Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aha...

Informuję wszem i wobec, że odebrałem budynek i od dziasiaj żaden pinb mi się po domu nie ma prawa szwendać ;-)))

W przyszłym tygodniu załatwiam adres. Z zamieszkaniem muszę jeszcze cokolwiek poczekać, ale już niedługo...Juz niedługo. Jeszcze kilka rzeczy i napiszę "żegnaj szuflandio". Już niedługo.

 

A... i zbieram datki na rachunek za gaz :o

Piec pali mi 10m3 na dobę. Jeszcze trochę i ... Wolę nie mysleć.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

GREG98 - Wez pod uwage, ze ZE moga tylko tyle na ile pozwala im URE wiec jak na czas budowy mozna dac taryfe G to sie taka daje i tyle. Przytoczone przez ciebie nieprawidlowosci byc moze mialy miejsce, ale nie mozesz miec pretensji do ZE ze jakis tam pracownik ZE robil projekt przez 3 lata bo przeciez jak sam piszesz robil to PRYWATNIE!!!!!!!!!!!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREG98 - Wez pod uwage, ze ZE moga tylko tyle na ile pozwala im URE wiec jak na czas budowy mozna dac taryfe G to sie taka daje i tyle. Przytoczone przez ciebie nieprawidlowosci byc moze mialy miejsce, ale nie mozesz miec pretensji do ZE ze jakis tam pracownik ZE robil projekt przez 3 lata bo przeciez jak sam piszesz robil to PRYWATNIE!!!!!!!!!!!

 

Naprawdę wierzysz w to, że on to robił 3 lata ?

Współczuję.

On dostał tą robotę, zeby było szybciej i on miał to przyśpieszyć. Zrobił to w 3 miesiące. Potem był inny pracownik który chciał w łapę (kierownik z działu uzgodnień, czy planowania), a który przytrzymał to tak długo jak tylko się dało. Potem poszło do Gdańska na przetarg, a potem... itd.

Jakbyśmy się zrzucili i na każdym szczebelku odpowiednio posmarowali, to by było szybciej, ale za dużo ludzi tam było... I nie było nikogo, żeby wyłożyć kasę, a potem liczyć na zwrot.

Wiesz co- ty jakiś nieżyciowy jesteś ;-(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - dzięki za przesłanie zdjęć z imprezy - prawie na każdym jesteś - jak Ty to robisz, nasza Oleńka także 25.12 ma chrzciny i będzie to w końcu okazja, aby porządnie się wyluzować i odreagować trudy budowy. Nasze malutkie pięknie wyszły na zdjęciach - postaram się zrobić odbitki i dostarczyć Wam.

 

BENICIO - słabo kolego patrzysz przez to okno - wyrosły juz tam ścianki kolankowe na 5 pustaków i wieniec, a od przyszłego tyg. będzie juz więźba. W niedzielę zoneczka robi lustrację naszej budowy i będzie dobierała kolory do naszego M 4, jak będziecie w chałupce to wpadniemy na moment.

 

GROSZKU - dzięki za pozdrowienia i otuchę do dalszej pracy - na pewno sie przyda.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREG98 - Przykro mi, ze nasza wymiana zdan zostala sprowadzona przez ciebie do osobistych atakow na moja osobe :-( Ja jestem realista, mam swiadomosc tego, ze nie wszystko jest jak nalezy, ale KATEGORYCZNIE nie zgodzam sie z twierdzeniem, ze w ZE sa sami lapowkarze!!!

Mysle ze nie czas i nie miejsce tlumaczyc ci procedury do jakich zachowania jest zobowiazany ZE (przetargi, odwolania, itp.), ale wierz mi ze nie jest tak, ze zalezy to od "widzimisie" jakiegos pracownika ZE.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREG98 - Przykro mi, ze nasza wymiana zdan zostala sprowadzona przez ciebie do osobistych atakow na moja osobe :-(

 

Eee... Gdzie tam- po prostu ZE tak zaszło mi za skórę, że dziwią mnie ludzie którzy starają się ich tłumaczyć. Nie bierz do siebie. Ale też nie interpretuj mojej wypowiedzi odwracając kota ogonem ;-)

 

Ja jestem realista, mam swiadomosc tego, ze nie wszystko jest jak nalezy, ale KATEGORYCZNIE nie zgodzam sie z twierdzeniem, ze w ZE sa sami lapowkarze!!!

Mysle ze nie czas i nie miejsce tlumaczyc ci procedury do jakich zachowania jest zobowiazany ZE (przetargi, odwolania, itp.), ale wierz mi ze nie jest tak, ze zalezy to od "widzimisie" jakiegos pracownika ZE.

 

Nie, no zgadzam się- być może pracują tam ludzie, którzy nie biorą. Być może... Nie spotkałem takich.

Te procedury powinny być wytłumaczone klientom, którzy często są zdezorientowani i nie mają od kogo otrzymać informacji na temat tych procedur. Z drugiej strony jak wytłumaczyć fakt, że kierownik trzyma projekt pod biurkiem i trzeba mu palcem pokazać, że tam jest ?

Od widzimisię nie, ale od posmarowania i owszem.

Nic nie trwa trzy lata. W dzisiejszych czasach tylko ta wstrętna biurokracja przepełniona łapówkarstwem powoduje, że czas się wydłuża i tyle.

Zgadzam się sama procedura przetargu trwała ok. 3- 4 miesiące przetarg, czas na odwołania itp. Pytanie co dzieje się, zeby do niej wogóle doszło ? Pozostawiam otwarte.

Radzę poczytać to i inne fora. Pełne jest niezadowolonych wypowiedzi. Na takie coś trzeba ostro zapracować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich starych :wink: i nowych forumowiczów.Kodi-dzięki za zdjęcia z Miszewki,ostatnio często się u nich stołuję.Groszek-nie ma sprawy-zapraszam częściej.Czy możecie mi prrzypomnieć ile płaciliście za rozprowadzenie wody i kanalizacji po domu-będę wdzięczna za ceny i namiary.bea3 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dareks - witam. Chmielno rzeczywiście jest git.

Docent - dzięki za odwiedziny. Zwłaszcza nam miło, że przydała się komoda z przewijakiem :D.

Potwierdzam, że Docent ma już ścianke kolankową - postępy na budowie sa imponujące.

Kores, Greg98 - podajcie sobie grabe, strzelcie piątki i walnijcie misiaka - przestańcie spamować :wink:

Jak chcecie, to możemy wspólnie ponarzekać na pogode :p .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

U mnie pomimo dużych chęci z mojej strony majster się jakoś wykręcił (muszę chyba poszukać innego) i nic nie zrobił. Więc budowa zapadła w zimowy sen.

Dzięki jeszcze raz za świetną zabawę w Miszewku. Byłem krótko ale warto było.

Kodi kto co kładł blachodachówkę i za ile?

Pozdrawiam,

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - wiesz jak się startuje na prezydenta, to trzeba się pokazywać :lol: . Czekam na fotki niecierpliwie. Może odwiedzicie nas jeszcze przed świętami?

 

Bea3 - nie ma sprawy z foto - to miło, że oprócz mnie ktoś jeszcze tam jada.

 

Doreks - witamy, witamy i do dyskusji zapraszamy - to są rymy miszewskie :lol:

 

Grody - blachę kładł mi niezły fachowiec. Położenie foli z łatami i kontrłatami oraz krycie blachą + wiatrownice i pasy nadrynnowe oraz blachy kalenicowe to 7 dni. Nazywa się Konrad Niżnik i numer do niego 685-98-39. Ma dwóch pomocników - niejaki Grzegorz i Roman i mówią na mieście że to jego rodzina. Powiem Ci w sekrecie że ma ksywkę kodi. :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

GREG98 - proponuje zaniechac dalszej wymiany pogladow na temat ZE na lamach forum, choc mam nadzieje ze spotkamy sie niebawem na organizowanym kuligu i pociagniemy ten temat przy grzanym piwku.... :-)

 

KODI - chcialbym wrocic do tematu mapy forumowiczow z 3-miasta. Jakie materialy sa ci potrzebne aby umiescic mnie na mapie??? (jakies zdjecia, opisy.....)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtrącić się na chwile do waszej dyskusji odnośnie ZE, pytanie mam takie, zakładając że zmniejsze sobie moc z 11 do 4 KW (różnica 7KW) to jakie opłaty trzeba będzie ponieść jak będę chciał wrócić po zakończeniu budowy do wcześniejszych 11 KW? jesteście pewni że nie trzeba będzie płacić 7kWx120zł (840zł), bo jeśli tak to gra nie warta świeczki.. odpowiedzcie co wiecie na ten temat

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kores Z tego co widzę, to każdy ZE rządzi się trochę swoimi prawami. Ja jestem na terenie tczewskim. Złożyłem wniosek ale tak naprawdę przyłącze od transformatora powinno obsługiwać jeszcze dwie działki oprócz mojej. Problem w tym, że potencjalnym sąsiadom nie chce się ruszyć tyłków. Powiedz mi czy ZE podłączy mnie jeśli oni nie złożą wniosków- i ile to będzie kosztowało? Czy ta kasa jest później do odzyskania- np. klauzula w umowie że, ZE ich nie podłączy jeśli nie mnie spłacą? Albo już całkiem proste, czy ja mogę złożyć za nich te cholerne wnioski? A może ktoś z Was już to gdzieś przerabiał?

 

 

Gabi Jeśli chodzi o wichrowe wzgórza, to myślę, że mało miejsc może się równać z Pomlewem :o Tu naprawdę mocno wieje. Ja się nie pokazuję bez czapki. Ale za to jakie widoki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...