Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja też witam nowego zapaleńca :grin:

Póki co zapraszam do nas ostatnia szansa zobaczyc wylewany strop, chyba akcja "grucha" w pn.

 

Sebo widzę że dwoisz się i troisz i chyba wiem kanałami netowynmi skąd ta motywacja :smile: a jak z posadzeniem drzewka?

 

A swoją drogą to przydałaby się wersja sklonowanego (może nawet ze dwa razy) męża na czas budowy. Hmm

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Gabi dnia 2002-08-22 14:34 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gabi nie odciągaj Sebastiana od pracy :smile:

Na drzewko też przyjdzie czas. Albo ja zasadzę.

No, chyba, że masz pomysł na klonowanie. Ja zamiawiam jednego klona: orginał w domu a kopia na budowie. Fajnie by było :smile:

Tylko co z nim zrobić po budowie?

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ewa dnia 2002-06-12 14:20 ]

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ewa dnia 2002-06-12 14:21 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za powitanie. Faktycznie blisko jestesmy blisko siebie (Miszewo) a jezeli chodzi o hurtownie w Pepowie to nawet z nimi nie gadalem - a moze powinienem. Czy masz jakies przykladowe ceny (gazobetonu, porothermu, betonu) czegos popularnego to Ci powiem jak to sie ma do BAT(man)a :smile:

 

Moze sie faktycznie kiedys nawet uda spotkac. Jestem troche zbiegany i moze nie byc latwo (a jak jeszcze dojdzie budowa to juz w ogole), ale zrobie co w mojej mocy.

 

Milego dnia i gratuluje postepow budowy (to te piwnice i stropy - az milo poczytac).

 

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu pierwszy raz, ale i mnie dopadła ta przypadłość zwana budowaniem. Stawiamy wraz z mężem dom w Gdyni. Jak do tej pory mamy wykopaną wielką dziurę na małej działce, a f-ma osłoniła teren przed wzrokiem ciekawskich.

Czy macie jakieś opinie o IZOLMACIE z Gdańska? Skąd brać dobry beton?..........

A'propos Prestolu, to przekonałam się, że ceny mają zabójcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Erbi. Gdynia mieszkam tutaj i pracuję w Samorządzie. Jak długo czekałaś na pozwolenie? Prestol to tragedia. Izolmat powiem szczerze że nie mam pojęcia. Wiem że Zachar robił tam zakupy.

 

Jeśli budujecie w Gdyni to może warto Zawiązać mały romans z Raab Karcher. Super wybór, fachowa obsługa - warto pomyśleć.

 

Wpadaj na forum częściej. Zrobimy spotkanie to pogadamy.

 

 

Jaca V40 co do cen w Pępowie to są pewnie takie jak wszędzie. Cement 310zł za tonę, stal fi12 za 1.38zł. Żwir 180zł za 24 tony, bloczki betonowe 2.35 wlasnej produkcji, ale są ok.

 

Ludzie z tej hurtowni to małżeństwo. Ok ludzie. Transport za friko. Zamawiasz na telefon. Nawet jak cię nie ma na działce, to przywiozą i wyładują. Mają wszystkie samochody na stal, HDS - nie ma problemu.

Zadzwoń pod 684-91-32. Dowiesz się cen. Co prawda współpracuję krótko, ale służyli mi radą i jestem zadowolony.Polecam.

Pozdrawiam nowych no i tych starych też. :grin:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :smile:

Co do Izolmatu -fachowo, miło można dostać upust ok 3% lub więcej przy większym zamówieniu ale ceny na niektóre rzeczy mają wyższe niż w tańszych hurtowniach (np. styropian). Można dodatkowo dostać transport bezpłatny przy większym zamówieniu lub jeżeli budowa jest "po drodze".

Co do spotkania -może początek lipca? Może między 7 a 14 ? I trzeba ustalić u kogo teraz :smile:

U mnie na budowie mam połowę pierwszej warstwy. Okazało się, że strop jest skoszony o jakieś 3-4 cm. Będę musiał nadrabiać ociepleniem i tynkiem na podmurówce ale trudno.

Na szczęście przyszedł zwrot z US. Będzie na bieżące wydatki :smile:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi_gdynia pytasz ile czekałam na pozwolenie na budowę. Tak długo że już nie pamiętam kiedy je złożyłam w naszym kochanym urzędzie. Jak na mój gust to stanowczo za długo. Ciągle wymyślali nowe uzgodnienia, mapki itp itd. Jeden urzędnik odsyłał do drugiego.Długo by o tym pisać. Jednym słowem KOSZMAR !!!!!!!! Ale czego się nie robi dla posiadania swoich własnych czterech ścian z dachem. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbi wstyd mi za Gdynię, ale wiesz mi, że nie mam na to wpływu.

 

Co do ogrzewania - to jestem już pewny co do kominka. Mam idealny projekt pod tego rodzaju rozwiązanie. Dodatkowo przymierzamy się do gazu z butli.

 

Sebo butla w ogrodzie - mało przyjemna sprawa. Ale wiesz mi wielki baniak na olej to dla mnie też porażka. Nie chcę się wdawać w dyskusje na temat wyższosci gazu nad olejem i odwrotnie, ale ja mam wyjście z sytuacji i chcę zbiornik na gaz zakopać. Jest co prawda trochę droższy, ale nie szpeci. Zdecyduję, się na gaz bo jest szansa, że za lat parę zrobią nam przyłącze z gazowni, wiec piec będzie jak znalazł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to pare slow ode mnie.

Dla tych dostajacych pozwolenie w Gdyni (tu moze nadzieja dla tych z Tczewa) - my gonilismy by zdazyc przed Belka i zalatwialismy sprawy w Zukowie - trwalo to od konca pazdziernika ro 28.12.2001. Zdazylismy - wszystko zalezy od urzedasow - choc musialem sie nagimnastykowac, pousmiechac, poczarowac, pokrzyczec i najezdzic (bo czesc spraw w Starostwie Kartuzy). Ale zdazylismy...

 

Za info o hurtowni w Pepowie dziekuje. Na pewno zadzwonie i pogadam. Ogolnie wszedlem w komitywe z BATem - jak sie ich przycisnie to troche spuszczaja z tonu i mozna wyciagnac lepsze warunki.

 

Startuje z geodeta w Poniedzialek o 8:30...

 

Acha jesli chodzi o ogrzewanie to faktycznie ponoc gaz jest sporo tanszy w uzytkowaniu niz olej - moze jeszcze raz warto przeliczyc.

My osobiscie wchodzimy w ogrzewanie nawiewno-wywiewne oparte na wymienniku z pompa ciepla. Z gazu zrezygnowalismy, a jako alternatywe bedziemy imeli zupelnie niezalezny system na Jotulu - to powinno dodatkowo obnizyc koszty ogrzewania. Ale jak beddzie nie wiadomo. Zobaczymy...

 

Pozdrawiam wszystkim i zycze ladnej pogody i sloneczka

Jaca

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski: chata ma stanąć w Redłowie, ale ze względu na skarpę, nie dałoby tam się postawić domu z typowego projektu.

Nie wiem jeszcze jakie ostatecznie będzie u mnie ogrzewanie, więc kodi uchyl rąbka tajemnicy jakim owiałeś ten super projekt na ogrzewanie kominkiem. Co do spotkania to gdzie i kiedy? Chętnie się pojawię.

Czy ktoś ma namiary na jakąś dobrą ekipę budowlańców, bo ci moi zaczynają mi podpadać. Jak będą tak dalej robić jak robią to ich pogonię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że sporo się działo. Nowi ludzie, nowe wątki jest super.

Erbi co do kominka to nic odkrywczego, ale trochę wiem więcej. Pogadamy na spotakniu i sądzę, że będzie szybko bo tematów przybywa do obgadania.

 

Ja z kolei z innej beczki. Zadalem to pytanie wątku doświadczenia - czy bezwzględnie konieczny jest chudziak pod ławę fundamentową. Jak wy macie. Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...