Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Barti - mam pytanko - w jakim rejonie Banina zamierzasz się budować?

 

Jeśli chodzi o ekipy budowlane to u mnie budował niejaki p. Henryk Glowienke - ekipa z okolic Pucka - robocizna ok. 55 zł za m2 jednej kondygnacji razem ze ściankami działowymi i kominami oraz stropem - gość jest dosyć tani, ale niestety wymagany jest codzienny nadzór - no i rzecz najważniejsza tak jak chyba zresztą wszystkie inne ekipy trzymaja trzy sroki za jeden ogon - czyli robota rozkłada się na budowę trzech domów w tym samym czasie - ja po wykonaniu 1 kondygnacji zrezygnowałem z jego usług ze względu na brak czasu i zbliżającą sie dużymi krokami zimę.

 

Życzę szampańskiej zabawy Sylwestroeej i małego kaca w Nowy Rok - bo podobno jaki pierwszy dzień Nowego Roku taki i cały rok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagin - dzięki za informacje i namiary. Obawiam się, że popyt będzie większy niż podaż (akceptowalana podaż) na ekipy budowlane. Z pewnością każdy z nas sprawdzi towje propozycje. Obawiam się tylko, aby Ci goście nie odczuli, że moga przebierać w inwestorach, bo to nieodby objaw rynkowy :-?

 

Amys - dzięki za wskazówki. Ja się łapię każdej metody poszukiwawczej, łacznie z wypytywaniem "miejscowych".

 

Adamski - a jak tam twoja ekipa i kiedy kończysz ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc all

Wczoraj bylem na sankach ze swoja corka, szawgrem i jego dwojka brzdacow. W Wejherowie pelno sniegu, w lesie piekne, osniezone gorki.

Rafalg: mojej ekipy murarzy nie polecam. Za bardzo sie na nich wkurzalem, zeby chciec kogos innego narazac na ich pomysly. Inna sprawa to ekipa ciesielsko-dekarska p. Witolda Dejka (tel. 0605594634). Przy czym trzeba ich szybciej zarezerwowac bo pozniej sa zawaleni pracami i nie chca podejmowac sie nowych. Ja z nimi rozmawialem na przelomie kwietnia i maja, a dach robili w pazdzierniku.

Sam szukam teraz ekipy do wykonczeniowki. Musza podzwonic do tych wykonawcow ktorych polecaliscie.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo gorąco w ten zimowy dzionek! :wink:

 

Życzę Wszystkim wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, a szczególnie jej dużo tym, którzy zaczynają na wiosnę zmaganie z budowa.

UFFF... Przekopałem się przez całą historię forum – przeczytane całe 45 stronek. Muszę przyznać, że niezłą powieść napisaliście. Mam tylko po niej taki mętlik w głowie, że aż strach.

Wciąż czekam na swoje WZ.

Na kupno projektu gotowego chyba jednak nie zdecyduję się. Pomimo, że szukamy już długo, to żaden projekt nie spełnia naszych wymagań. Nie to, żeby były one jakieś udziwnione. Chcemy domek mały i prosty (parter z poddaszem użytkowym bez piwnicy) o powierzchni do 130m2. Dach prosty, dwuspadowy bez żadnych udziwnień w postaci lukarn, a w zamian za to okna połaciowe. Ważnym warunkiem naszego domku jest konieczność posiadania pokoju na parterze i tutaj odpadło wiele projektów. Na poddaszu chcemy trzy sypialnie i łazienkę. Kolejnym problemem jest działeczka. Ma ona powierzchnię 680 m2. Południe przypada dokładnie w rogu działki a wjazd można zrobić od strony wschodnio-południowej. Na domiar złego do tego wszystkiego trzeba wpasować jeszcze garaż.

Więcej grzechów nie pamiętam ...

 

Czy temat kuligu jest wciąż aktualny?

 

Pozdrawiam

maciunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grzecznie wszystkich forumowiczów. Jestem zupełnie nowa i całkiem zielona jeśli chodzi o fora dyskusyjne. Wybaczcie więc potknięcia i gafy...

 

Podjęliśmy z moją Połóweczką decyzję o budowie domu w tym roku. Działkę już mamy za miastem (okolice Kolbud), ze wszystkimi mediami, wystarczajaco dużą. Zdecydowaliśmy się na budowę niewielkiego, prostego, niedrogiego domu. Po wielu godzinach spędzonych na przeglądaniu projektów spodobał nam się Czaruś z Archetonu. Na początek chcemy zrezygnować z garażu i dobudować go "za jakiś czas", jak przybędzie kaski :wink:

 

Co myślicie o tym projekcie? I może macie jakieś szacunki ile to może kosztować? Stan surowy zamknięty?

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Szczęścia w Nowym Roku!

 

Marta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Marta - projekt ogladnalem. Podoba mi sie

Plusy wg mnie - zwarta bryla, prosty dach, ladny rozklad pomieszczen, niemala powierzchnia, garaz w bryle

Minusy (niewielkie, mozna z nimi zyc) - trzy kominy (koszty), schody zabiegowe, brak przejscia z garazu do domu.

Zmiany - zmienilbym jednoskrzydlowe drzwi balkonowe w salonie na dwuskrzydlowe, dodalbym po 1 oknie polaciowym w pokojach nr 2 i nr 4 na poddaszu (wiecej swiatla), troche poszerzyl garaz. Jezeli chcesz budowac garaz pozniej to wg mnie fundamenty zrob teraz, a pozniej podloge, sciany, strop, dach. Chociaz strop garazu jest ponizej stropu w czesci mieszkalnej i opiera sie na scianie czesci mieszkalnej. Oznacza to ze powiniem byc wylany jako pierwszy. A to z kolei znaczyloby ze powinnas wybudowac garaz (chociazby tylko do stropu) razem z glowna bryla budynku. Zapytaj autora projektu lub osobe adaptujaca projekt.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku 2004 :lol:

A mnie bolą tylko.. stopy - od tańców na obcasach (brrr...) - faktycznie, to już nie te lata hi.. hi...

 

martag - projekt domku bardzo mi się podoba, w zwartej bryle domu mieszcza się wszystkie pomieszczenia, i wygodna kotłownia, i łazienka na parterze z kabiną prysznicową :) (chyba mam bzika na tym punkcie..), położenie kominka łatwo umozliwia rozprowadzenie DGP, no i ten stryszek na garażem...

 

Nie wiem jak chcesz go ustawić względem słońca - czy wejście będzie od północy?

 

No i zastanów się, czy na pewno chcesz mieć balkon - są zwolenicy i przeciwnicy tego rozwiązania. Ja napierw była przeciw, ale w związku z tym, że mąż powócił do palenia, to ja powróciłam do balkonu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na budowę niewielkiego, prostego, niedrogiego domu. Po wielu godzinach spędzonych na przeglądaniu projektów spodobał nam się Czaruś z Archetonu. Na początek chcemy zrezygnować z garażu i dobudować go "za jakiś czas", jak przybędzie kaski :wink:

 

Co myślicie o tym projekcie? I może macie jakieś szacunki ile to może kosztować? Stan surowy zamknięty?

 

Marto - przytulny, mały domek. Góra bez zarzutu. Co do parteru, zgadzam się prawie w całości z Paginem. Mi dodatkowo brakuje małego pokoju gościnnego, chyba że tą rolę spełni pokój 4, ale to już nie to samo.

 

Pozdr...Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...