Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Czy dobrze zrozumiałem, że Zachar ma potomka? Jeśli tak, to serdeczne gratulacje.

 

Kingaa - masz do mnie kontakt, w razie czego zadzwoń.

 

Barti - mój dom rzeczywiście mieści się na tej ulicy co domki bliźniacze. I ma czerwoną dachówke. Dziękuje za opinie o domku, bardzo mi miło. Gwoli ścisłości, sąsiad dwa domy obok mnie ma dom o powierzchni 400 m2, ja mam dokładnie 174. Zatem miło mi, że mój wygląda na największy 8) .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marcinie - jeśli będziesz brał bez faktury, to niech Ci da koniecznie atest na zbiornik. jest to ważny dokument przy odbiorze budynku.

Blacha jest naprawdę solidna - byłem w takim zbiorniku w środku robi wrażenie.

 

Benicio - dokładnie. Dowiedziałem się kuchennymi drzwiami od Zachara i pomyślałem sobie, że podzielę się tą wspaniałą nowiną z Wami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar - przyjmij także i moje gratulacje - moja malutka ma niespełna 5 m-cy - więc można by rzec, że też jestem świeżo upieczonym tatusiem- niech mały rośnie szybko i przesypia całe noce :lol:

 

Barti - w samej rzeczy jam ci prawie jak Banińczyk- jeśli byłeś ostatnio w naszych rejonach i widziałeś domostwo imć Benicia to moja chałupka to ta z więźbą lecz jeszcze bez dachówki - do Wojtka mam rzut beretem.

 

KODI - właśnie prowadzę negocjacje z panami dekarzami, więc jeśli tylko pogoda będzie trochę mniej upierdl........ to z pewnością już niebawem śnieg nie będzie padał mi na strop. Jak tam u Ciebie z ogrzewaniem w te upalne dni , czy pan Imergas się sprawdza?? Pozdrów ode mnie i Asi Beatkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - po wpłacie 600 zł zaliczki otrzymuję stosowny papier z opisem konstrukcji i atestem. Reszta kasy przy odbiorze zbiornika.

 

Do wszystkich juz mieszkających: czy ktoś z was ma ogrzewanie elektryczne? Interesuje mnie jak to wyglada kosztowo i wydajnościowo zwłaszcza przy takich mrozach.

 

A do wszystkich budujących się z palnem zakończenia po 1 maja - macie juz jakiś patent jak wybrnąć ze zwiększającego się od tej daty VAT-u? Nie za bardzo podoba mi się 15% wzrost kosztów budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 16:20 w Szpitalu Wojewódzkim przyszedł na świat mój syn - Michałek z wagą 3220 oraz wzrostem 53 cm. Mama jak i maluszek czują się dobrze - poród przebiegł sprwnie i jako naoczny świadek mogę stwierdzić, że nie był lekki ale nie był też straszny.

Dzięki za gratulacje - jestem strasznym szczęściarzem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - nie pytaj jak się spisuje Kociołek Immergas, tylko spytaj jak się sprawuje kominek. Przeniosłemten tekst z innego wątku:

 

Otóż mam gaz propan, kocioł gazowy w tym 45 litrówy zbiornik na ciepłą wodę, kuchenkę gazową i grzejniki w cąłym domu. Dom 110m2, kubatura jakieś 350m3.

Zima jak dotąd była słaba więc kominek wystarczał. Myślałem, że jak przyjdą mrozy to w końcu odpalę CO. I co i nic. Było u nas maks. po -16 stopni i kominek świetnie sobie poradził. Mało tego jak było - 16,5 to żona gadała, abym już odpalił te grzejniki ja jednak udowodniłem jej i sobie również, że można tak nachajcować, że będzie ciepło. I tak przy tej minusowej temp. doszedłem do 23,4stopnia i tak było wieczorem, rano temp. spadła do 21,5. Generalnie nie było sytuacji kiedy bym miał poniżej 21stopni. Mam tylko mały problem z łazienką, bo tam brak dopływu z kominka i nieraz dogrzewamy prądem - szczeólnie jak kąpiemy małą. Zaznaczam, że też mam małe dziecko i staram się utrzymywac co najmniej te 22stopnie.

 

Z moich obserwacji wynika, iż miesięcznie na ciepłą wodę i kuchenkę gazową idzie jakieś 15m3 co daje 60 litrów

 

Marcin - no to ok.

 

Co do elektryki to nie mam doświadczenia, jednakże wiem teraz, że jeśli nie ma gazu ziemnego to warto pomysleć o dobrym kominku i elektryce. To się sprawdza i wcale tak drogo nie musi kosztować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po lekturze wszystkich stron wątku trójmiejskiego.Lektura bardzo owocna,wnioski zapisane.

Zachar-choć nie znam osobiście gratuluję synka,żonie dużo sił,dziecku zdrowia i dobrego apetytu.

Mam jedno pytanie:czy mogę zainstalować szambo metalowe,gdy w pozwoleniu na budowę mam zaznaczone,że ma być plastikowe(taki projekt był dołączony do dokumentów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowaczka ja miałem projekt na betonowe i takie w planu zagospodarowania działki - mało tego to metalowe jest większe i nie spełnia pewnych norm jakie trzeba zachować, np. odległość od okien, ogrodzenia. Nie przeszkodziło to jednak w niczym. Ważne aby było szczelne i żeby potwierdził to wpisem kierownik budowy. Na wszelki wypadek potwierdź to w gminie, albo lepiej w Powiatowym Inspektoracie Budowlanym. Ach i musisz mieć atest na ten zbiornik.

 

Plastik to z 5 tyś. minimum - oszaleli z tymi cenami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi-dzięki za szybką odpowiedź. :p

Moja gmina to Kolbudy a tam skłaniali się do szamba plastikowego,przynajmniej tak było w 2000r kiedy dostaliśmy pozwolenie na budowę.Ale osobiście licząc koszty wolałabym metalowe tym bardziej że producent jest o "rzut beretem".Jednak masz rację najpierw przejadę się do gminy i upewnię.Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowaczka- niestety w Kolbudach szambo stalowe może być problemem . Ja buduję w Kolbudach i w warunkach technicznych określających dostawę wody i odbioru ścieków otrzymanych 2 miesiące temu od spółki wodnej mam wyraźnie zapisane "zbiornik stalowy nie może być zastosowany". Uzgadniajac plan zagospodarowania działki musiałem przedstawic informację o zbiorniku, jaki zastosuję (podałem im, że betonowy). Chyba zatem nie mam wyboru i ostatecznie będę musiał taki kupić. Co gorsza planuję zakończyć budowę w 2005 i wprowadzić się na jesień a prawdopodobnie w 2006 bedzie u mnie kanalizacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar - Gratulacje !!! Życzę dużo zdrowia, cierpliwości i kasy.

Mój synek w tym roku skończy 7 lat. Przytulaj się często do swojego bo jak urośnie to za cholerę się nie udaje. Chyba że pozwolę siedzieć przy komputerze i grać.

 

Jeżeli mógłbym się wypowiedzieć w kwestii szamba, to najlepsza jest taka studzienka na działce, co jak się do niej podłączy ubikację to "pochłania" wszystkie siczki i kupki. Istne cuda mówię Wam, jak czarna dziura jakaś. :lol:

 

Jak się nazywa mieszkaniec Banina - Baninianin czy Baninczyk?

 

Pozdrawiam

 

Barti from Banino

(gdzie jest kanalizacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście trochę smutno i chyba będzie o wiele lżej w kieszeni,jeśli trzeba będzie instalować szambo plastikowe.Czy argumentem przeciwko może być wysoki poziom wód gruntowych?W wykopanej piwniczce pod garażem woda w zimie w nieizolowanej piwnicy utrzymywała się już na wysokości 0,5 m poniżej poziomu podłogi garażu.Sporo gotówki kosztowało nas zaizolowanie ścian i podłogi piwniczki,podniesienia jej poziomu a i tak skończyło się wykopaniem studni z krągów w ogrodzie celem zbierania wody.Czy w takich warunkach szambo plastikowe nie będzie "wędrowało"? :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...