Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Groszek3 - jakoś nie mogę dojśc do twoich zdjęć... Ciągle łaczy się z serwerem. Moze to jakiś przestój.

 

Gabi - chociaż poznałem twoją drugą połowę. kwity dostarczone. Mam nadzieje, że podciągną tam ten gaz

 

Benicio - zgłaszam się z prośbą o namiary na facowców (może bez ostatniej grupy - do odstrzału).

 

All - czy te zdjęcia da się opisać tak, aby nieobecni na spotkaniu mogli się dowiedzieć who is who?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - przygotowuję coś co Cię usatysfakcjonuje i jeśli chcesz w tym uczestniczyć przeslij do mnie swoje foto.

 

Taka sama prośba do innych - jeśli nie podobają się wam zdjęcia z imprezy to dostarczajcie mi swoje buźki z innych okazji.

 

Długo czekać nie będę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to od Tomka z pozd dla wszystkich

cennik "Oleńka"

10 PLN/osobę (minimum 10 osób, w tym sanie z koniami + doczepione sanki, dla 30 - 40 osób dwa zaprzęgi)

ognisko 60-100 PLN za sztukę bez ograniczenia ludzi, kiełbaska 4 PLN resztaw/g życzeń (piwo, grzańce, herbata itp)

 

jak są dobre warunki to jest długa kolejka, ale można złożyć rezerwacje i

wtedy jak są warunki to dzwonią i umawiają się na konkretną datę/godzinę

 

jak złożymy rezerwacje to będziemy pierwsi w kolejce :-) ekipę 10-15 osób znajdziemy zawsze.

 

w zeszłym roku tylko dwa razy udało się zrobić kulig ze względu na warunki

a więc tylko śnieg, śnieg

 

Raflag -teraz to ważna kwestia kiedy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chciałałam podzielić się z wami moimi wrażeniami (zwłaszcza związanymi z mamoną) z rozpoczynania budowy:

mapka geodezyjna:500 zl

woda 900

projekt+adaptacja: 1300 +1600

prąd (11 KW) 1120

Jestem po rozmowach z kilkoma wykonawcami:

Firma Margo: 600 zł za 1m czyli 48 000 z silką, dachówką ceramiczną i innymi materiałami. Chyba nieżle, nie wiem...

Pan nr 2 facet w porządku, przyjął mnie w domu, zrobił kosztorys: 20 tys. za dom 90 m pow użytkowej. Pokazał swoją budowę i wszystko było OK, ale na koniec pochwaliłsię że wygrywa wszystkie przetargi w okolicy. Ceny się daje niskie, a potem po wykonaniu tworzy się tzw. aneksy powykonawcze z wyższą ceną. Kurcze, wystraszyłam się, może na mojej budowie też będą ANEKSY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi i Kores!

zapomniałam podzIękowąć za zaproszenie na spotkanie. Szkoda, że nie mogłam poznać osobiście forumowiczów.

Ad. Kores, rzeczywiście Krzeszna leży nad pięknym jeziorem, więc pewnie tam byłeś. W ogóle to okolica mojej budowy jest obłędnie piękna. A może mi się tylko wydaje. Tyle lat w bloku, to każda zielona trawa mąci w głowie, a co dopiero tafla JEZIORA.

Miłego weekendu

(mój dostęp do Internetu ogranicza się tylko do dni roboczych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi - dziękuję że dowiedziałaś się już tylu rzeczy związanych z kuligiem. Zgadzam się z Tobą iż warto już zarezerwować miejsca. Czuję że będzie super, a i cena jest przystępna. Jak coś zawsze można swoją kiebachę wziąść :p .

Teraz pozostaje nam czekać na zgłoszenia ludzi i śnieg oraz pozdjąć dezycję kiedy rezerwować i na ile osób.

 

Karolina - widzę iż są postępy....życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam Groszek[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to działacie ekspresowo. Ceny są fajne. Nie jest to majątek. Nasze budowy przez to nie zbiednieją. Oczywiście się piszę i podpisuję wszystkimi członkami :lol: .

 

Karolina - firma Margo jakieś 200m od mojego domu ma dommodelowy. ładny nie powiem. Cena 600zł za m2 też dobra tylko sprawdź co w nią wchodzi. Bo coś mi się zdaje że kończy się np. papą na dachu. Źleby było gdybyś się rozczarowała. masz jeszcze trochę czasu na szukanie ekipy. Jest ich masa więc poszukaj jeszcze. Trzymam kciuki.

 

Pozdrawiam

 

kurcze mam w końcu stół w jadalni. Bajka. Stolarz z Chwaszczyna stwierdizł, że drugi raz by za te pieniądze tego nie robił. Ja go pytam - co po raz pierwszy Pan robi stół, a on: już robiłem ale nie taki duży. Jego strata, choć żal mi go bo widać że to uczciwy gość. Jak ktoś jest ciekawy jaki to stół to zapraszam. Daje także namiary na gościa, bo warto mieć go w swojej książce adresowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska - no co Ty, pewnie, że trafiliśmy z powrotem. Tylko że ci panowie co stali pod blokiem zachowywali się jakby chcieli się z nami zabrać, ale się nie załapali :wink: Musimy się kiedyś spotkać z Twoją drugą połową :)

 

Kodi - podeślesz mi na priva albo mailem namiary na stolarza? My chcemy mieć w domu dożo drewna, więc na pewno się przyda :D

 

Gabi - kulig zapowiada się super, już się nie mogę doczekać :D

 

Karolina - sprawdź dokładnie, co obejmuje to 600zł/m2, bo z tego co się zorientowałam, to jedna z najdroższych firm w Trójmieście. Wg info na ich stronie jest tak jak Kodi napisał, czyli deskowanie i papa. No i to jest 600 zł + vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Zarejestrowałem sie tydzień temu, ale dopiero dzisiaj sie ujawniam. Jestem pod wielkim wrażeniem klimatu panującego na forum dlatego z chęcią wraz z żoną chcemy się dołączyć do Waszego grona.

Na razie jeszcze się nie budujemy, ale powolutku dojrzewamy do tego tematu i chcielibyśmy ruszyć latem.

 

POZDRAWIAM :D

maciunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

Zarejestrowałem sie tydzień temu, ale dopiero dzisiaj sie ujawniam. Jestem pod wielkim wrażeniem klimatu panującego na forum dlatego z chęcią wraz z żoną chcemy się dołączyć do Waszego grona.

Na razie jeszcze się nie budujemy, ale powolutku dojrzewamy do tego tematu i chcielibyśmy ruszyć latem.

 

Witam serdecznie,

Masz już projekt ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowach z kilkoma wykonawcami:

Firma Margo: 600 zł za 1m czyli 48 000 z silką, dachówką ceramiczną i innymi materiałami. Chyba nieżle, nie wiem...

Pan nr 2 facet w porządku, przyjął mnie w domu, zrobił kosztorys:

Howk!

Nie daj się nabrać na ceny za metr kwadratowy. Każdy wykonawca liczy sobie inne metry mówiąc o użytkowych (tak nabraliśmy się na Kowalskiego sp.zoo. , który ma najniższą... zmarnowany czas).

Jeśli ma to być stan surowy, to najlepiej zrobić kilka xero z tych kilku stron dokumentacji, rozwieźć po wytypowanych wykonawcach z prośbą o kosztorys ofertowy, z podaniem terminu (przewidywanego) wejścia na plac i oczekiwanego zakończenia. Nie każdy czeka na inwestorów, terminy często są pozajmowane, można czasem zyskać na przesunięciu o kilka dni... Teraz to najlepszy czas na szukanie, bo wiele ekip nie ma jeszcze zamówień na przyszły rok, a zimą często poszczą...

Najlepiej umawiać się na spotkania w domu właściciela firmy (widać jakie błędy wykonania dopuszcza), oglądać jak wyglądają budowane i zbudowane obiekty (nie załamywać się bałaganem), od razu prosić o wzór umowy, jaką podpisuje z klientami i czytać ją dokładnie (nawet tą najprostszą)... I słuchać uważnie tego, jakie ma zdanie o inwestorze, o Muratorze, o architektach.

Co do Margo, to tak jak piszą... Pod tynkiem tego "modelowego" w Miszewku, są niezłe kwiatki...

Gdzie budujecie ? Może koło mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Zarejestrowałem sie tydzień temu, ale dopiero dzisiaj sie ujawniam. Jestem pod wielkim wrażeniem klimatu panującego na forum dlatego z chęcią wraz z żoną chcemy się dołączyć do Waszego grona.

Na razie jeszcze się nie budujemy, ale powolutku dojrzewamy do tego tematu i chcielibyśmy ruszyć latem.

No to witaj, ja zarejestrowałem się miesiąc temu... i jakoś żyję.

Zimą ciężko się dojrzewa, ale idzie wiosna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...