Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak dla wszystkich wiadomości namiary na mojego geodetę:

Waldemar Nowicki z Gdańska

tel.: 348-57-62

Można powołać się na Grzegorza z Rumii.

 

Mnie skasował 450zł (wstępnie chciał 500zł ale bez fakturki bo i po co mi ona) ale miał dużo jeżdzenia a za wytyczenie budynku na działce (gdzieś w czerwcu, bo inaczej mi nie pasuje) weźmie 200 zł (mam 6 punktów).

 

A teraz prośba dla mnie.

Czy ktoś ma namiary na taką małą koparkę do wykopania przyłącza kablowego w okolicach Kielna. Jestem ciekaw ile gość z takim urządzeniem zarzyczy sobie za wykopanie 200m rowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oficjalna (i chyba ostateczna) wersja to Huragan 2, do którego link poniżej szanownym forumowiczom załączam.

 

http://www.domywstylu.com.pl/projekt.asp?id=389

 

Proszę wszystkich o opinię.

 

Barti

Witam,

Pierwsze, co mi się narzuca, to fajna bryła. Podobają mi się takie bryły. Dach wydaje mi się tylko lekko skomplikowany (kosze). Trochę Cię będą kosztować gąsiory. Dobrze, że ma garaż dwustanowiskowy. Okien dużo :-) to fajnie, ale kosztuje też trochę... No i wszystkie są ze szprosami. Bez nich budyne straciłby swój szyk.Sporo okien dachowych. Ciężko będzie z nich zrezygnować ze względu na doświetlenie pomieszczeń.Dwa kominy. To dobrze, ale martwi mnie wentylacja aneksu kuchennego- tylko rurka wentylacyjna wyprowadzona lekko ponad dach (widać tylko na rzutach elewacji), nie będzie lub będzie mały ciąg. W kuchni, ja osobiście wykombinowałbym coś lepszego (może wentylacje z kształtek ceramicznych zadkozkonych normalnym kominem ?).

Wnętrze- parter.

Garaż- jak napisałem, dobrze, że dwa pojazdy.Przy garażu kotłownia. Raczej zrezygnowałbym z drzwi na zewnątrz (oczywiście, gdy nie planujesz wnoszenia opału. Inaczej drzwi będziesz musiał wstawić dobre- antywłamaniowe (koszt). Przejście do małego pokoju i łazieneczki- nieco wąskie gardło, dwie osoby raczej się nie miną...Salon z oknami wykuszowymi, b. mi się podoba. Jedno co mi nie leży, to kuchnia ( z jej wentylacją) jako aneks. Nie gustuję w takich rozwiązaniach. Spróbowałbym w jakiś sposób bardziej oddzielić ją od salonu (może jakaś ścianka działowa?).

Poddasze.

Do rozkładu pomieszczeń nie można się przyczepić.Pokoje są z wnękami, lub garderobami (super :-) ) W korytarzu jest nawet wspólna garderoba.

Łazienka. Tu bym uważał na wentylację, bo nie zauważyłem jakiegoś kanału bezpośrednio z nią związanego.

Jedna ważna rzecz. Wysokość ścianki kolankowej. Im wyższa, tym więcej miejsca pod skosami, tym lepiej można zaplanować wnętrze. Nie wiem jaka jest tam wysokość, ale zwróć na to uwagę.

Podsumowując moje lanie wody ;-)

Jakbym miał budować jeszcze raz, to z dużym prawdopodobieństwem wybrałbym takiiego typu projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa, greg98 - bardzo dziękuję za reakcję.

Innych proszę o swoją opinię na temat domku HURAGAN2.

 

Benicio - jaki masz szeroki garaż (w środku) i jakie wymiary bramy garażowej?, jak tam sprawa posadowienia fundamentów w Baninie?

 

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O NAMIARY NA MĄDREGO, NIEPIJĄCEGO, SZYBKIEGO i TANIEGO ARCHITEKTA. (jeżeli taki istnieje).

Robie przeróbki konstrukcyjne w projekcie albo projekt na zamówienie + wnętrze. Sprawa bardzo pilna.

 

Pozdrawiam

 

Barti (jeszcze zawiedziony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O NAMIARY NA MĄDREGO, NIEPIJĄCEGO, SZYBKIEGO i TANIEGO ARCHITEKTA. (jeżeli taki istnieje).

 

To ja mogę polecić swojego architekta od przeróbek - nie wiem czy tani czy drogi (1000 zł wraz z błyskawicznym pozwoleniem na budowę), ale na pewno bardzo dobry i konkretny : Mariusz Manowiecki Gdynia Orłowo, tel.668-01-43 kom. 602 631 301 - zadzwoń popytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - jeżeli zjeżdżasz z asfaltu na łuku drogi w lewo /przy pojedynczym samotnym drzewie/ to wjeżdżasz w "ulicę" nomen omen majora Bojana. Przejeżdża się ten lasek i druga w prawo nosi nazwę Bolka Krzywoustego i to jest mój rejon.

Można tam dojechać też inną drogą /mniej wyboistą/. Jedziesz asfaltówką dalej i skrecasz w lewo bezpośrednio za AUSPOLEM, prawie vis a vis kościoła w Bojanie.

 

A może kupiłaś działkę od niejakiego Dawidowskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howk! Witam wszystkich.

Barti- jak już tak chcesz, to trochę skrytykuję Twój wybór...

Bryła domu przyjemna dla oka, nowoczesna, nawiązująca do typowych niemieckich domków. Garaż na 2 samochody jak najbardziej, ale życie na dwóch poziomach - jak najmniej... Wykusz w salonie przyjemny i użyteczny, ale wykonanie skomplikowane, na piętrze zmarnowane 20 m2 na korytarz, garderoby itp... Na dole nie lepiej... Ponad 20 m2 holu, przedsionka, korytarzyka i pustki pod schodami. A łazienka tylko 3 m2... Aneks kuchenny bez wentylacji, to nieporozumienie, bo każdy schabowy będzie pachniał w garażu. No i składzik na szczotki w salonie... Wolałbym tam wchodzić z przedsionka.

... Projekt diametralnie inny niż mój, nie znaczy, że gorszy. Ja stawiam na funkcjonalność. Z doświadczenia wiem, że życie towarzyskie toczy się zwykle najintensywniej w holu, tam więc rzeczywiście powinna być przestrzeń. Ale na górze, to przesada. Skomplikowany dach, nie wiem po co, bo mógł być zwyczajnie kopertowy, bez tego wcięcia nad kotłownią (byłby daszek nad drewnem do kominka). Tak więc, podsumowując, podoba mi się w nim podwójny garaż... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - ZE musi w ciągu 14 dni od złożenia wniosku wydać ci warunki przyłączenia do sieci, jak je będziesz miał to będzie cokolwiek wiadomo. Następnie powinieneś dostać projekt umowy w której powinno być określone w jakim terminie muszą cię podłączyć. A jak to wygląda w praktyce to jeszcze nie wiem - czekamy w tej chwili na warunki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowik - dzięki za szczerość, właśnie poszukuję architekta, który wprowadzi zmiany, o których piszesz.

 

Pozostałych namawiam do podjęcia próby wyprowadzenia mnie z równowagi rozpoczętej przez wlowika. Bardzo to lubię.

 

 

Przypominam o moim największym problemie:

 

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O NAMIARY NA MĄDREGO, NIEPIJĄCEGO, SZYBKIEGO i TANIEGO ARCHITEKTA. (jeżeli taki istnieje). Robię przeróbki konstrukcyjne w projekcie albo projekt na zamówienie + wnętrze. Sprawa bardzo pilna.

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - jeżeli zjeżdżasz z asfaltu na łuku drogi w lewo /przy pojedynczym samotnym drzewie/ to wjeżdżasz w "ulicę" nomen omen majora Bojana. Przejeżdża się ten lasek i druga w prawo nosi nazwę Bolka Krzywoustego i to jest mój rejon.

Można tam dojechać też inną drogą /mniej wyboistą/. Jedziesz asfaltówką dalej i skrecasz w lewo bezpośrednio za AUSPOLEM, prawie vis a vis kościoła w Bojanie.

 

A może kupiłaś działkę od niejakiego Dawidowskiego ?

 

:D Markus tak jak mówisz do mojej działki się jedzie tą "ulicą" majora Bojana, przejezdżam ten lasek i za laskiem po prawej stronie jest puste pole i dalej lasek, a po lewej 2 domki na górze. A ja skręcam zaraz jak sie kończy ten lasek w pierwszą uliczkę w lewo (nie jadę dalej tą :uliczką do góry dalej),

 

Jak będe znała ulice, to pewnie będziesz wiedział gdzie to jest ;-))

 

HIhi ale fajnie, że poznałam kogoś kto mieszka tak blisko ;)

 

NIe kupowałam u Dawidowskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przypominam o moim największym problemie:

 

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O NAMIARY NA MĄDREGO, NIEPIJĄCEGO, SZYBKIEGO i TANIEGO ARCHITEKTA. (jeżeli taki istnieje). Robię przeróbki konstrukcyjne w projekcie albo projekt na zamówienie + wnętrze. Sprawa bardzo pilna.

 

 

 

No przecież udzieliłam Ci odpowiedzi, dlaczego mi nie podziękowałeś ? :) Nie spodobały Ci się moje namiary :) ? OK, OK, wiem, że chcesz więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o podanie namiarów na kierownika budowy spełniającego wymogi takie jak ma architekt poszukiwany przez Barti'ego :D

 

rafalg - w każdym ZE znajdzie się gość który chętnie wykona projekt przyłącza (wiem z praktyki), wystarczy zapytać przy odbiorze warunków, można wtedy liczyć na szybkie załatwienie (pchnięcie) sprawy w razie komplikacji i w ogóle, pamiętaj o targowaniu o cenę za projekt

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - jaki masz szeroki garaż (w środku) i jakie wymiary bramy garażowej?, jak tam sprawa posadowienia fundamentów w Baninie?

 

Hej tam

 

Barti - brama garażowa jest o gabarytach 2x4,5 metra. Sam garaż ma natomiast szerokość bodajże 4,88 metra (pisze z pamięci). Uprzedze teraz Twoje pytanie o ustawność samochodów w tym garażu :) Parkować można spokojnie dwoma samochodami. Oczywiście nie ma mowy o otwieraniu drzwi na oścież z dwóch stron (przy zaparkowanych dwóch samochodach), ale ja przy dużych gabarytach (190 cm, ~100 kg) wychodze z samochodu LUŹNO.

Co do posadowienia fundamentów - rety zapomniałem. Jutro będzie - przysięgam.

 

Kingaa +1 - jeszcze raz serdecznie dziękuje za wizyte. Kwiatek śliczny.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen - znam tylko firmę - która wypozycza takie sprzęty. Firma mieści się w Miszewie. Z tego co pamiętam /mogę się mylić/ to cena 600zł wraz z operatorem - pewnie za dobę, choć nie przypuszczam, aby koleś przez 24h pracował non-stop.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg, Kingaa- jeżeli uda wam się otrzymać warunki w ciągu 14 dni to oczywiście gratuluję. Bądźcie jednak przygotowani, że to może trwać znacznie dłużej.

Ja złożyłem wniosek za pośrednictwem poczty do RE Tczew i już po 4 dniach dostałem poleconym wezwanie do zapłaty 120 zł . Zapłaty natychmiast dokonałem i ... kiedy po ponad miesiącu nic się nie działo zadzwoniłem do rejonu. Miła pani z rozbrajającą szczerością poinformowała, że co prawda moją wpłatę otrzymali już miesiąc wcześniej ale nie zajęli sie jeszcze sprawą. Od tego momentu dzwoniłem do nich co kilka dni i w końcu po prawie 2 miesiącach od złożenia wniosku dostałem warunki.

Jezeli zatem zależy Wam na czasie to dzwońcie i monitujcie od samego początku. Jeżeli nie to tak jak ja będziecie mieli się okazję przekonać się, jak energetyka robi sobie kpiny z prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen - znam gościa w Bojanie, który trudni się takimi pracami - tel. 603 642 014 p. Grablowski.

 

Markus - tak z Twojego opisu to coś mi się wydaje, że jesteś blisko mnie. Ja mam działkę na Ziołowej - za Auspolem w lewo w ulicę Hebla, potem przez lasek i zaraz w lewo (przed ul. Majora Bojana).

 

Greg98 - thanks za linki. Wiem więcej. Czy orientujecie się jak typ szyby rzutuje na cenę (np. o ile P4 droższa od P3 itp.). No i kto w naszej okolicy robi dobre (czytaj solidne i niedrogie) okna PCV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...