Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Maciunio - Masz podobne problemy jak ja :wink: . Ciężko było mi znaleźć projekt, który by mi pasował a do tego mam działkę - co prawda 900 m kw (już teraz mniej bo UG mi zdjął kawałek na drogę), ale w kształcie trójkąta, na którym po odliczeniu ustawowych metrów od granic mało co da się postawić. Z tych powodów zdecydowałem się na projekt indywidualny. Zrobiłem konkurs i wybrałem takiego, który przygotuje mi projekt i doprowadzi do uzyskania pozwolenia na budowę. Mam nadzieję, że nie drogo, bo negocjacje przede mną.

Mom zdaniem nie bedziesz miał innego wyjścia jak projekt indywidualny na tak małą działeczkę, kórą ze względu na wymiary trzeba jak najlepiej zagospodarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję też wszystkim za uwagi i błyskawiczne działanie. :)

 

Wejście do domu od północy, taras od południa.

 

Zmiany w projekcie planowaliśmy takie:

- garaż dwustanowiskowy (codzienne dojazdy do pracy o różnych porach),

- przejście z garażu do domu.

Na różnicę w poziomach stropów w ogóle nie zwróciłam uwagi ani na ilość kominów... No cóż dopiero zaczynam.

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję też wszystkim za uwagi i błyskawiczne działanie. :)

 

Wejście do domu od północy, taras od południa.

 

Zmiany w projekcie planowaliśmy takie:

- garaż dwustanowiskowy (codzienne dojazdy do pracy o różnych porach),

- przejście z garażu do domu.

Na różnicę w poziomach stropów w ogóle nie zwróciłam uwagi ani na ilość kominów... No cóż dopiero zaczynam.

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag - witaj Marto. Mam nadzieję, ze tak jak jak dużo się nauczysz tutaj od forumowiczów i uzależnisz się od tego forum jak część z nas (chyba się nie mylę :wink: )

 

Co do projektu, to domek jest bardzo łądny. Jego uroda tkwi w prostocie i zwartej bryle. Poddasze jest ok. Moim zdanie kotłownia jest chyba zbyt duża i można przesunąć trochę ścianę na rzecz salonu.

Nie wiem czy otwarta kuchnia jest najlepszym rozwiązaniem. Ja jestem zwolennikiem oddzielenia kuchni od salonu, ale to kwestia gustu.

Co do balkonu, to rzeczywiście powinniście się zastanowić, bo jest to koszt a mając ogród (piszesz że macie nie najmniejszą działkę), mało będziecie z niego korzystać. Ja na jeden mały balkon się zdecydowałem - wystawię sobie fotel na biegunach i będę czytał muratora lub przeglądał to forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Marta ze mnie zaden fachowiec. Blizsze prawdy jest stwierdzenie, ze troche nauczylem sie na bledach innych (patrz: forum) i swoich (patrz: wlasna budowa). Co do balkonu to ja by go usunal, bo balkon kosztuje i trzeba go starannie wykonac (konstrukcyjnie). Natomiast jak usuniesz balkon to prawdopodobnie drzwi balkonowe zastapisz oknami. Wowczas pomieszczenia "balkonowe" na poddaszu beda za malo doswietlone. Wowczas bym dodal w tych pomieszczeniach po jednym oknie polaciowym. Z tego wynika ze w sumie dodalbym 4 okna polaciowe w domu, co z kolei komplikuje i podraza wykonanie dachu. Ale (chyba) nie ma domu "bez kolcow" :D

Pozdrowienia

PS. Wyglada na to ze dzisiaj duzo osob siedzi na forum i tylko "czycha" na nowe posty, by na nie odpowiedziec :D :D :D

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów Grupy Trójmiejskiej !!!

 

Nowy rok to świetna okazja, aby wreszcie zaistnieć na forum.

Właśnie się zarejestrowałem i wysłałem pierwszego posta :D

Prześledziłem nieco historię narodzin grupy i jestem pod wrażeniem jak pięknie udało się Kodiemu zintegrować ludzi choć początek grupy wyglądał marnie.

 

Na razie mam działkę i jestem na etapie szukania projektu. Z budową chcę ruszyć jesienią 2004, gdy już uzyskam pozwolenie.

 

Bardzo chetnie skorzystam z doświadczeń forumowiczów. Niestety widzę, że przegapiłem spotkanie listopadowe. Ktoś pisał o pomyśle zorganizowania kuligu. Pomysł na czasie i bardzo mi się podoba.

 

Korzystając z okazji składam Wszystkim forumowiczom życzenia powodzenia w nowym roku (nie tylko na budowie) oraz dużo energii przy realizacji swoich marzeń :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć martag, mawo i maciunio, wybór projektu mam za sobą, moje wymagania były prawie identyczne jak Wasze. :) Odnośnik do projektu we wcześniejszym poście. Wprowadziłem kilka poprawek do oryginału - głównie uproszczenia, też skasowałem balkon.

 

 

Mam pytanie do "kominkowców" czyli szczęśliwych posiadaczy i użytkowników kominków, jak się sprawują w te mroźne dni.

Czy służą Wam jako podstawowe czy pomocnicze ogrzewanie (jakie są proporcje)? Czy da się przeżyć na samym kominku choć jeden sezon? :roll:

Ile ciepła trafia kanałami na poddasze?

 

 

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martag, mawo - witajcie

 

Widzę, że grupa "wiosennego uderzenia" rośnie w siłe - super.

martag - pytałaś o adaptację. Z moich obserwacji wynika, że koszt jej może kształtować się różnie i zależy tylko od architekta. Jeżeli masz do tego niewielkie zmiany to robi Ci to za friko a jeżeli zmiany są już poważniejsze to musisz ekstra płacić. Sam jestem na etapie poszukiwań. :wink:

 

rafalg - dzięki za radę. Dorastam już powoli do projektu indywidualnego i ostro poszukuję architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam do grupy nowych.Jesteśmy wraz z mężem już po trudach wyboru działki,projektu(a właściwie projetu i działki,bo projekt był pierwszy Dom Murator D-11 typB) i wznoszenia stanu surowego.Postępy budowy w miarę napływu gotówki,jesteśmy z budżetówki więc powolne.Na wiosnę chcemy wstawić okna.Przeglądając forum znalazłam namiar na GFO.Myślę że skorzystamy z tej oferty.

Martag-nasza budowa znajduje się też w okolicy Kolbud-Buszkowy.Okolica piękna z widokiem na Gdańsk-jeśli za nim zatęsknimy.

 

Pozdrawiamy w Nowym Roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku wszystkich, Starych :wink: i Nowych :) , Forumowiczów z grupy 3-miasto! Życzę Wam spełnienia marzeń i domków na miarę Waszych potrzeb i fantazji :D :D :D .

 

Kodi, dziękuję serdecznie za życzenia :D.

 

Bardzo fajnie, że pojawiły się nowe osoby z "moich" okolic.

martag i nowaczka budujemy się praaawie po sąsiedzku. Ja mam działkę w Pomlewie między Kolbudami i Przywidzem.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej! Witam wszystkich w Nowym Roku!

Widzę, że coraz nas więcej :) I coraz więcej zaczynających na wiosnę :) Będziemy się wspierać :D

 

A teraz pytanie do tych co już zbudowali, a przynajmniej zaczęli. Ja aktualnie zabrałam się za próby wyliczenia ilości materiałów, tak przynajmniej orientacyjnie... Rany, jak sobie z tym radziliście? Ja mam wątpliwości:

- czy ilość betonu na ławy fundamentowe = objętości tych ław, czy beton jakoś się kurczy?

- obliczyłam sobie powierzchnię ścian, znam wymiary bloczka, żeby obliczyć ilość potrzebnych bloczków po prostu dzielę powierzchnię ściany przez powierzchnię bloczka, ale jaki zapas trzeba przyjąć? Tak mniej więcej procentowo? Nie wiem, czy jak zużyje się np pół bloczka, to druga połowa jest do użycia, czy to tylko okruchy, czy to zależy od wykonawcy?

No, mam jeszcze parę wątpliwości, ale na razie sobie daruję ich wypowiadanie, w końcu dyplom uczelni technicznej do czegoś zobowiązuje :wink: Jak nic nie wymyślę będę pytać dalej...

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko, chociaż zimowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aktualnie zabrałam się za próby wyliczenia ilości materiałów, tak przynajmniej orientacyjnie... Rany, jak sobie z tym radziliście? Ja mam wątpliwości:

- czy ilość betonu na ławy fundamentowe = objętości tych ław, czy beton jakoś się kurczy?

- obliczyłam sobie powierzchnię ścian, znam wymiary bloczka, żeby obliczyć ilość potrzebnych bloczków po prostu dzielę powierzchnię ściany przez powierzchnię bloczka, ale jaki zapas trzeba przyjąć? Tak mniej więcej procentowo?:D

:D ... Tak, beton się kurczy. Kurczy się wprost proporcjonalnie do nieuczciwości wykonawców i odwrotnie proporcjonalnie do ich zapobiegliwości. Po drugie, to trzeba odjąć objętość zbrojenia ....

:D :D ... A jaką powierzchnię ? Wewnętrzną, czy zewnętrzną ? Czy odliczyłaś grubość spoiny ?

:D :D :D ... Procentowo, to zależy od majstra. Jeden lubi 6,5 , drugi bez 40 (objętościowo) nie zaczyna...

*** Wesołego Nowego Roku ! (może Alleluja?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!!

Mam działę, projekt (D-22), pozwolenie i inne papiery - wiosną zaczynam. Okolice Kielna. Mam nadzieje ze z Wasza pomoca pojdzie choc troche latwiej. Pozdrawiam i biore sie za lekture Waszych doswiadczen.

Witam Puzonie !

... Rębiska, to rzut beretem pod wiatr! My w Bożance, na północ od Ciebie.

Na dodatek budujemy takze w/g projektu Włada Kowalskiego, W-05. (możesz luknąć na zdjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po weekendzie.

 

Witam nową osóbkę. Zobaczę i również popiszę.

 

Jak tam u was temperatury. Szukam bieguna ujemnego w naszych okolicach. U mnie przez noc było między - 15 a - 14 stopni. Z termometru dowiedziałem się, że minimalna była na poziomie -16,4. Kto da więcej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku.

 

Pozdrowienia dla nowych forumowiczów: Nowaczka, Martag, Puzon, Mawo i Barti.

 

Barti - witam sąsiada. Ja i Docent mamy działki na ulicach Jaśminowej i Cyprysowej. Skręt w lewo z głównej w Lipową zaraz za pętlą. Potem za Algidą w lewo, prosto około 200 metrów i jest już nasze osiedle.

 

U mnie wczoraj wieczorem było -20 stopni - macie lepsze rezultaty?

 

W uzupełnieniu wypowiedzi Pagina o ekipach do stanu surowego - Pan Józef Jagodziński robi robote solidnie i dobrze (to opinia generalna, w szczegółach możnaby się czepiać). Jedna wskazówka - nie należy się friendować za bardzo.

 

Mam duuuuuuże tyły w pracy.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martag, nowaczka- witam , będziemy zatem budować się niedaleko od siebie, ja planuje zacząć na wiosnę w Kolbudach (gdy już wreszcie dostanę pozwolenie na budowę)

eska-j - w którym miejscu masz działkę w Pomlewie? W niedzielę będę jechał do Przywidza to chętnie bym rzucił okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...