Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Martag - Projekt wykonawczy jest to projekt obejmujący wszystkie (dosłownie) detale opisujące materiał i sposób wykonania. Tak, jak projekt budowlany pokazuje jak ma być a wykonawca na bazie własnych doświadczeń wykonuje, tak projhekt wykonawczy jest już przepisem: jak z czego i w jaki sposób ma być wykonane, np: sposb wykonania termoizilacji, szczegółowy prpojekt więźby dachowej, etc.

Ja ze swojej strony przesadziłem z projektem wykonawczym. Będzie to szczegółowy opis techniczny / wykonawczy, nie projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag - Ja do projektu indywidualnego miałem dwóch kandydatów w cenie od 4000-6000 PLN, ale ceny sa przeróżne, w zkleżności od skali tego co inwestor chce. Ja chciałem więcej niż sam projekt, stąd cena. Poszukaj na forum, był temat :"Ile za architekta" gdzie sporoosób wypowiadało się ile płacili za nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jestem tu nowa ;-))

 

Zamierzam wraz z moim lubym budwać domek w Bojanie. Wybraliśmy już projekt. Oferta z prohejtami jest spora....i długo myśleliśmy zanim zdecydowaliśmy się na Niezapominajkę. Proszę Was bardzo, abyście mi doradzili co sądzicie o tym projekcie (może jakieś pomysły ciekawych adaptacji).

 

Ale powiem Wam szczerze, że SUPER jest to Forum......normalnie skarbnica wiedzy. Od razu jestem mądrzejsza

 

Z pozdrowieniami i ciepłymi buźkami

 

 

Gierga

 

GG 3986041

 

http://www.archon.com.pl/index.php?act=12&sid=m3f2689083666d&intra=47f68c844e33261f84cf4a0a7e94111a&crc=682ed383e4c797acdaaafd3502796ff3 [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag - zgadzam się z Rafalgiem, że ceny są różne. Kandydaci z którymi rozmawiałem, podawali mi ceny za m2 np. 30zl/m2. Kolega polecil mi swojego znajomego, ktory zrobi mi za 26zl/m2 z wieloma rzeczami dodatkowymi. Jestem na etapie rozmowy tak wiec zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kingaa ;)

 

O dobrze wiedzieć, że to samo buduje Bolek :-)

Kiedy zaczynamy .....chcielibyśmy zdążyć zakupić wszystkie materiały przed majem tego roku, ale jesteśmy jeszcze świeżynkami i nie wiem jak to nam pójdzie. W każdym bądź razie wszystko jest na dobrej drodze :)

 

Już znalazłam Bolka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i witam po dłuższej przerwie!

Przejżałem mapkę forumowiczów i widzę , że jestem "sam" na Suchym Dworze. Szkoda. :-?

 

Mam pytanie i wiem , że można znaleźć to na forum , ale idąc "najmniejszą linią oporu.." - czy przy ociepleniu poddasza pomiędzy folią paroizolacyjną a płytami k-g musi być szczelina wentylacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do właśnie zaczynających: jestem na etapie rozmów z architektem. Za adaptację projektu ze zmianami (D12L "przytulny" z Muratora) oraz wrysowanie na mapkę chce 2000 - 2500 zł + cena projektu gotowego 1390zł wyjdzie jakieś 4000 i podejrzewam, że będzie taniej niż projekt indywidualny.

 

Gierga - mogę wiedzieć gdzie w Bojanie? Ja mam działkę na Ziołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen, Docent_Gdańsk, Kodi_Gdynia - We wcześniejszych postach wypowiadaliście się o swoich Geodetach. Możecie przesłac mi namiary na Waszych geodetów?. Potrzebuje zrobić mapę do celów projektowych. Z góry dzięki !

 

All - Może ktoś jeszcze ma "konkurencyjnego geodetę"? Będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

:lol:

Ja widać nasze forum się rozrasta, robi się coraz ciekawiej.

Mam nadzieję, że zima trochę odpuści i będę mógł rozpocząć kolejny etap budowy-ścianki działowe, okna itp.

Czy ktoś sprawdzał ostatnio oferty okien PCV? Gdzie najlepiej i tanio można je nabyć?

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - niekoniecznie. zależy co masz w kompelcie projektu gotowego(projekt budowlany + konstrukcyjny?). A co zprojektami branżowymi?

Mi za pojekt indywidualny -> architektoniczno - budowlany + konstrukcyjnym wynosi niecałe 4 tyś zł. do tego dochodzą projekty branżowe. Z tego ceo wiem, wg nowych przepisów. Projekte branżowy elektryki robi teraz zakłąda eneregtyczny Energa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grody – temp. było niezłe. U mnie doszło do – 16,5 u Benicio do –20. Grody – ja kuligu nie organizuję, tylko GABI. Co do śniegu to podobnie jak gdzie indziej, było go trochę, ale mogło być więcej.

 

Nowaczka – wszystkie firmy mają swoich monterów. O to możesz być spokojna. Oczywiście możesz wybrać kogoś innego. Odwiedzisz parę salonów to się zorientujesz. Weź projekt to zrobią Ci wstępna wycenę rozprowadzenia.

 

Gierga – witam. Widzę, że Bojano rośnie w siłę. Zaglądaj częściej.

 

Klimas – jeśli masz np. dachówkę, kontrłatę, łatę, folię, krokwie, to nie musisz dawać szczeliny, pod warunkiem że masz folię wysokoparoprzepuszczalną. W innym wypadku daj pustkę powietrzną np. 3cm. Także jeśli masz deskowanie to też musisz dać pustkę powietrzną.

 

Rafalg – mój geodeta to mój kumpel. Tadziu – 505-633-293. Powołaj się na mnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do właśnie zaczynających: jestem na etapie rozmów z architektem. Za adaptację projektu ze zmianami (D12L "przytulny" z Muratora) oraz wrysowanie na mapkę chce 2000 - 2500 zł + cena projektu gotowego 1390zł wyjdzie jakieś 4000 i podejrzewam, że będzie taniej niż projekt indywidualny.

 

Gierga - mogę wiedzieć gdzie w Bojanie? Ja mam działkę na Ziołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalG - jeszcze nie wiem co mam w komplecie projektu, ale podejrzewam, ze są tez branzowe (projektu jeszcze nie kupiłem - architekt obiecał spojrzeć czy nei ma czegoś co jest bardziej zblizone do mojej wersji zmian). Dopytam o to, o czym piszesz.

Co do geodety to mój chce 400 zł za mapkę, 250 za wytyczenie budynku i 300 za pomiary odbiorowe. Gostek "obsługuje" Bojano i jest tam często więc gdzie indziej ceny może mieć wyższe. Tel. 607 686 087.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...