Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Markus - ja mam w łazience grzejnik drabinkowy oraz wodne ogrzewanie podłogowe. Podłogówka zasilana jest wodą z powrotu z grzejnika. Przestrzegano mnie, że przy wysokiej temperaturze wody zasilającej grzejniki podłogówka może być zbyt "efektywna", czytaj: podłoga może być zbyt ciepła (jeden z tych co mnie przestrzegał zainscenizował nawet skakanie po podłodze w łazience niczym na rozżarzonych weglach). Przy obecnych temperaturach zewnętrznych (~ -15, dużo zimniej już być nie może) tego objawu nie zauwazyłem, więc chyba nie jest to problemem.

Uważam to osobiście za dobre rozwiązanie.

 

Kingaa - też uważam, że D24 ma lepszy rozkład :wink: . A wogóle to się zapowiadałaś kiedyś.

 

Proszę o kontynuacje tematu: hipermarket + Toi Toi (x100) + autostrada z Banina do Bojana, bo się dobrze zbrechtałem

http://www.gadu-gadu.pl/img/emots/2/hahaha.gifhttp://www.gadu-gadu.pl/img/emots/2/hahaha.gifhttp://www.gadu-gadu.pl/img/emots/2/hahaha.gifhttp://www.gadu-gadu.pl/img/emots/2/hahaha.gifhttp://www.gadu-gadu.pl/img/emots/2/hahaha.gif

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam kolejnych forumowiczów - i z Nowym Rokiem życzę Wam oraz tym którzy są tu od jakiegoś czasu wielu sukcesów , wytrwałości i wiary we własne siły oraz dużo kasy ;) .

Jeżeli chodzi o temperatury to u mnie było -16 i w domku było całkiem ciepło - ponieważ nie mam elewacji to bardzo dotkliwie odczuwam wiatr różnica temperatur jest zauważalna -na szczęście ostatnio było bezwietrznie.

Co do łazienki to mam grzejnik łazienkowy oraz poprzez zawór RTL podłogówkę. Obwód działa sprawinie i jak na razie nie ma kłopotu z dogrzaniem. Dodatkowo po wyjściu z kabiny prysznicowej chodzenie po ciepłej podłodze jest naprawdę przyjemne. Ogrzewanie oczywiście wodne - gazowe.

No właśnie przyszedł drugi rachunek za gaz- o 50 zł mniejszy niż pierwszy ... a wcale tak bardzo nie regulowałem pieca tylko drzwi w końcu wstawiłem do nieogrzewanych pokoi :)

Kodi - dalej czekamy.

Tomgor - sprawa jest na wokandzie - jeszcze tydzień i będę coś miał - sorry, że tak długo ale nie chcę być zbyt nachalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - Rewelka z taką ilością TOI TOI, wszystkie niebieskie. Ależ by było kolorowo...

Kodi_Gdynia - gdzie można obejrzeć propozycję wytyczonej autostrady. Wiem że jeden jej węzeł ma się znajdować w okolicach Rusocina (k. Pruszcza Gd).

Wlowik- może i autostradę wybudują za 150 lat, ale jak teraz zaczną, to wyobraź sobie, ze przez cały ten okres będzie jedna wielka budowa: kamazy, dzwigi, tony piachu, tysiące robotników, etc. ŻADNEGO SPOKOJU. To nie jest dobra perspektywa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnych forumowiczów - i z Nowym Rokiem życzę Wam oraz tym którzy są tu od jakiegoś czasu wielu sukcesów , wytrwałości i wiary we własne siły oraz dużo kasy ;) .

Jeżeli chodzi o temperatury to u mnie było -16 i w domku było całkiem ciepło - ponieważ nie mam elewacji to bardzo dotkliwie odczuwam wiatr różnica temperatur jest zauważalna -na szczęście ostatnio było bezwietrznie.

Co do łazienki to mam grzejnik łazienkowy oraz poprzez zawór RTL podłogówkę. Obwód działa sprawinie i jak na razie nie ma kłopotu z dogrzaniem. Dodatkowo po wyjściu z kabiny prysznicowej chodzenie po ciepłej podłodze jest naprawdę przyjemne. Ogrzewanie oczywiście wodne - gazowe.

No właśnie przyszedł drugi rachunek za gaz- o 50 zł mniejszy niż pierwszy ... a wcale tak bardzo nie regulowałem pieca tylko drzwi w końcu wstawiłem do nieogrzewanych pokoi :)

Kodi - dalej czekamy.

Tomgor - sprawa jest na wokandzie - jeszcze tydzień i będę coś miał - sorry, że tak długo ale nie chcę być zbyt nachalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - co do hipermarketu to nie wiem konkretnie nic - słyszałem to tylko z kilku ust. Może to po prostu jakaś bajka - nie wiem. Wiem natomiast, że żaden region nie rozwija się tak dynamicznie jak obszar między Kielno, Koleczkowo, Bojano, Dobrzewino a Chwaszczyno, Banino, Żukowo, Tuchom itp. Ma więc w jakieś to przyszłości ekonomiczną rację bytu. Dla porównania taki Geant w środku miasta /mam na myśli Gdynię - Wzgórze Maksymiliana/ okazuje się raczej niewypałem. Gdyby postawili go np. na Chwarznie przy Obwodnicy to obroty były by dużo lepsze.

 

Wlowik - market miał stanąć nie w Miszewku tylko w Tuchomku.

 

Co do drogi Koleczkowo, Kielno - to kiedys jak miałem działkę w Kielnie to widziałem plany gminy w Szemudzie. Jest tam narysowana trasa, która przewidziana była do realizacji. Myślę, że są to również marzenia niż rzeczywistość.

Markus - jedź do gminy to się dowiesz. Ja to studiowałem w 1998 roku, więc nie wiem jak jest teraz.

 

Wlowik - Kwiatkowskiego będzie już niebawem - jakieś 2 no może 3 lata. Wszystko jest zapięte - tylko kasa z Unii i jedziemy z robotami. Inna sprawa że trwa to już z ćwierć wieku.

 

Pozdrawiam

 

dzisiaj też było zimno.

 

Czym grzejecie w te mrozy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - autostrada A1 to zupełnie osobny temat - jest tro trasa południkowa a ta co ma przebiegać przez Koleczkowo, Kielno, Dobrzewino to trasa równoleżnikowa. Nie chcę Cie wprowadzić w błąd, ale jest to zaprojektowana tzw. trasa Lęborska, która jest częścią Via-Hanzeatici. Z autostrada bujamy się już dobre parę lat, więc temat trasy Lęborskiej jest też pewnie odległy, choć nie znaczy że niemożliwy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo: na razie nie zdecydowałem się co do okien. Argumentem ze GFO jest to że są o tyle tańsi od Oklandu że zostaną nam jeszcze pieniążki na mebelki do kuchni. Róznica jest spora, więc moje popracie dla okien drewnianych powoli słabnie. No i opinia Pchełka ma na pewno też swój wpływ. Dużo masz tych okien? Czy cena jaką GFO podało na starcie była już końcowa, czy coś jeszcze stargowaliście?

 

Co do ogrzewania lazienki przewiduje u siebie podlogowke i grzejnik lazienkowy. Kiedys widzialem w TV program gdy p. Kasia Skrzynecka chwalila sie swoja nowa lazienka. Miala tam takze zamontowane ogrzewanie scienne - dodatkowe rurki w scianie. Efekt byl taki ze siedzial sobie w wannie i wygrzewala sobie plecki ;-)

 

Ciagnac temat TOI-TOIow moge tylko stwierdzic ze u nas (czytaj w Polsce) jest wszystko mozliwe. Nie wiem kto z Was ogladal program "Europa da sie lubic" na temat nonsensow i bzdurnych przepisow. Gosciem byl Janusz Weiss. Opowiadal o fajnym przepisie. Na peronach na dworcach kolejowych sa tylko wyznaczone miejsce do palenia. Wjezdza na peron pociag i facet stojacy w oknie pociagu w wagonie dla palacych moze palic, a ten bedacy kilkadziesiat cm od niego stojacy na peronie juz nie ;-)

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Właśnie znalazłam to forum i cieszę się, że na tym terenie takie istnieje :D :D

 

Kontynuję budowę. Na razie są to dwie kondygnacje i prowizoryczny dach. Trwają prace wykończeniowe. W 2003 udało mi się założyć ogrzewanie - co za ulga :lol:

 

Chętnie wymienię się z Państwem uwagami na temat budowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamski - my zdecydowlaiśmy się na GFO, gdyz naprawdę ma najniższe ceny.

 

Okien to trochę mamy - ponad 28 m2 powierzchni. Otrzymalismy spory upust 30%, ale w styczniu może być ciut większy - dlaczego na wymiary, ponowne wyliczenia i podpisanie umowy poczekamy tak do połowy stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za przywitanie mnie na Forum.Narazie dużo nie piszę bo chcę przeczytać wszystkie strony forum trójmiejskiego.Są już efekty tego czytania. :o Mój "budowlany" notes adresowy powoli zapełnia się sprawdzonymi przez szanowne forum nowymi namiarami.Dzisiaj kończę na stronie 36,jutro przerwa(praca),tak że powrócę do przerwanej lektury dopiero za dwa dni. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...