Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej wszystkim,

kodi-dawno kupowałeś styropian? może masz jakieś namiary na tani skład. Też będę potrzebował do ocieplenia budynku (10 z frezem?)

czy może lepiej wełną?

 

Kto ostatnio kupował okna PCV i gdzie?

Przymierzam się do zamknięcia budynku w marcu (po jego przeschnięciu)

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - dzięki za namiary. Przedzwonię. Temat co prawda interesuje mnie na lato, ale dogadać się można. Mam inne oferty i chcę porównać ceny. Nie podejmuję się juz roboty z tynkiem - nie mam ręki a chcę żeby to jakoś wyglądało.

 

Ewusia - skrobnij maila do Bolka. On się tym zajmuje. Po co mam byc pośrednikiem.

 

Grody - oczywiście kupowałem w Pępowie w hurtowni. Wiem że cena styropianu ciągle ewouluje. Było drożej, taniej teraz nie wiem jak jest. Też chciałem 10cm, ale namawiali mnie na 12cm i nie załuję. Pomyśl o tym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski & Greg98 - dzięki za wszystkie sugestie.

Dzisiaj kolejny raz przymierzałem się do podpisania umowy dotyczącej okien drewnianych. Niestety nie mogę przełknąć ceny (26.000,00 ) i mam podobne odczucia. Wróciłem do domu i muszę to wszystko przemyśleć.

Moje obawy to:

- w razie włamanie koszty wymiany uszkodzonego okna drewnianego jest b.wysoki.

- za tą cenę myślę , że będę miał dwa komplety PCV.

A więc PCV. Możę COŚ polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski & Greg98 - dzięki za wszystkie sugestie.

Dzisiaj kolejny raz przymierzałem się do podpisania umowy dotyczącej okien drewnianych. Niestety nie mogę przełknąć ceny (26.000,00 ) i mam podobne odczucia. Wróciłem do domu i muszę to wszystko przemyśleć.

Moje obawy to:

- w razie włamanie koszty wymiany uszkodzonego okna drewnianego jest b.wysoki.

- za tą cenę myślę , że będę miał dwa komplety PCV.

A więc PCV. Możę COŚ polecicie?

 

Ja kupowałem w M&S, w cenie miałem jedną regulację (właśnie niedawno się odbyła ;-) )

Jak dla mnie -super, nie trzeszczą, nie zacinają się, nie tracą bieli ;-)

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie po długiej nieobecności spowodowanej ciagłymi kłótniami z żoną - z powodu wyboru projektu oczywiście.

Oficjalna (i chyba ostateczna) wersja to Huragan 2, do którego link poniżej szanownym forumowiczom załączam.

 

http://www.domywstylu.com.pl/projekt.asp?id=389

 

Proszę wszystkich o opinię.

 

Benicio - jak głęboko fundamenty w naszym mroźnym, Banińskim klimacie?

 

Kupiłem mapke do celów projektowych, 3 egz. + matryca = 450 zł.

Czy to dobra cena? Czy potrzebny będzie mi rachunek?

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Hejka Wszystkim!!!

 

Przepraszam, że długo nie skrobałam, ale odcieli mi net ;(....i myślałam, że ze zgryztoty pogryzę tapetę....albo lepiej monitor ;)

 

MarcinU - w sumie nie wiem jaka to ulica, bo działkę kupiliśmy nie dawno i nawet nie spojrzałam...ale zajrze potem w papierzyska to Ci powiem ;)

 

Kodi_gdynia - tak tak bardzo mi się podoba Bojano...taki spokój i piękny krajobraz...coś dla mnie

 

wlowik - żadnej autostrady ;-)))

 

 

Buziaki ;-)

 

Gierga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - jak głęboko fundamenty w naszym mroźnym, Banińskim klimacie?

 

:oops: Nie pamiętam. Sorry. Zerkne i napisze po weekendzie.

Pamiętam tylko, że przyłącze wodociągowe jest na głębokości 1,5 metra.

 

Co do projektu. Czy przypadkiem nie masz za wąskiej działki na taki dom? Coś mi się kołacze, że pisałeś mi, że to jest wąskie gardło. Ale pewnie się myle.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg98

 

Też myślę o M&S - tytanowych . Na dzień dzisiejszy mają duże upusty.

 

Wiesz upusty, to jedno, a ceny drugie. Ceny moga być tak wyśrubowane, że upust może sie wydawać duży. Ja jestem i tak zadowolony i naprawdę moge polecić.

Ztcp. to na każdej listwie miedzy szybami jest numer zlecenia przypisany konkretnemu klientowi. Podobno w razie kradzieży jest to pomocne. Niby mały szczegół, a cieszy.

Zamawiając okna, o ile decydujesz się na nawiewniki, to trzeba zaznaczyć. Wtedy fabrycznie przychodzą ze szczeliną w ramie. Koszt nieduży,a jakie nowoczesne rozwiązanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi & Greg98

Zrobiłem wyceny okien u różnych producentów - dzisiaj też.

Są one mocno zbliżone.

Moja cena wynika z:

- szprosów zewnętrznych ( w wypadku okien drewnianych również

konstrukcyjnych )

- okien fix z imitacją podwójnej ramy i okien balkonowych z łukami

- bardzo dużych otworów tarasowych ( 2 x drzwi - 245 x 180 )

Niestety to wszystko robi cenę!!!

:cry: Czy KTOŚ ma opinię na temat okien firmy JOCZ!!!! Bardzo proszę o pomoc. :o

Miłego weekend-u dla wszystkich z Grupy 3-miasto!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti, przestań się dąsać i przypadkiem stąd nie uciekaj :wink:

Mi też się nieraz zdarzyło na forum, że nikt mi nie odpowiedział - uznałam, że widocznie nikt nie miał nic do powiedzenia na dany temat, zdarza się też, że jakiś post umknie uwadze, czasem warto ponowić pytanie... Zresztą, jak pewnie zauważyłeś mało osób tu było od czasu Twojego pytania o projekt, poza tym to trzeba mieć dłuższą chwilę, żeby się przyjrzeć i zastanowić i nie pisać byle czego :wink: Więc poczekaj cierpliwie...

Ja Ci niestety wiele nie powiem z prostego powodu: nie znam się na tym za bardzo - nas ominęły "męki" wyboru projektu. To co mi się rzuca w oczy to: salon trochę za bardzo otwarty na hol i jedna z sypialni na poddaszu to tak wąska "kiszka"... Ale to wszystko rzecz gustu i odpowiedniego urządzenia, ogólnie jest chyba dość funkcjonalny :)

Pozdrawiam.

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: HEj ;-)

 

MarcinU - dziękuję za informację, w przyszłym tygodniu wybieram się do Szemuda, także dowiem się wszystkiego co i jak

 

markus_gdynia - jeszcze nie znam ulicy...będe musiała pojechać do Szemudu i się dowiedzieć. A w którym miejscu to jest hmmm jak byś jechał z koleczkowa to zaraz przy tablicy Bojano po lewej stronie....wjeżdża się w taki lasek - zagajnik i tam są takie domki - W tym rejonie znajduje się moja działeczka ;-)(

 

Na razie jestem na etapie oswajania się z myślą i czytania wszystkiego co przydatne

 

pozdrawiam

 

Gierga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...