Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No wiesz jakby ci to powiedzieć i nie urazić innych. Generalnie masz rację bo i tak juz byłem spóźniony w domu, ale Polak zawsze coś wymysli. Musicie przyjeżdzać w jednym czasie.

Pozdrawiam

 

A tak na marginesie, na ostatnim zlocie zrobiłem tylko jedno zdjęcie i juz je mam. Zeskanuje je i wam prześlę. Kto nie dał maila niech to zrobi.

Prośba do Gabi - jak ma na imię Twój mąż i dziecko,

Sebo - jak się nazywają twoi znajomi.

Resztę chyba pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello! Pozdrawiam Trójmiasto. Nadaję spod Słupska,tak "kochanego" przez mieszkańców Trójki. Wraz z żoną pozazdrościliśmy Wam tego spotkania no i tych nowinek, którymi się dzielicie. My stoimy na starcie tej długiej drogi pod nazwą - budowa domu. Też chcielibyśmy napisać, że oto zastanawiamy się nad dachówką, albo ogrodzeniem. Przejrzeliśmy sporo działów na forum i aż włos się jeży, jakie ludzie mają problemy. "A to Polska właśnie" chciałoby się powiedzieć.

Działkę kupiliśmy już 3 lata temu,a budowę ciągle odwlekamy, a zniechęca nas to straszliwie powolne załatwianie formalności przez wszelkiej maści urzędasów i ich brak kompetencji. Pocieszające jest jedynie to, że nie jesteśmy sami w tej budowirówce. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mieszkacie tak daleko od Trójmiasta. Mimo wszystko jeśli macie ochotę to śledźcie ten wątek. Wkrótce coś znowu zorganizujemy, myślę że będzie to połączone z noclegiem pod namiotem.

Z tymi pozowleniami to spoko - dasz radę. Nie wiem jaką masz sytuację, ale maksymalnie to trw to do 6 miesięcy. Mówię o pozowleniu na budowę. Kwestia energii to niekiedy inna baja.

generalnie głowa do góry.

Pozdrawiam w imieniu grupy

KODI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.Z tym dojazdem do Trójmiasta to wcale nie taka trudna sprawa 1,5 do 2 godz jazdy przy umiarkowanym ruchu na trasie.

Dzięki za słowa otuchy, zawsze człowiek czuje się trochę lepiej. Zyczymy udanego i pracowitego weekendu, bo jak mniemamy pewnie spędzicie go na budowie. Pozdrawiamy wszystkich.Tylko nie pracujcie w niedzielę, bo niedzielna praca w g... sie obraca. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, święte słowa !!

Ja jak dobrze pójdzie to w sobotę będę miał skończoną pierwszą część instalacji elektrycznej w piwnicy. :smile:

Acha no i przyszło w końcu pismo z N. Bud. -wszystko na budowie jest OK i można dalej budować ale o szczegółach napiszę później w odpowiednim wątku ...

 

Pozdrawiam serdecznie -zdjęcie dostałem i jest całkiem fajne (trochę nas tam było :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje Zachar, teraz to robota pójdzie do przodu. Z tą niedzielą to mam trochę inne zdanie - jednym słowem jak człowiek pracuje cały tydzień a chce aby coś sie na budowie działo to i w niedzielę posuwać musi. Dlatego ja nie patrzę jaki dzień - mam wolne to robię.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje. Opijemy to soczyście przy najbliższej okazji. :grin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witajcie grupo - co tu taki spokój. Kurcze mistrzostwa lecą a ja muszę siedzieć w robocie. Tragedia.

Pozdrawiam Gabi. Dzięki za wizytę. Jeszcze raz sorry, że nie pogadaliśmy dłużej i nie pokazałem ci naszej budowy, ale wiesz jak to się robi i to zo ojcem. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja.

Mam już prawie bramę /furtka zrobiona/. Pozostało jeszcze deskowanie od frontu i działka będzie zamknięta. W czwartek byłem w Toruniu - dogadałem z teściem jego przyjazd, tak więc robota ruszy na dobre...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Nie pisałem tu tak dawno, że zapomniałem hasła i maila, podanego, żeby w razie zapomnienia mogli mi hasło przysłać :wink: I musiałem założyć nowy login - ale to wciąż ten sam mishka.

Nasza budowa/rozbudowa/nadbudowa (budujemy wspólnie z Asiak2 - przyp. dla tych, co nie wiedzą) ma się ku końcowi. Na zewnątrz 40% ścian już ocieplona. W środku - za tydzień z okładem skończą instalację CO, wodną i kanalizę. Instalacja elektryczna też na ukończeniu. Okna zamontowane. Wkrótce parapety - na zewnątrz i wewnątrz. Jest już 70% wylewek - równe jak stół (ekipa warta polecenia - służę namiarami). Pojutrze zacznie się robienie kominka. Potem zostanie tylko wykończenie wnętrz płytami gipsowo kartonowymi, postawienie ścianek działowych (też gipskarton), zawieszenie grzejników i napad na bank, żeby wykończyć WC i łazienkę, zrobić poręcz do schodów i balustrady na balkony, wyłożyć gresem klatkę schodową i balkony oraz zrobić podłogę w hallu i w salonie z aneksem kuchennym :wink: Nie mówiąc już o bramie wjazdowej, miejscu na śmietnik, płocie, podjeździe i zjeździe do garażu... No i nie mówiąc o ogrodzie, który wymaga rekultywacji po brutalnym potraktowaniu materiałami budowlanymi.

Krótko mówiąc, gdzieś w okolicy października szykujta się na parapetówę! :smile:

Pozdrowienia!

PS. Kodi - super zdjęcia!

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: mishka2 dnia 2002-06-04 00:55 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witaj Mishka2 po latach. Patrząc na Twój wpis w środku nocy to widać, że ciężko pracujesz, albo do późna oglądasz mecze. Tak czy inaczej to widzę, że napieracie ostro i oczywiście zaproszenia przyjmujemy.

 

A co dzieje się z innymi forumowiczami. Jakoś przycichło. Pewnie przyjdzie moment kiedy i mnie przez jakiś czas zabraknie na forum, ale póki co to jestem. Jak tam budowy Sebo i Zachar.

Tomgor i co skończyłeś budkę - sorry altankę. Możemy wpadać na popijawę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze piasek zamiast wylewek a ja się przeprowadzam za 2 tygodnie :smile:

Od następnego weekendu zaczyna się sprint :smile:

- oczyszczalnia

- kanały powietrzne

- wylewki

- okna i drzwi

- ścianki działowe

- instalacje

- tynk wewnętrzny (jeszcze nie wiem jaki)

Już czuję się zmęczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forum Trójmiasto

Troszeczkę zamilkłem ale wiecie jak to jest. Długi weekend (kolejny). W domu nie było czasu zaglądnąć na forum. Poniedziałek wolny i tak tydzień umknął ciszą na forum. Kodi nie jest tak źle z moimi wypowiedziami. W zeszłym tygodniu troszkę napisałem w wątkach bliskich memu sercu :wink:

Moja budka jest gotowa. Mam zrobioną podłogę i już jedną ulewę tam przesiedziałem. Na 12m2 można zrobić nawet tańce :smile:

W weekend skosiłem trawę. Po mokrym i ciepłym maju moja trawa miała 1m wysokości. Jednak pożyczona spalinowa kosiarka na żyłkę dała sobie radę. W najbliższym czasie mam zamiar zabrać się za ogród. najpierw przygotuje sobie grunt wokół ogrodzenia i chcę w tym roku wsadzić żywopłot. Jeszcze nie wiem na jakie „roślinki” się zdecyduję. Chcę też wsadzić parę drzew. Niech rosną. jak się wprowadzę będą już okazałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...