Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zachar gratulacje! I duuuuuużo radości.

 

Koral1 miło, że się interesujesz. Zapraszam do ogladania działki ... choć tam jeszcze tylko szczere pole. W każdym razie w Pomlewie skręcasz na Kozią Górę. Jedziesz drogą, w pewnym momencie kończą się dziury i zaczyna się kawałek nowiusieńkiego asfaltu. Mniej więcej w połowie tej asfaltowej drogi, po lewej, tuż przy drodze stoi duży dom typu klocek. Za domem rozciąga się widok na naszą działeczkę, położoną w głębi, na łagodnym stoku. Z działki jest widok na las i wzgórza (wichrowe :lol: ). Sielsko, anielsko. Ale tylko do wiosny. Wtedy się zacznie ... :D !

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich po kilkudniowej przerwie. Nie siedzę codziennie przy monitorze, wchodzę dziś na forum, a tu tyle nowych postów! Czasu braknie na inne rzeczy!

 

Zachar - Wielkie gratulacje! Wiem, że się nie znamy ale każda taka informacja bardzo mnie rozczula i niezmiernie cieszy. Sama ma dwójkę maluchów... Życzę Waszej trójce wiele zdrowia!

 

nowaczka - my mamy działkę w Pręgowie Górnym. Pięknie, cicho a w Lisewcu kawałek dalej kończy się asfalt...

 

Martag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też za dobrze tych okolic nie znam :oops: .Ale mam nadzieję, że za te sto lat :lol: uda nam się zamieszkać w naszym małym domku i lepiej poznać okoliczne lasy, pola, polanki...

 

Czytałam przed chwilą, fragmentarycznie, dziennik budowy kodiego_Gdynia i mam nadzieję, że mimo skromnych środków uda nam się zrealizować nasze marzenie. Nasz projekt w pierwszym etapie też przewiduje dom 9x9 pod dwuspadowym dachem. Budujemy w tym samym rejonie. Jest szansa, że nasze wydatki na budowę będą podobne.

 

Martag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar: wielkie, wielkie gratulacje :-) No to teraz bedziecie mieli glosniej w domciu ;-)

Oli, Kodi: w moim projekcie jest wlasnie taki lancuszek do "spuszczania" wody z dachu. Pogadalem w hurtowni budowlanej, koszty takiego lancucha nierdzewnego byly z tego co pamietam niemale, no i nie bylo gwarancji jak bedzie wygladal za kilka lat. Ogolnie odradzano mi takie rozwiazanie. Wybralem rury Marleya i mysle ze to lepsze rozwiazanie.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tak i tak muszę jechać do gminy i spółki wodnej,żeby dowiedzieć się kontretów;dziękuję za cenne uwagi.

A może ktoś ma dobry namiar na te szamba betonowe?

Kanaliza narazie w mojej wiosce jest nierealna,może coś się zmieni za kilka lat( tak mam napisana w WZ),ale narazie muszę myśleć o szambie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - problem z nazewnictwem ludzi mieszkających w naszej wiosce przerabialiśmy na forum razem z Benicio parę miesięcy temu - zdaje się że stanęło na tym, że będziemy Banitami :lol:

 

Mam pytanko , czy ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał problem dachowy polegajacy na tym, że miał odeskowane na gotowo okapy i na to położył folię - miamowicie interesuje mnie fakt, czy należy dać kontrałatę, aby wyrównać poziom z deskowaniem a nastepnie jeszcze raz kontrłatę ???? - budzi to moję wątpliwości - proszę o poradę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - co do szamb metalowych żadnych, ale to żadnych problemów nie było. Mało tego miałem w projekcie betonowe a wsadziełm stalowe. Tak jak mówiłem ważne żeby kierownikwpsiał w dziennik że jest szczelne. Sumienie urzędników jest uspokojone.

 

Nowaczka - co do szamb betonowych to znam jedną firmę na pomorzu co je robi. Firma MG Żuraw mieści się na ul. Hutniczej w Gdyni. Nie mam przy sobie telefomu. Znajdź w sieci albo poprzez 913. Przyślą Ci ofertę faksem. Ceny złodziejskie. Pół roku temu za szambo 9m3 chcieli 3200 w tym był transport do 30km. Pomysl jednak o dziwgu i to solidnymboto szambo jest piekielnie ciężkie. Ich ceny za dzwig do porażka totalna. Całą przyjemność z wykopem licz na 4000-4500zł .

Ach i jedna uwaga mają także szamba 12m3, ale według prawa powyżej 10m3 potrzebny jest sanepid itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszstkich, szczególnie nowych

 

ciekawe jak dzis raport z okolicznych temperatur?

u nas póki co 400m od morza -11 o 8rano

 

ja tam jestem za hiper-m!

chociaż w ostatnim roku moze odwiedziłam z 4x ten przybytek ale męczy mnie trenowanie wzorku z za lady

niech żyja samoobsługowce! tam tylko jadę a dziecko mi pakuje co potrzeba w półgodziny na tydzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odlądamy z dziećmi aranżacje kominka Kodie-go i Benicio.Dzieci,których sypialnie sa na poddaszu wypatrzyły,że można zrobić u nich ogrzewanie dodatkowe podprowadzone od kominka i bardzo się do tego pomysłu zapaliły.Córka jest najbardziej zadowolona,gdyż jej pokój jest bezpośrednio nad kominkiem.Czy jeśli podejdę do salonu Jotula czy Creon to magę liczyć na pomoc przy wyborze ekipy montującej takie rozprowadzenie ciepła?A może gdzie indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...