanie blogoslawionym i nie wiem jak u niej z czasem. Jakby co odezwij sie to Was spikne.

 

Pozdrawiam wszystkich

Jaca

 

PS> w dlugi weekend zrobilismy takie beleczki pod plotem i ulozylismy cale drewno. Wyszlo akuracik. Dodatkowo zbudowalismy z ojcem domek dla MiMi (czyli kotki). W ramach zuzycia pozostalosci welny ocieplilem strop nad pokojami dzieci, zeby mialy ciepelko. Chyba faktycznie jest cieplej (tym bardziej, ze na przestrzeni ok 4-5m mialem zdjeta folie z krokwi bo szukalismy przecieku). Teraz wszystko jest ponaprawiane i ocieplone :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACA_V40 - miałam na myśli polecaną listę wykonawców np. położenie dachówki :)

 

Przyłączam się do zapytania GROSZKA na temat okien.

Czy macie jakś opinię na temat okien WILKE & WILKE (Małkowo) oraz M&S? Na co nalepiej zwócić uwagę przy zakupie okien?

 

GROSZEk - czy planujesz zakup jeszcze w tym roku..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACA_V40 - miałam na myśli polecaną listę wykonawców np. położenie dachówki :)

 

Przyłączam się do zapytania GROSZKA na temat okien.

Czy macie jakś opinię na temat okien WILKE & WILKE (Małkowo) oraz M&S? Na co nalepiej zwócić uwagę przy zakupie okien?

 

Mam M&S- jak dla mnie wystarcza. Argumentem za kupnem była cena (akurat w okolicy grudnia mieli dość duży opust) i to, że nie jest to firma widmo (dzisiaj jest, a jutro nie). Same okna, jak to okna - ileśtam komór ;-) plastiki białe, antywłamy lub okucia ot i wszystko.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!!!

Jak na razie byliśmy w poniedziałek w 5 punktach, głownie w okolicach Żukowa i w Gdyni na Morskiej i tam o dziwo wyszło nam najtaniej.

Bylismy IVO również u Wilkiego (w Małkowie) i właśnie dzisiaj otrzymałam wstępną wycenę....wyszło najdrożej.

Najbardziej byłam przekonana do punktu na Morskiej, tylko zapomniałam nazwy. W M&S jeszcze nie byliśmy, ale napewno podjedziemy. Może akurat będą to te okna.

Nie wiem czy napewno w tym roku kupimy, ale chcemy widzieć ile będą nas te okna kosztować...na szczęście mile się rozczarowałam.

W Żukowie namawiali mnie na kupno w tym roku za część kosztów z 7% VAT-em, a oni w zamian oferowali przechowanie na magazynie....sama nie wiem.....nie byli najgorsi, ale ich profil mi się nie podobał...lubię prostotę!!! :roll:

Sami nie wiemy co zrobić, bo wolałabym montować je na wiosnę!

 

Gdybyście znali jeszcze inne firmy - to dajcie znać.

 

Dobranoc!!!!

Pozdrowienia dla obecnych i nieobecnych :lol:

Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howk!

for Groszek3 : firma Windows 2000 , Rumia, ul. Sobieskiego 23. Robią z profilu Rehau, okucia Winkhaus i cośtam...

Na wystawie prezentowali dobry poziom i niskie ceny... i skłonność do upustów.

A u mnie rośnie.... Wystartowali 21.10.2003... chcecie,to popatrzcie:

http://www.republika.pl/wlowikowa_budowa to stronka, którą raczyła mi wyprodukować moja Asieńka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Wlowik i Docenta - gratuluję postepów w budowie.

Wlowik - nigdy nie widziałam na raz tyle zdjęć fundamentów :lol: ! Ujęcia naprawdę artystyczne!

 

A teraz prośba. Szukam solidnego, rzeczowego kierownika budowy. Absolutnie nie figuranta. Przypominam - budowa w Pomlewie koło Przywidza.

Czy możecie mi polecić ze spokojnym sumieniem człowieka, który będzie kontolował, doradzał i pomagał w trakcie mojej budowy /2004 i początek 2005/? I oczywiście nie zedrze ze mnie skóry.

Bedę wdzieczna za pomoc. Proszę również o info ile ten ktoś sobie może zażyczyć kasy za swoją pracę. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie okien. Mam M&S i jestem zadowolony. Dobrze chodzą nic się z nimi nie dzieje. Kupowałem gdzieś w maju - dobry upust i akurat wprowadzali nowy profil tytanowe II. 4 komory, szare uszczelki jakieś tam skromne bajery. Za 11 okien od 0,6x0,6 do 1,5x1,5 zapłaciłem 4950zł + 500zł za montaż. Całość to Veka. Dobre okienka. Potwierdził to nasz forumowy ekspert od okien - niejaki Pchelek. Polecał je bo firma znana i okna bardzo przyzwoite i za taką kasę to ciężko na inną alternatywę.

 

Docent - jak postępy. Kurcze nie mam czasu wpaść. Teraz była rodzinka z Torunia, dzisiaj wywiadówka, w sobotę mam trochę pracy a do tego zmiana auta - oszaleć można.

 

PYTANIE DO WSZYSTKICH - CZY MOGĘ ZAREJESTROWAĆ SAMOCHÓD JAK NIE JESTEM NIGDZIE ZAMELDOWANY? Wydaje mi się że nie, tzn. że bezdomny nie może mieć auta :cry:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!

 

Mam małą propozycję do WAS.

Wiem iż co niektórzy znają się dobrze, inni w ogóle. Czy nie mysleliście (na w wzór grupy szczecińskiej i łódzkiej) aby spotkać się w neutralnym miejscu, tak abyśmy mogli wszyscy przyjechać i poznać się przed spotkaniem ogólnopolskim (jesli do takowego dojdzie). Jest zbyt zimno, by latać w tej chwili po budowach i chodzi o to by byli wszyscy lub prawie wszyscy.

 

Jeśli interesuje Was to - ustalcie termin i jakąś knajpkę aby pogadać (jeszcze w tym roku)!

Mam nadzieję iż nie zawiedziecie mnie!

Pozdrawiam

Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - jak brałem okna to nawet nie wiedziałem że w takiej metropoli jak Żukowo jest ich salon. Brałem okna na ul.Kilińskiego w Gdyni, tylko jest mały problem, bo koleś pokłucił się z nimi i już nie prowadzi ich okien, a szkoda bo to super facet. Taki na luzie co lubi przeklnąć przy kliencie no może przy facecie. Mimo to że nie prowadzi ich okien uznaje gwarancję i przyjechał na regulację do mnie za friko. Na http://www.ms.pl jest ich oficjalny dealer w Gdyni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - ja zawsze byłem, jestem i będę chętny na tego typu spotkania. Generalnie oprócz świat :lol: pasuje mi każdy termin. Może być w tygodniu wieczorkiem albo w weekend o każdej porze. Wstaje o 6.00 rano więc 7.00 jest realna. Dopasuje się nie ma problemu. Oczywiście będę sam bo Beata jest chwilowo zajęta.

 

Jak nikt nie ustali terminu to mogę coś zaproponować. Myślę, że Sopot jest dobrym miejscem. Wszzystkim będzie po równo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, no, Kodi, z tą siódmą rano to przesadziłeś :wink: Ale w ogóle to jestem jak najbardziej chętna, żeby się z Wami spotkać, już jakieś parę tygodni temu była taka propozycja, ale jakoś nic nie wyszło :(

Może być Sopot, chociaż nam to trochę daleko, ale to chyba faktycznie najbardziej sprawiedliwie, ewentualnie Wrzeszcz... Ja bym była za weekendem, np. piątek albo sobota, ale i tak spróbuję się dostosować.

A więc do zobaczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetnie że mam już jednego sprzymierzeńca!

KODI - Oczywiście Sopot może być i fajnie by było byś Tyustalił termin, ja również mam zawsze czas (no prawie), znasz w końcu najwięcej ludzi z forum i gdybyś mógł ich poinformować, byłoby super, bo nie wszyscy zaglądają często na forum.

 

Myślę iż większości najbardziej będzie pasowało pią-sob-niedz. Ustalmy najpierw termin i potem knajpkę w Sopocie.

Co ty na to???

 

ps. dzięki za M&S.

 

Pozd...G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...