Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Serdecznie!

 

Nasze dojrzewanie do tematu budowy wygląda w ten sposób, że złożyliśmy w urzędzie wniosek o WZ. Jeżeli chodzi o projekt to podoba nam się z Muratora C 39 tylko że mamy swoje ale... i dlatego juterko z rana idziemy do doradcy ds. projektów uzgadniać szczegóły.

Tak więc jesteśmy na samym starcie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze nie było mnie tutaj ok. 10 dni, a miałem nizłą lekturę - naprawdę jesteście płodni .

 

Szkoda, że spotkanie zgrało się akurat z moimi imieninami - BARDZO ŻAŁUJĘ, ale może da się to nadrobić na kuligu - chociaż ze wzgklędu na budowę to chciałbym, aby śnieg spadł dopiero w lutym :lol:

 

W zeszły piątek w końcu zalano u mnie strop - pogoda była znośna więc wszystko było OK - polecam wytwórnię betonu Unicon - zawsz sa terminowi i widać, że beto pierwsza klasa - na strop poszło 15 m3 razem ze schodami i 2 słupami przed wejściem. Od poniedziałku jak pogoda pozwoli jadę ze ścianami kolankowymi i szczytami - może do świąt stanie wiecha na mojej budowie.

 

A co do ceny robocizny to płaciłem 55 zł za m2 parteru ze ściankami działowymi schodami i 2 kominami do poziomu stropu - dobra cena - ale całe szczęście , że byłem codziennie obecny na budowie i dało się uniknąć niemiłych niespodzianek - generalnie nie poleciłbym mojej ekipy bez nadzoru :evil:

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starych i nowych forumpowiczów!

 

IVO - oj...cały czas myślę. Wymienione przez Ciebie okna oglądałam u Bea 3 są proste, wyglądają ładnie bez zbędnych dupereli czyli takie jakie chcemy mieć, do tego jest to profil VEKA z tym że my kupimy 5-cio komorowe (mam zbyt duże okna). Ostatecznej decyzji nie podjęlam, bo nie zrobiłam u nich jeszcze wyceny. Niestety musze patrzeć i na jakość i na cenę....jedno co dobre to to że powoli zawężam krąg.

Fajnie masz że już podjełaś dezycję.

 

Bea - raz jeszcze dziękuję za poświęcony czas.

 

Wszystkim nowym życze wytrwałości.

Maciunio, gdzie zamierzasz się budowac???

Docent - gratuluję postępów i przyłączam się do prośby o śnieg, w końcu kulig może być w lutym

 

Pozdrawiam :lol:

Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Jestem tu nowy, chociaż nie tak zupełnie.. Ostatnio trudno było dopchać mi się do swojego komputera. Był on permanentnie okupowany przez Eskę-j :lol: więc zostawało mi zaglądanie przez ramię, czytanie i żałowanie, że nie mogłem być na extra imprezce w Miszewku. Mam nadzieję, że z kuligiem się uda. Jestem pod wrażeniem tej fajnej trójmiejskiej ekipy..

 

Ma75 Dzięki za odwiezienie mojej żonki po imprezce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Maciunio - nigdy nie omijaj tego forum. Ja też tutaj jestem od niedawna i zdążyłem poznać (częsciowo) moich przyszłych sąsiadów ale przede wszystkim uzyskać wiele bezcennych rad na bazie doświadczeń tych ludzi. W tym tkwi siła tego zespołu.

 

ALL - budujący na wiosnę - kiedy bezpiecznie jest rozpocząć prace budowlane na wiosnę. Niektórzy mówią, ze nie wcześniej niż maj, co by woda opadła, ziemia oddtajała, etc.... Jak to faktycznie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Sobota zeszla nam na snuciu planow na najbliszy rok i przeliczaniu pieniazkow. Oczywiscie wiazalo sie to z duzym bolem glowy :cry: Przewidywalismy wczesniej zakup drewnianych okien, no i chyba plany padna. Na razie ceny z Dziadka i Oklandu oscyluja wokol 20 tys zl za okienka drewniane meranti. Wiaze sie to na pewno z tym ze wymyslilem sobie na parterze takze szyby klasy P4 i okucia antywlamaniowe (od strony ogrodu sa duze drzwi balkonowe i okno 2,0m x 2,3m). Z tego co zauwazylem z producentow okien pcv polecacie M&S i Gdanska Fabryke Okien. Czy moze cos przeoczylem?

 

Orientujecie sie moze jakich kosztow moze dotyczyc robocizna przy wykonczeniowce? Rozmawialem z facetem od ekipy do wykonczeniowe. Gosc polecany, podobno bardzo dokladny i rzetelny. Boje sie tylko ile moze "zaspiewac" za zrobienie calej wykonczeniowki- wylewki, tynki wewnetrzne, lazienki. Czy moglbym prosic o jakies info o tych cenach od osob ktore juz maja wykonczeniowke za soba na maila lub priv?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To już moje trzecie podejście do napisania postu ...

Kodi możesz się spodziewać zdjęć od Tomgora - wysłałem Mu te 6 które zrobiłem ma przesłać Tobie.

Co do okien - moje to Aluplast 6000 jednostronnie barwione (w zasadzie okleinowane) firma Vetrex. Ogólnie z firmy jestem zadowolony, chociaż drzwi tarasowe wymieniali 2x na nowe - profil jest bardzo solidny i ładny ale jak pchełek stwierdził nie ma aprobaty na kolor. No cóż zaryzykowałem.

Jeżeli chodzi o kulig piszę się ale tak na 50 % widzieliście moją drugą połowę to wiecie dlaczego :)

Witam maciunio - życzę powodzenia.

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie budowy to moim zdaniem najwcześniej przełom kwietnia i maja. Wcześniej mogą być przymrozki - na później szkoda czasu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na warunki terenowe - do mnie nic nie mogło wjechać jak było mokro.

 

Mija trzeci tydzień od mojej przeprowadzki i szczerze Wam powiem, że mieszka mi się coraz milej chociaż pracy jeszcze ...

Pierwszy rachunek za ogrzewanie 300zł

Prąd 84zł

Wada - w trakcie odbioru.

Telefon 230zł :-? ale reklamowałem i czekam na odpowiedź

 

Adamski - mój domek 12 tys. tynki wewnętrzne, około 2 tys. wylewki, glazura około 3,5 tys. kleje i robocizna kolejne 3,5 tys. , ocieplenie poddasza 4 tys. farby, podłogi, meble my wydaliśmy jakieś kolejne 8 tys. zł. Biały montaż we własnym zakresie ale chcieli 50 zł. za punkt -czyli umywalkę itp. Ogólnie dużo - planowałem, że starczy na elewację, ale nie starczyło za to poddasze sam dam radę dokończyć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Zadałem pytanie w dziale Wymiana doświadczeń ale na razie cisza...

Może u Nas w Trójmieście ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie poniżej.

 

Jak sądziecie czy wykonanie instalacji wewnętrznych a następnie tynków wewnętrznych bez montażu okien (wszytkie otwory okienne zasłonięte deskami) ma senes. Chciałem w ten sposób "etapować" prace ponieważ całkowite wykończenie planuję dopiero w 2005 a w 2004 chciałbym jednak coś tam zrobić i właśnie pomyśłałem o takim rozwiązaniu instalacje + tynki ale bez okien (bo jak się słyszy gdy okna zamontowane to czas szybko wykańczać i mieszkać bo okna mogą się komuś przydać....)

 

 

Pozdrawiam budujących !

MARJO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Karolina Batka, Maciunio, Vikos - witam serdecznie.

 

Marjo - podana przez Ciebie kolejność ma sens. Jakbyś zaczął od okien - a potem instalacje, tynki itd. - to też ma sens :p . Każda kolejność ma plusy i minusy, a co jest najlepsze dla Ciebie (finansowo, organizacyjnie, "widzimisie" 8) ) musisz wybrać sam.

 

Rafalg - zgadzam się z Zacharem - niech miną przymrozki i oceń warunki lokalne (możliwości dojazdu). Ale ... marzec marcowi i kwiecień kwietniowi nierówny. Oceniaj na bieżąco kiedy możes zacząć.

 

Docent - widziałem (z okna) zalany strop. Gratulacje.

 

Adamski - priv.

 

Kores - wyslij mi mobile na priva, please.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciunio - witam!

 

vikos - witam szczególnie gorąco i zasyłam buziaki :wink: .

 

kodi - bardzo dziękuję za zdjęcia. Stołem jestem bardzo zainteresowana, uwielbiam duuuuuże drewniane stoły. I taki też będę mieć!

 

ma75 - już się cieszę na myśl o spotkaniu razem z naszymi połowami. Ale chyba w 2004, co Ty na to? A może wspólnie odwiedziny Kodiego?

 

koral1 - Pomlewo wybraliśmy ze względu na urokliwość miejsca. To było ważniejsze od krótkiego dojazdu do pracy. Również ze względu na przystepną cenę - zawsze chcieliśmy sporą działkę.

 

Wszystkich pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Benicio, Zachar: dzieki wielkie za informacje.

Kodi: wspominales kiedys ze bierzesz drzwi z Dziadka. Tylko zewnetrzne, czy wewnetrzne takze? Byles zadowolony z jakosci obslugi i motazu?

Bylem wczoraj u Braci Bertrand w Rumi. Ogladalem drzwi i okna. Niby jak nie drzewo to taniej, a jednak ... Pelnej wyceny jeszcze nie mam ale okno o wymiarach 1500x1500 pieciokomorowe ponad 1000zl czyli mniej wiecej tyle co drewniane z Dziadka, Oklandu lub Wloszczowej. Na pierwszy rzut oka wyglada ze obojetne jaki material cenowo i tak wyjdzie na standardowych wymiarach podobnie. Ciekawe jak bedzie przy lukach i wiekszych oknach.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...