Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich po kilku dniowej przerwie!

Mama z maluszkiem już wróciły do domu a ja do pracy. Na razie organizujemy sobie życie domowe od nowa :)

Serdecznie dziękuje wszystkim za życzenia i gratulacje.

Pustaki stropowe można ciąć łamać i układać wedle życzenia - pełnią rolę wypełniacza.

Żebro rozdzielcze szerokość to optimum i jednocześnie minimum 10 cm i dwa pręty fi 12 jako zbrojenie. Można robić szersze tylko rozsądnie - po pierwsze ciężar po drugie koszty.

Dach zdecydowanie odradzam ocieplanie poddasza i kładzenie folii paroizolacyjnej przed wylewkami i tynkami - wilgoć w ekstremalnym przypadku może być taka, że będzie ciekło po ścianach. Dodatkowo w przypadku mrozu wierzchnia warstwa może się skruszyć a nawet popękać.

U znajomych jeszcze po wprowadzeniu wydzielały się takie ilości wody, że puchły płyty GK a wszelkie metalowe części rdzewiały pokryte rosą.

 

Zaczynam poszukiwania ekipy do elewacji - może macie kogoś godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg98 - dzięki :)

Niestety ocieplenie jest prawie skończone i muszę już kontynuować to co się stało ze świadomościa , żeby strat i ofiar :oops: było jak najmniej.

Folia paroizolacyjna jest super!! :D Do tego są taśmy klejące miejsca łączenia , a więc można "zbudować" idealna wartswę ( mam nadzieję ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - mi wystarczyła tylko jedna kopia, ale był moment kiedy przydałaby się druga jak goście od projektu przyłącza wodnego i elektrycznego chcieli ją mieć w tym samym tygodniu (muszą nanieść przebiegi instalacji na tej mapce i dać do uzgodnienia w ZUD)

 

dzięki za porady odnośnie stropu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - geodeta za mapki do celów proj. p. Adam Szymichowski tel. 681-31-38 lub 602-258-57-31.- 400zł bez faktury

 

Benicio - dobrze widziałeś - w Nowy Rok wchodzę z nowym dachem - w następny pondziedziałek ma być gotowy cały dach. Rozmawiałem z sąsiadem na temat instalacji gazowej w całym tego słowa znaczeniu - podobno powinno się zarezerwować na ten element 6 m-cy - czy to prawda? czy posiadasz może jakieś namiary, no czy rzeczywiście to tak długo trwa???

W niedzielę będę z rodzinką w Baninie to może wdepniemy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent - serdecznie zapraszam, wdepnij po mnie jak będziesz dopiero jechał do siebie. Z chęcią popatrze z bliska na Twoje postepy, a po cudzych budowach wole z gospodarzem chodzić.

No i napisz co za dachówke wybrałeś. Nie wstydź się :wink:

 

Groszek - skąd u Ciebie taka opinia o desce barlinieckiej? Ja mślałem, że to swego rodzaju Mercedes wśród pokryc podłogowych. :-?

 

Kodi - nie bardzo kumam o co pytasz. Jeśli o koszt robocizny to ja płaciłem 30 zł/m2 - za całość: klej, wełna, kołkowanie, klej, siatka, grunt, tynk, malowanie. Mogłem coś pokiełbasić teraz z kolejnością.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja nie rozumiem, chyba mówimy o różnych rzeczach. Zamierzamy kupić projekt gotowy. W informacji biura napisane jest, że zawiera on również projekty wszelkich instalacji i konsrukcyjny. W opisie ogólnym jest też informacja o materiałach, z których mają być zbudowane ściany konstrukcyjne, działowe, stropy etc.

 

Moje pytanie brzmi: Czy taki projekt, po adaptacji u miejscowego architekta to jest projekt wykonawczy?

Czy to wystarczy do pozwolenia na budowę? Czy też czekają mnie jeszcze dodatkowe koszty związane z projektem?

 

Odpowiadając na pytanie. Tak, to jest projekt "wykonawczy", który po adaptacji powinien wystarczyć do pozowlenia. Napisałem powinien, bo co urząd, to inne wymagania.

Dziwią mnie tylko próby wprowadzenia terminu "wykonawczy". Przeciez projekty są z założenia opracowaniami, na podstawie których można wykonać dany budynek. Można powiedzieć, że są projekty mniej lub bardziej szczegółowe (niektóre detale narysowane są na osobnych arkuszach w celu pokazania co konkretnie autor miał na myśli).

Ztcmw, to każdy projekt budowlany powinien zawierać projekt konstrukcji budynku, a przynajmniej obliczenia wytrzymałościowe. Inaczej jest to "lukier na ciastku", czyli nic. co powinno wchodzić w skład projektu dołączonego do wniosku o pozwolenie na budowę reguluje PB.

Być może rózne starostwa mają rózne wymagania ? Ja niczemu się już nie dziwię.

Mam dla Ciebie tylko jedną radę. Jak będziesz się umawiać z wykonawcą na wycenę, to Twoją mantrą pwinno być "jak w projekcie". Umowa powinna byc tak sformułowana, żeby nie było wątpliwości i nie było od wykonawcy tekstów w stylu "tego nie liczyłem". Wszelkie wątpliwości co do szczegółów wykonania elementów powinien rozwiewać kierownik budowy (z nim też powinno się umówić w podobny sposób).

Eee...tam. Co Ci będę pisał. Budowa, to szkoła zycia-człowiek robi się bardziej twardy, ba jak nie, to go zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem i jeszcze jedna prośba.

Jestem na etapie zamawiania okien drewnianych.

Różnorodność jest ogromna ( cenowa też! ).

Czy możecie wskazać dobrego producenta za przyzwitą cenę?

Czy jest uzasadnione stosowanie szyby P4 , jeżeli są/będą rolety zewnętrzne?

 

Proponuję bez rolet, szyby P4. Rolety (te prawdziwe antywłamaniowe), mają jedną poważną wadę. Widać, kiedy nas nie ma w domu :-(. Z drugiej strony cena rolet jest zdaje się wyższa od szyb. Rolety mają natomiast tę zaletę, że widać że ktoś się włamał. Po P4 zresztą też ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...