Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

BENICIO - a może spełniłbyś się do końca i zasadził jeszcze w tym roku jakieś drzewko i zasiał syna - komodę z przewijakiem na pewno nie kupiłeś tak sobie - myślę, że był w tym jakis plan :lol:

 

KODI - odbiję zdjęcia i podrzucę Ci, a co do spotania to chyba raczej w tym roku będą nici ponieważ ja do końca tyg. będę nadzorował położenie więźby, no a później wielkie przygotowania ( patrz sprzątanie generalne) do świąt oraz chrzcin. Ale w przeszłym roku jak najbardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Witam wszystkich "nowych"

Amys - wysłałem Ci mail.

Kodi - jak podrośnie będzie zawracać w głowach chłopakom ;) - czekamy na Was.

Benicio - mamy szczęście, wprowadziliśmy się prawie równocześnie - jak tam rachunki? Chyba powinniśmy wysłać sobie kartki na święta :)

Gabi - Wichrowe Wzgórza ... przyjedź do nas i posłuchaj ... a tak przy okazji gdzieś przy oknie na poddaszu mam drobną nieszczelność i przy odpowiednim powiewie wyje jak jakaś dusza potępiona. Za pierwszym razem jak to usłyszeliśmy to myślałem, że to jakiś alarm - tylko czemu ta karetka jeździ u nas na poddaszu ?! hihi potem to już była atrakcja dla odwiedzających nas znajomych a dziś chyba wezmę się za silikon i ... wykończę upiora ;)

Kores - ja mam o ZE (Tczew) całkiem dobrą opinię - nic nie dawałem w łapę i wszystko było tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys - witaj w zespole budujących na wiosnę. Trochę się nas zebrało w tej grupie. Mam nadzieję, że "doświadczeni" koledzy i koleżnaki pomogą. POMOŻECIE... ?

 

Ktoś we wcześniejszych postach zagadnął na temat naszej mapy. Czy coś się w tym temacie dzieje, Kodi? Bolek?

 

Kto z grupy trójmiejskiej buduje lub wybudował sie z silikatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Amys - witam i życze powodzenia. Zapraszam do czytania wątku TRÓJMIASTO od początku (tylko 44 strony :p 8) ). Wytrwałość będzie nagrodzona - trocheo kontaktów na ekipy.

 

Zachar - ja nie mam adresu jeszcze :oops: . Rachunki kopną mnie w dupe za niedługo (gaz, tpsa, cyfra+ 8) ). Mam za sobą pierwsze opróżnianie szamba 9m2 - 65 zł.

 

Rafalg - POMOŻEMY ..., wczoraj 4 godziny lampe podłączałem, więc sam widzisz, że fachowiec ze mnie pierwszorzędny :wink: - służe konsultacjami.

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Mi się nie odpala NIUNA Kodiego. Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po tygodniowej przerwie!

 

Dziękuję Wszystkim za ciepłe słowa przyjęcia.

 

Amys - Jako już "stary" forumowicz witam nowego członka. Czy mógłbys napisać według jakiego projektu będziesz budował?

 

Przymierzałem się do budowy domku C-39 z Muratora, ale okazuje sie, że nie jest on najszczęśliwszym wyborem pod wzgledem stron świata do naszej działeczki i muszę szukać innego projektu. Myślę już nawet o własnym projekcie.

Czy moglibyście polecić mi jakiegos dobrego architekta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest taka mała zapowiedź. jeśli kogoś nie ma a chce być to proszę o foto do końca tygodnia. Jeśli ktoś jest a nie chce być to również proszę o jakieś info. Nie znałem bądź zapomniałem imiona niektórych. Mogę to uaktualnić.

Kto to by to zamieścił na serwerze, aby była dobra jakość i spory widok.?

Pozdrawiam

 

http://community.webshots.com/s/image3/7/8/43/105170843pJNmKp_ph.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z grupy trójmiejskiej buduje lub wybudował sie z silikatów?

.... Ja buduję z silikatów (właściwie wybudowałem, zostały tylko działowe do zrobienia i trochę pod oknami).

... Kodi - moja Asieńka powiedziała, że coś z tym może zrobić, tylko na razie, nic nie widać :(

... Amys - witamy, witamy, napisz, co budujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma75 - zdecydowałem się na 85%, ale nie ze wględu na cenę ale mikroklimat i akustykę, choć cenowo są rzeczywiście konkurencyjne. Tutaj wlowik jest doświadczony w tej materii.

 

wlowik - wiem, wiem, spotkaliśmy się na na innej grupie w temacie silikatów.

 

Kodi- ja już przesyłałem i zdjęcia do mapy forumowiczów jak i legitymacyjne. Nic nie doszło ? Na razie nie ma mnie na mapie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi.

projekt mam z krakowskiego agrobisp'u (WB-3901) http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=352&usid=1

bez piwnicy, podstawa 10x9m, użytkowe poddasze, dwuspadowy dach.

założona technologia w projekcie to jednowarstwowa ściana z Ytong'a z Ostrołęki na klejową zaprawę (czy ktoś ma w tym doświadczenie?). zauważyłem, że ta technologia ma zwolenników tylko wśród tych co nią budowali :roll:.

nie wykluczam innej ściany.

działka leży w "centrum" Będzieszyna - wioski, której wiekszość map nie pokazuje, najbliżej jest Wojanowo.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg - mi też zabrali wszystkie oryginały a co nie w oryginale to musiałem iść zrobić ksero. Co do dziennika budowy to wyrwali strony "drugie" tzn. te odbite przez kalkę i te właśne strony mi wręczyli. Szkielet dziennika z oryginalnymi wpisami poszedł w ich ręce, tzn. poszedł się jeb...

 

 

Rafalg- już jesteś na mapie.

Zdjęcie legitymacyjne doszło - chodziło mi o to na mapkę, ale sprawa już nie aktualna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam dziennika nie zabrali bo mamy odbiór częściowy.

Gabi u nas może nie wzgórza ale za to baardzo wichrowe. I do tego wieje od zachodu czyli prosto w naszą sypialnię. Tylko Fabian potrafi spać w takich (każdych) warunkach. Chyba na zimę będę się przenosiła na "drugą ścianę". Niecierpliwie czekamy aż urosną drzewa albo wybudują się kolejni zachodni sąsiedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wiatru to szkoda gadać. u nas wieje ciągle i z każdej strony. Załamać się można bo spokojnie z domu wyjść nie można. A do tego ten świst, trzepotanie folią /nie mamy podbityki/ doprowadza mnie do sząłu. Nie mamy żadnych lasów, sąsiadów a choinki mają po 40cm wysokości. Długo przyjdzie czekać na zmianę warunków.

 

Pozdrawiam z wietrznej krainy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przybylo sporo postow...

 

VIKOS - podales malo informacji, ale z mojej praktyki przypuszczam, ze bedzie to wygladalo nastepujaco: ZE wybuduje w granicy twojej dzialki zlacze kablowe, a ty bedziesz musial wybudowac przy nim na swoj koszt szafke licznikowa. Rowniez twoi sasiedzi beda musieli na wlasny koszt wybudowac SL-ki. Napisz cos wiecej... np pod jaki ZE podlegasz :-)

 

AMYS - witam w forum. Ja rowniez wybralem projekt AGROBISPU (nieco inny) i jestem zadowolony. Znam rowniez bedzieszyn - moi tesciowie chcieli sie tam pobudowac - podstawowa zaleta to dogodny dojazd do obwodnicy!!!!

 

ZACHAR - dzieki za dobre słowo o ZE. Mam nadzieje, ze jest wiecej takich jak ty :-)

 

KODI - wysylam ci zdjecia na twoj adres e-mail i prosze o umieszczenie na mapie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...