Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

*** :o Ja jeszcze w sprawie autostrady, Trasy Kwiatkowskiego, i TOI-TOI-ów... Kiedy w latach 70-tych mieszkałem z rodzicami na Stogach, to widziałem przyniesiony przez Ojca plan zagospodarowania przestrzennego tamtych terenów. Rafineria, Port Północny, baza przeładunkowa fosfogipsów i żwiru z dna zatoki, most, tunel, baza kontenerowa, rurociągi... Do dzisiaj z tych zamiarów pozostała Rafineria i Port Północny, oraz most w zupełnie innym miejscu, niż był planowany. I wszystko to w bardzo okrojonym zakresie. W Jelitkowie, w latach 80-tych zlikwidowano ogródki działkowe, bo była planowana Kolejka Nadmorska, przedłużenie Zielonej Drogi do Sopotu... i cośtam jeszcze... Nie wypaliło. W 90-tych latach w Sopocie planowano budowę drugiej nitki drogi przelotowej Gda-Gdy. w sąsiedztwie torów kolejowych, po drugiej stronie. Trasa dalej jest w planach...

Wnioski: w tym kraju zmienia się wiele, ale zbyt powoli i zupełnie w innym miejscu niż zaplanowano (vide asfaltówka z Kielna do Koleczkowa, której nie było nawet na mapach). Budowa wszelkich dróg jest tak koszmarnie odkładana w czasie, że zmieniają się jej cele. I z pewnością, kiedy już nabierzemy rozumu, to na świecie drogi przestaną być potrzebne za sprawą nowego, taniego napędu antygrawitacyjnego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kingoo - mój kolega również robi mapki i wytycza domki. Za moją mapkę wziął chyba 400zł a może 500zł - przyznam że nie pamiętam. Trochę postów wcześniej gadaliśmy już o tym. Wiem jedno jest sumienny i gwarantuję że jego usługi są super.

 

Pozdrawiam

 

Za wytyczenie domu wziął 300zł

 

robił mi wszystkie prace geodezyjne na działce - jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując działkę w Bojanie trochę oględałem planów zagospodarowania. Rzeczywiście istniała droga o której mówi Kodi w kierunku do Żukowa, ale w nowym planie obowiązującym od tego roku już jej nie ma. Pozostaje w planach jedynie wspominana Trasa Lęborska biegnąca dokładnie skrajem parku krajobrazowego przez Wiczlino, Bojano, Koleczko i dalej w kierunku na Lębork. Niestety ma byc kontynuacją trasy Kwiatkowskiego i odciążyć trasę Rumia, Reda, Wejherowo od ciężkiego transportu :-(. Szanse na realizację duże po wejściu do Unii.

 

Marcin

 

 

 

Co do drogi Koleczkowo, Kielno - to kiedys jak miałem działkę w Kielnie to widziałem plany gminy w Szemudzie. Jest tam narysowana trasa, która przewidziana była do realizacji. Myślę, że są to również marzenia niż rzeczywistość.

Markus - jedź do gminy to się dowiesz. Ja to studiowałem w 1998 roku, więc nie wiem jak jest teraz.

 

Wlowik - Kwiatkowskiego będzie już niebawem - jakieś 2 no może 3 lata. Wszystko jest zapięte - tylko kasa z Unii i jedziemy z robotami. Inna sprawa że trwa to już z ćwierć wieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D Mam takie małe pytanko. Kiedyś wymarzyłam sobie odprowadzenie wody z daszku po łańcuchu czy ktoś z Was ma może coś takiego, jak się sprawdza i gdzie można się w takie cudo zaopatrzyć ? :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

W tym roku zamierzam rozpocząć budowę domu w Bojanie (koło Gdyni) w technologi szkieletu drewnianego. Przyłączam się do forum z nadzieją na wymiane informacji i doświadczeń. Jak na razie wiele ich nie mam, ale będę odpowiadał w miarę możliwości.

 

Pozdrawiam!

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom parterowy (D12L z katalogu muratora) w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. Lokalizacja Bojano mam nadzieję ruszyć na wiosnę. Za ile? To trudne pytanie - pewnie powiem Ci juz po zakończeniu :-). Wstępne szacunki są na około 150-180 tys zł do wprowadzenia.

 

Przy okazji pytanie: czy ktoś z Was ma doświadczenia z metalowymi szambami, których jest mnóstwo do kupienia w Anonsach? Jest to chyba najtansza alternatywa, ale nie wiem jak na to urzędy?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - jak się zadomowisz na forum to będziesz wiedział gdzie co jest.

Jest dział dziennik budowy i tam forumowicze piszą swoje historie. Jest też i moja

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1737

 

Co do szamba to nr 607 819 642. Jest to miejscowość Jodłowno k. Kolbud.

 

POczytaj posty z naszej grupy - gadaliśmy już o tych szmabch. jak się okazuje jest dwóch producentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi -małe sprostowanie - szambo z Jodłowna podskoczyło już do ceny 1800 - po prostu zrobił się duży zbyt na nie ( koleś niedawno takie wstawiał ) a swoją drogą to wygląda ono jak Tytanic wyciągnięty z wody ale 30 lat po katastrofie :lol:

U mnie zdaje się , że od poł stycznia będzie można zobaczyć już dachówkę jak dopisze pogoda :evil:

 

Kingaa- ja dałem za mapkę bez rach 400 i robił mi ją geodeta z Kartuz, za wytyczenie budynku ( 4 narożniki) 250 zł - należy się z wszystkimi targować - zawsze coś tam zbiją z ceny.

 

Jeśli chodzi o wytrzymałoścć na niskie temp. to uprzejmie donoszę, iż w dn. 04.01 wraz z bratem w temp. -13 st. zabezpieczałem otwory okienne =- na zdrowie na pewno mi to nie wyszło - gwoździe przyklejały się do gołej ręki - wiecej nie będę ryzykował - nawet auto odmówiło posłuszeństwa gdy chcieliśmy wracać do domu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - Ty nie jesteś przypadkiem z Banina :roll:

Bo "wyglądasz" mi na mieszkańca tej prześlicznej miejscowości.

Poza tym poznałem po temperaturze :lol:

Napisz gdzie mogę znaleźć Twój ZAMEK.

 

Benicio - czy Twój "domeczek" mieści sie na tej samej ulicy co domki bliźnicze. Jeżeli to ten największy na ulicy pokryty czerwoną dachówką to gratuluję.

 

 

Pozdrawiam

 

Barti from Banino

(jak się wybuduje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - gratulacje z tą dachówką. Musisz się hartować bo chłopaki z kaszub to nie to samo co chłopcy z trójmiasta. :lol:

 

Co do szamba - to jak brałem a był to czerwiec 2003 to cena wyjściowa była 1600zł. Z racji tego iż anwalił z terminami - obsuwa tylko 12 godzin ,ale dla mnie to była sprawa życia i śmierci /zresztą opisałem to w dzienniku/ to cena spadła bez żadnego gadania o 100zł.

 

Co do jakości to mówiłem to wcześniej.

Blach 1cm grubości. Konserwowana i pokryta jakimś dziadostwem. Gwarantuję że wytrzyma to ze 30 lat jak nic. Za ten czas to będzie już kanaliza. A wygląda faktycznie jak monstrum. Ja mam walec o średnicy 3m i wysokości coś ok. 1.65. W sumie 10m3. Powtarzam cena super, transport niższy, dźwig tańszy - nie ma się co zastanawiać. Na pewno nie polecam betonowego. Cena 3200 + dzwig + transport ponad 4000zł. Jak wybierać to tanie szambo albo oczyszczalnia. Ja mam małą działkę, więc nie ma o czym mówić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar - myślę, że się nie obrazisz, ale najszczersze moje gratulacje. Wiem co to znaczy i jak to jest. Teraz dopiero będziesz mógł czerpać życie pełną piersią. Gratuluje Tobie i oczywiście Asi. Przypuszczam że była dzielna. Niech Wasz Michałek będzie zdrowy i szybko rośnie w Waszym nowym domku.

 

Moja Nadia miała 3180 i też 53cm. Prawie takie same.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar - myślę, że się nie obrazisz za to że to ja pierwszy informuję, ale najszczersze moje gratulacje. Wiem co to znaczy i jak to jest. Teraz dopiero będziesz mógł czerpać życie pełną piersią. Gratuluje Tobie i oczywiście Asi. Przypuszczam że była dzielna. Niech Wasz Michałek będzie zdrowy i szybko rośnie w Waszym nowym domku.

 

Moja Nadia miała 3180 i też 53cm. Prawie takie same.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj do Jodłowna - faktycznie 1800 zł netto (może byc bez rachunku) + 350 zł transport z wstawieniem do wykopu. Przy cenach alternatyw (beton, tworzywo - minimum 3000 zł za sam zbiornik) dalej się nie będę zastanawiał. A nawet jak po kilku(nastu) latach zacznie przeciekać to co? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...