Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ALL - Mam pytanie do wszystkich budujących sie w pobliżu trasy Gdynia - Żukowo a dotyczy ono kanalizacji (odprowadzanie ścieków). Swego czasu (początek 2002) byłem w UG Żukowo z zapytaniem o plany inwestycyjne w tym temacie, ale nic nie potrafili mi powiedzieć. Jedyna odpowiedź to: "..może za 10 lat?". Rozmawiałem też z "drugą połową" Gabi, kóry interesował się sprawą kanalizacji w tym rejonie i żeczywiście potwierdzał moje obawy. Może ktoś z Was zna bliższe szczegóły "inwestycji kanalizacyjnych"? Jak mi wiadomo Chwaszczyno chyba już ją ma, a do Tuchomia, Miszewa, Miszewka .... już nie jest daleko. [/u]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - u mnie było ok. 160m2 ściany co w przeliczaniu na BK daje 7 sztuk na m2. Całościowo dało to coś ok. 1100 pustaków na ściany zew. Podobnie liczyłem ściany wew. i też było ok. Jak dogadasz się z hurtownikiem to zamawiasz kilka palet i domawiasz w razie potrzeby. Ja miałem taki układ, że jak było za dużo to zabierali to bez mrugnięcia okiem.

 

Rafalg - oj nie mam pojęcia co z tą kanalizą. Takie Chwaszczyno przypuszczam że jest podłączone gdzieś pod Osowę itp. Problem w tym że między Chwaszczynem a Żukowem jest kilkanaście kilometrów a jak na kanalizę jest to mega inwestycja. Zauważ ile poszło kasy na kanalizę Chwaszczyna i jak długo to trwało. Myślę, że termin do 2010 jest w zasięgu - oczywiście nie z kasy samej gminy.

 

Pozdrawiam

 

 

a ja myślałem, że u mnie jest najzimniej a okazłao się że było najcieplej. Nie wiem jak wy, ale ja ciągnę na kominku. Jak wczoraj dowaliłem do kominka to wyciągnąłem 23,2 stopnia przy -15,0 na zewnątrz. Rano jak wstałem było 21,4 stopnia. Jedyny plus to fakt, ze nie było wiatru, przez to pewnie ta temp. nie była tak odczuwalna. Beata się wkurza że nie odpalę pieca a ona chce poczuć jak to jest kiedy są ciepłe grzejniki. Zobaczymy.

jak jest u was?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ALL!

 

Rafalg - gwoli wyjasnienia, w Chwaszczynie to dopiero robią kanalizę (w centrum). U mnie jeszcze nie ma (kierunek Osowa) i jak rozmawiałam z sąsiadem który już mieszka na moim osiedlu 2-3 lata.....to jeszcze długa droga :evil: ! Mam nadzieję, że ok. 5-8 lat, bo osiedle szybko rośnie............a co dalej w kierunku: Miszewka itd.... ciężko przewidzieć....miejmy nadzieję iż dożyjemy tego czasu :wink: .

 

Bardziej martwiłabym się o przewidywaną autostradę w tych rejonach :-? ....tylko kiedy oni ją wybudują? Może mój syn tego doczeka.

 

Pozdr....Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rafalg - mój kolega ostatnio zamieszkał w Chwaszczynie (ulica Abrahama, wylot na Tuchom, Miszewko, Żukowo) i właśnie mu poodłączają kanalizę. Właśnie - tzn. kanaliza już jest zrobiona, wykonawca i gestor są w trakcie odbiorów, protokołów itede.

 

Widze, że z temperaturą Banino "żondzi" :-? A tak wogóle, to właśnie jest jakaś awaria i nie mam w domu wody (info telefoniczne od Pani Żony). Wieś jaka czy co ... ? :wink:

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - miło Cię słychać.

Benicio - coś nie wytrzymało tego mrozu najwyraźniej. Chyba nie do końca cieszysz się z tego bieguna zimna.

 

Tak na marginesie to miło że w waszych rozważaniach używacie słowo Miszewko - toż to potęga :lol:.

 

Co do autostrady to jest w planach, ale nie wiem czy przechodzi przez Chwaszczyno. Wiem, że przechodzi przez Koleczkowo i Kielno - na chłopski rozum chyba też przez Chwaszczyno. Na razie nam to nie grozi.

 

A słyszeliście, że w Tuchomku koło DrobKartelu /gdzie jest napis Golonka + piwo/ ma stanąć hipermarket. To taka ciekawostka noworoczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - nie wiem na ile jest to prawda bo nie weryfikowałem tego w gminie, ale podobnbo były protesty w Tuchomku. Tak mówią "na mieście". Hipermarket dziekuję - mam stację benzynową i nie dalej jak 1 stycznia o 1 w nocy leciałem po flachę na stację. Jest dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie (szczególnie ciepło zmarźniętych mieszkańców Banina),

 

Musze się pochwalić, że zmieniłem (na razie bez wiedzy żony) projekt naszego domku. Już nie nazywa się Nastka tylko Irma, link poniżej.

 

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=15&form=advanced&seek=irma;0;0;;;0;0;0;;;;;;;0;0;1&ExtraNavText=Irma

 

Proszę o szybkie i szczere uwagi.

Proszę również "dyżurnego" o wprowadzenie mojej osoby na mapkę forumowiczów.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiesz Kodi - Miszewko to centrum seksu i biznesu - nie sposób pominąć :wink: Ale od razu lepiej powiedz, że z tym hipermarketem to jakaś kaczka dziennikarska.

 

Barti - widze, że gustujesz w parterówkach. Chwała Ci za dobry gust :D . Sam taki wybudowałem :p . Może więc zachęcę Cie do projektu Domu z wykuszami D24 Muratora.

Projekt fajny, no i będziesz miał dom modelowy yyyyyyyyyy, tzn. mój :wink: o przysłowiowy rzut kamieniem.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cofnąłem się kilka "stronek" wcześniej i zauważyłem że temat okien z Gdańskiej Fabryki Okien już sie pojawił. Cenowo są atrakcyjne. Dzisiaj jadę je obejrzeć.

Bea: jeśli czytasz jeszcze forum proszę napisz mi na priva jak wyglądała Twoja "przygoda" z GOF, jaka była obsługa i jak się sprawują okna.

 

Widzę że pojawiło się sporo nowych osób. Witam wszystkich i życzę dużej ilości samozaparcia w trakcie budowy ;-) Hmm, czas szybko leci, tak niedawno sam zaczynałem, a widzę że już jestem w ekipie starych forumowiczów :lol:

Serdecznie pozdrawiam w ten mrozny dzionek

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti, mi się szczerze mówiąc bardziej Nastka podoba... ale to dlatego, że ja nie przepadam za parterówkami... :wink:

A jeśli chodzi o ten projekt: ja osobiście wolałabym, żeby wejście do jednej z łazienek było z części dziennej, osobiście nie czuję potrzeby posiadania łazienki przy sypialni tylko dla siebie, no ale to rzecz upodobań... Poza tym jakiś dziwny jest ten salon: duża przestrzeń, a wydaje mi się, że ciężko będzie go sensownie urządzić...

Aha, tak sobie myślę jeszcze, że musisz się zastanowić, czy 3 pokoje oprócz salonu Ci wystarczą? Czy potrzebujesz może pokój do pracy czy gościnny? To też zależy od ilości dzieci, ja na przykład wolałaby dodatkowy pokój, nawet kosztem powierzchni pozostałych pomieszczeń.

To właściwie nie konkrety, tylko moje wrażenia, ale może coś pomogą :wink:

A tak szczerze mówiąc to układ D24 bardziej mi się podoba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich w Nowym Roku. Widzę, że będę miał mocne towarzystwo do budowy na wiosnę.

 

KODI - gdzieś Ty widział plan autostrady w Koleczkowie :o :o :o , jestem żywotnie tym tematem zainteresowany.

 

Pytanie do wszystkich - jak ogrzewacie swoje łazienki. Z głównego systemu C.O., grzejniki elektryczne, podłogówka???

 

Czy ktoś ma elektryczne maty grzejne w posadzce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - ta autostrada ma być z Bojana do Banina, żeby nasi kumple mogli dojeżdżać do tego Hipermarketu w Miszewku, no i żeby było jak wywozić zawartość Toi-Toi-ów, bo kanalizy nie ma... :o

 

Wiesz, kawałek obwodnicy do portu kontenerowego w Gdyni budują już 20 lat, to nawet jeśli zaplanowali coś na kształt autostrady, to za jakieś 100- 150 lat może zaczną.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...