Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kodi i tak minę miałeś jakbyś ducha zobaczył. Myślałeś że nikt cię nie znajdzie w niedzielę? Dobrze że nie dałes nam łopat jak to na budowie...

A u nas młody dostał na DD taczkę i teraz wozi piasek pod miejsce na taras. Tak zwane wykorzystywanie nadmiaru energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi, faktem jest, że dużo pracuję. Ale to był zupełny przypadek, iż moja wypowiedź powstała w środku nocy. Po prostu byłem tak zmęczony, że nie mogłem zasnąć...

Sebo - wiem co masz na myśli. Są takie chwile, że chce się to wszystko zostawić i wyjechać gdzieś daleko. Dla mnie ta chwila nadeszła. Za pół godziny mam pociąg. Wziąłem trzy dni urlopu i jazda na południe, w Góry Świętokrzyskie. Jedzie nas czterech. Chcemy powspominać stare, harcerskie czasy spędzone na szlaku. Asiak2 pełni dyżur - pewnie za jakiś czas ona gdzieś pryśnie na kilka dni :smile:

Budowa to nie bułka z masłem, ale co nas nie zabija, to nas umacnia. Wszyscy wątpiący w sens użerania się z ekipami wykonawców, walczący o rabaty w hurtowniach i sklepach, liczący nocami poniesione koszty - głowa do góry! Będzie lepiej :smile:

(A kto może - niech bierze urlop i gdzieś ucieka)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA co prawda urlopu nie biorę, ale jadę na konferencję do Warszawki. Zawsze to dwa dni poza biurem. Odetchnąć można. A jest i jeszcze jeden plus. Będę w Salonie Muratora gdyż w czwartek o 17.00 jest pogawędka o ogrzewaniu domu kominkiem. Temat ciekawy więc obecność obowiązkowa. Dzisiaj jeszcze jestem, ale póki co to do zobaczenia w przyszłym tygodniu.

 

Sebo - masz do mnie prawie najbliżej a jeszcze cię u mnie nie było. W weekend jestem u siebie kto ma ochotę niech wpadnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wcięło -w robocie nagle się okazało, że jestem chwilowo niezastąpiony i gonili mnie to do Rumi to do Żukowa to do biura obok nie mówiąc już o robocie na biurku. Na szczęście mam teraz 5 min i mogę coś napisać, bo w domu też już czasu nie mam.

Próbowałem coś skrobnąć dwa dni temu, ale mi się komp zwiesił i dałem obie spokój.

Co do budowy to chyba klątwa jakaś czy co?! Już druga ekipa bez żadnej informacji bez żadnego telefonu znika jak kamień w wodę. Pierwsza nie odpowiada a jak już się dodzwonię to nikogo nie ma w domu. Druga teraz to samo nikt nie odpowiada albo zajęte.

Tak więc jestem na etapie szukania murarzy i tak od grudnia ...

Na szczęście jest też coś pozytywnego bo rozprowadziłem kable i podłączyłem światło i gniazdka. To na razie szkielet instalacji docelowej ale najtrudniejszy i co ważne już działa.

Jak dobrze pójdzie to zabiorę się za wodę i może jakiś zlew albo coś zamontuje. Teściowa się śmieje, że jak będzie woda to pewnie się przeprowadzimy ... :smile:

Z sąsiadką spokój (przynajmniej na razie), ale UM ciągle milczy.

Co do zdjęć to mam jeszcze z 10 na kliszy myślę, że do końca następnego tygodnia wyrobię i wtedy prześlę skany.

Pozdrawiam i wracam do roboty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar ta twoja sąsiadka to niezłe licho(cztałam twoje zmagania), pewnie cos knuje bo to chyba taki typ. A jak inni sąsiedzi z nią wyrabiają?

Misha niezły kawał roboty za Tobą, a ten bank masz jakiś namierzony? Bo jakby co to ja się piszę na akcję. W "Drobnych cwaniaczkach" mieli ciekawy plan widziałeś, ubaw po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze melduje sie po "chwili ciszy". Niestety niedosc ze nie moglismy pojawic sie na spotkaniu do tego troche spraw sie pokomplikowalo.

Ale z lepszych wiesci to ta ze w koncu po dlugim czasie pani geodetka zrobila mapki i 10 czerwca podpisuje umowe u notariusza. W koncu bede mial ten skrawek (990m2) ziemi :smile:

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze bardzo Wam zazdroszcze ze macie juz wybor projektu domku za soba. Od ogladania domow, domkow i domeczkow boli mnie juz glowa :wink:

Aktualnie jestem pomiedzy Muratorem 12b (Przytulny), "Pod wierzbami" Archonu i "Malym dworkiem" z Archetonu (podane w kolejnosci od najwiekszego do najmniejszego). Niestety codziennie inna koncepcja ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie wiecie - w niedzielę w gdańskim BATcie będzie kirmasz wiedzy budowlanej. W zeszłym roku byliśmy i było więcej niż na ostatnich targach na Beniowskiego. Także chyba warto.

Więcej info w dzisiejszej Wyborczej.

Życzę Wam miłego weekendu (na budowie) :smile:

Ja już się nie moge doczekać bo w końcu chyba coś się ruszy - oczywiście pracowali będą Sebastian i tata a ja sobie popatrzę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie! Na kiermaszu w Kokoszkach byłem. W sumie było ciekawie -chyba kupię nową wiertarkę :smile: . No i były dodatkowe atrakcje zespół ludowy oraz pieczony dzik (jakis troszkę tłusty ale całkiem całkiem ). Co do materiałów to nic specjalnego -np okna dachowe 10% upustu tyle ile dostałem w Brokerze.

Co do budowy, to w piątek udało mi się przewieźć połowę materiału na ściany na plac budowy. HDS pięknie wstawił palety z pustakami na strop (pierwsza próba wytrzymałości zdana!). Najważniejsze jednak, że jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu ruszą murarze. W końcu udało się znaleźć w miarę konkretną ekipę -mam nadzieję, że nie zrobią mnie jak poprzedni :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witajcie.

Trochę mnie nie było, ale znów się pojawiam. Ostatnio Tomgor i Sebo odwiedzili mnie na budowie. Ogrodzenie skończone tzn. działka zamknięta. Zostały jeszcze fugi, zamki i takie duperele. Na razie daje sobie luzu. Mam już połowę wykopów i w tym tygodniu mam zamiar to skończyć. teraz tylko trzeba zmontować zbrojenie i zalewanie.

 

Sebo - coś kiedyś mówiłeś o instalacji odgromowej. Wiem, że Ty zrobiłeś błąd. Sprecyzuj temat i jak to dobrze wykonać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie uziom otokowy mimo połączenia zbrojenia fundamentów. Samo przyspawanie bednarki do zbrojenia nie rozwiąże wszystkich problemów. Aby dobrze zrobi uziemienie w budynku należy połączyć wszystkie części metalowe budynku (zbrojenie, metalowe konstrukcje itp.) oraz wszystkie instalacje wewnętrzne w jednym punkcie z uziomem otokowym. Jest jeszcze parę kruczków ale to jest zbyt dożo pisania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou,

jestem nowy. Troche juz o sobie napisalem w czesci "Przedstaw sie "czy cos kolo tego.

Ogolnie jestem z 3citty, a wlasciwie z Gdanska, startujemy za tydzien z zonka budowe w Baninie (to kolo Rebiechowa i Pepowa, o ktorym ktos tu pisal, ze nie wie gdzie jest :wink:.

Mam nadzieje podzielic sie z Wami moimi spostrzezeniami i doswiadczeniami.

Chata ma sie wybudowac ( :wink:))) ) do konca przyszlego roku, tak zebysmy na zime sie wprowadzili.

Negocjuje warunki z BATem o ktorym ostatnio tu pisaliscie. Po przycisnieciu PSB, BAT jest w stanie rozmawiac zdecydowanie przystepniej. Chyba sie na nich zdecyduje, bo ceny maja czesto nawet nizsze niz dostawcy z Zukowa i okolic, a warunki dowozu okazaly sie negocjowalne.

Ogolnie dzialke mamy ksztaltna choc kiepsko ulozona. Zrobilismy projekt u znajomych, indywidualnie i okazalo sie ze nie zalujemy. Chalupka klasyczna - parter + uzytkowe poddasze. W sam raz dla rodzinki z dwoma malymi chlopakami (a pozniej jeszcze psem i kotem :smile:. Calosc powinna miec ok 160m2.

 

Pozdrawiam wszystkich

Jacek Wysoczynski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa dam !! Wczoraj w końcu przyszła ekipa i zaczęło się murowanie. Tak na pierwszy rzut oka są w porządku i robią dobrze jak będzie -zobaczymy. Z ceną też udało się dogadać rozsądnie. Niestety doszły dodatkowe wydatki: 20m przedłużacza, 20m węża z końcówkami, cement i wapno. Ciekawe co jeszcze ...

Mam już też kraty w piwnicy i w końcu zaczyna się robić bezpiecznie :smile: przynajmniej przed dzieciakami.

Witam "nowego" i pozdrawiam. Co do bat -u mam miłe doświadczenia.

Acha -mam kinetę zbiorczą do kanalizy -może ktoś potrzebuje? Nowa nie używana (instalator się pomylił miał wziąć i tyle go widzieli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...