Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Vlowik i Kodi!

Dzięki za rady. Dla laika każda rada cenna. Staram się prześledzić wszystkie strony Trójmiejskich forumowiczów. Za mną dopiero kilkanaście stron.

Jestem na etapie pozwolenia na budowę, a więć żywo zainteresowana tym co pewnie zostało już wyjaśnione.

Zaryzykuję.

Czy ktoś mnie pouczy czy dobrze rozumiem warunki z Energii:

zmianę z zamowionych przeze mnie warunkow przyłączenia: 11 KW mogę dokonać dopiero po odbiorze budynku.

Ktoś z forumowiczów zmieniał wcześniej z 11KW na 5 kW w trakcie budowy, czy jest to możliwe?

Pozdrowienia dla dzisiejszych odwiedzających forum

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję.

Czy ktoś mnie pouczy czy dobrze rozumiem warunki z Energii:

zmianę z zamowionych przeze mnie warunkow przyłączenia: 11 KW mogę dokonać dopiero po odbiorze budynku.

Ktoś z forumowiczów zmieniał wcześniej z 11KW na 5 kW w trakcie budowy, czy jest to możliwe?

Karolina

Ja zmieniałem. Żadnych problemów. Po prostu wysłałem pismo o chęci zmniejszenia na czas budowy mocy przylączeniowej. Po miesiącu przyszło pismo w którym określono warunki, ja je spełniłem, ZE przysłało plombiarza i sprawa załatwiona.

Twój przykład pokazuje, jak paskudny jest monopol.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina - ja z kolei wykupiłem 7kW i już po ich wykupie poradzono mi /koleś z energii/, abym na czas budowy zmnijeszył do 2kW. Zrobiono to od ręki. Żadnych problemów a opłata stała mniejsza w skali miesiąca.

 

 

Gabi - bardzo dziękuję za kartkę, jest cudowna. Możesz być dumna z siebie, bo to pierwsza kartka, list, etc., który zagościł w naszej skrzynce. Tak na marginesie to listonosz przyszedł pod drzwi i wręczył osobiście Beacie. Pytanie czy chciał się upewnić że to Miszewko 10D, czy nie widzial skrzynki - może zlała mu się z ogrodzeniem :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, na pewno możesz zmniejszyć moc na mniejszą tym bardziej że w trakcie budowy będziesz płacić za: abonament, opłatę przesyłową i moc zamówioną plus dodatkowo moc pobraną. Ja płacę co miesiąc 25 zł tych opłat za 5KW + koszt pobranej energii. I myślę że te 5 wystarczy na potrzeby budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój przykład pokazuje, jak paskudny jest monopol.

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Karolinka - jak juz wczesniej pisali forumowicze ze zmiana mocy nie ma najmniejszego problemu. Tak wiec NIE rozumiem powyzej zacytowanego stwierdzenia Grzegorza.

 

Pozdr

prac. ZE

 

"zmianę z zamowionych przeze mnie warunkow przyłączenia: 11 KW mogę dokonać dopiero po odbiorze budynku."

 

Ja to rozumiem tak, że w ZE powiedzieli, że nie może...

Wnioski jakie się nasuwają są oczywiste.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam odbiór domu nie jest potrzebny. Potrzebny jest odbiór instalacji przez uprawnionego elektryka (pieczątki i te sprawy). To należy przedstawić w Enerdze i po sprawie.

Pozdrawiam przedświątecznie - jak przygotowania? U nas to już będą drugie święta we własnym domu i w powiększonym gronie :D

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREG98 - ja osobiscie docelowe zapotrzebowanie mam 14 kW, ale na czas budowy podpisalem z ZE umowe na 3 kW. Wartosc ta moge w kazdej chwili zmienic - kwestia zmiany umowy. Inaczej ma sie sprawa jezeli chodzi o zmiane taryfy z budowlanej G na normalna C. Zmiany tej mozna dokonac dopiero po odbiorze domu/zameldowaniu sie w domu (zaleznie od ZE). Oczywiscie taryfa C jest tansza niz G!!!!

Pozdr

PS - Wbrew pozorom nie jestem zwolennikiem monopolu w zadnej dziedzinie - staram sie jedynie bronic dobrego imienia ZE. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREG98 - ja osobiscie docelowe zapotrzebowanie mam 14 kW, ale na czas budowy podpisalem z ZE umowe na 3 kW. Wartosc ta moge w kazdej chwili zmienic - kwestia zmiany umowy. Inaczej ma sie sprawa jezeli chodzi o zmiane taryfy z budowlanej G na normalna C. Zmiany tej mozna dokonac dopiero po odbiorze domu/zameldowaniu sie w domu (zaleznie od ZE). Oczywiscie taryfa C jest tansza niz G!!!!

 

To jest jasne i wynika z prawa oraz jest zamieszczone w regulaminie ZE.

Co nie znaczy, że się z tym zgdzam. Nie bardzo mi odpowiada ponoszenie kosztów większych w czasie budowy niż normalnego zamieszkania. W końcu nasze inwestycje dotyczą budowy budynków jednorodzinnych, a nie działalnosci gospodarczej i umowe zawieramy jako osoby fizyczne, a nie prawne.

Gdzies w którejś z wielu dyskusji (tutaj, albo na pl.misc.budowanie) ktoś przytaczał argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem. Chodziło o wprowadzanie zakłóceń, większą możliwość wystapienia awarii itp.

Jakoś mnie to nie przekonuje.

 

PS - Wbrew pozorom nie jestem zwolennikiem monopolu w zadnej dziedzinie - staram sie jedynie bronic dobrego imienia ZE. :-)

 

Wiesz, znam przypadek gdzie Energa załatwiała postawienie transformatora przez 3 lata pomimo, że projekt robił ich pracownik (prywatnie of kors). wykonanie trwało 7dni (słownie : tydzień).

Dla mnie ZE to wredny i paskudny monopolista i długo potrwa zanim zmienię zdanie. Możesz sobie bronić dobrego imienia ZE z tym że tak naprawdę nie ma czego. Po prostu ZE juz dawno straciły to na co wiele firm w Polsce pracuje latami.

 

Żeby nie było patetycznie, to wspomnę, że miesiąc temu potrzebowałem protokół odbioru przyłącza i młody człowiek w okienku w ciagu pół godziny zaglądając do archiwum SAM wypisał mi coś, co w treści było do przyjęcia przez PINB (i zostało przyjęte ;-) ).

Znaczy to tylko tyle, że ten młody człowiek marnuje się przy okienku, bo żłob jest zajęty przez kolesiów z towarzystwa wzajemnej adoracji.

Tyle mojego zdania o ZE.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...