Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki kodi, dzwoniłem do Zielińskiego i wstawiają jakieś

inne okna;

Byłem też w M&S i dziś odbiorę kalkulację-takiej jak twoje; za montaż biorą 30zl za metr po obwodzie;

Problem w tym, że będę brał typowe i muszę trochę podburować, ale zlecę to chyba mojemu majstrowi.

Nie zasypało cię zbytnio?

Czy jeździsz jakimś 4x4?

grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale śniegu.Wczoraj z Gdańska Wrzeszcza do Oliwy wracałam 2 godziny-środkami komunikacji miejskiej. :evil:

rlochowski-działki szukaliśmy w anonsach i ogłoszeniach,trochę jeździliśmy po okolicy ale w końcu kupiliśmy na przetargu od gminy.Była nieuzbrojona ale w krótkim czasie doprowadzono prąd i gminną wodę.Niestety skazani jesteśmy na szambo.

Zima zza okna wygląda cudownie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie info. Właśnie jeżdżę po Bojanie i okolicach, anonse oczywiście też przeglądam, i znajomych pytam. Na razie idealnej nie trafiłem.

Sebo co to za dzialki? Jeśli mozesz, jakiś bliższy namiar.

Nowaczka czy informacje o przetargu uzyskałaś w urzędzie gminy czy z inne go źródła?

P.S. Pozdrawiam wszystkich walczących dzielnie z zimą i tych korzystających z jej uroków również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Prosze o Info.

Jutro ide złożyć wnioske o przyłącze (Podobno Tuchom przynależy do ZE Kartuzy ? Wcześniej sżłyszałem, że ZE Wejherowo). Dzwoniłem do Zakładu Energetycznego z pytaniem o procedurę. Gośc sugeruje złożyć wniosek o przyłacze tymczasowe, bo na docelowe trzeba czekać ok pół roku :o - muszą zrobić projekt, etc. Jak to jest ?. Ktoś z Was boprykał się z tym w tym ZE?

 

Z Mapki sytuacyjnej wynika, ze musze dociągnąć ok 30-50 m kabla. Już mnie boli koszt tej imprezy! Czym tak na prawdę różni się przyzłącze docelowe od tymczasowego (oprócz ceny prądu)? Tylko skrzynką? Bo kabel i tak na działkę musi być dociągnięty. Ile wziąc kW na czas budowy (bezpiecznie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie rlochowski oraz KRZYCHUfromGDYNIA

 

Temat szukania działki jest mi bliski bo swojej szukałem jeden rok! Cóż chyba byłem zbyt wymagający. W końcu i tak musiałem wybrać najlepszy kompromis.

Chyba to nie jest najlepsza pora na poszukiwania :D śnieg po pas więc trudno dojechać i coś zobaczyć.

Ale dobrze, że myślicie o działce już teraz. Największy ruch na rynku jest zawsze wczesną wiosną potem przybywa już mało nowych ofert, a stare są mocno przebrane więc albo bardzo drogie albo mają jakieś wady. Muszę was ostrzec, przekonałem się, że na nszym rynku nie ma okazji. Jeśli działka jest dobra to musi kosztować i trzeba się z tym pogodzić.

Warto dodać, że cena gwałtownie spada im dalej od miasta. Jako najlepszą metodę poszukiwań polecam również objazd okolicy i pytanie miejscowych lub np. w wiejskim sklepie. Pośredników nie polecam, gdyż miałem z nimi wiele do czynienia :evil:, ale w ostateczności każdy sposób pozyskania ofert jest dobry.

Życzę Wam krótkich, owocnych poszukiwań i powodzenia w negocjacjach cenowych 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Witam Rlochowski i Krzychufromtown...

Fakt... działki im dalej od miasta, tym tańsze. Ale teraz to niewiele można zobaczyć, ba można nawet kupić "w ciemno" jezioro :o , albo bagienko... :-? . Najlepiej szukać jak jest mróz, ale nie ma śniegu... Wjechać można wszędzie....

... My szukaliśmy działki przez 2 tygodnie. Fakt, że okolice objeżdzaliśmy już od dwóch lat, systematycznie i precyzyjnie, pchając się autem, rowerem i pieszo, wszędzie tam, gdzie cośkolwiek nas ciągnęło. Nie były to nigdy wyprawy celowe, ale dające pogląd na okolicę, zostawiające "wrażenia". Stąd potem ograniczenie do trójkąta Karczemki - Koleczkowo - Kielno... Kiedy mieliśmy projekt i kasę w kieszeni, pojechałem do kilku agencji z życzeniem przygotowania propozycji spełniających nasze wymagania : powierzchnia 1-2 tys m2, droga od Pn strony, uzbrojenie na działce w prąd i wodę, szerokość działki 25m, blisko asfalt, w miarę płaska... Po 3-5 dniach jechałem wybierać... Zwykle firma oferowała kilkanaście działek, ale mało która spełniała wymagania. Tylko w firmie "Tanus" gość zmierzył mnie wzrokiem, popytał o pier...ły i stwierdził, że ma coś, co na pewno kupię... Oczywiście zaoferował kilkanaście, w różnych miejscach, nie mówiąc która jest to "coś". Nie mylił się...O cenę zawsze pytałem po obejrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - z tego co mi wiadomo to przyłącze tymczasowe robisz na własny koszt, a docelowe powinien zrobić na swój koszt ZE. Przynajmniej teoretycznie... w praktyce to się okaże - jutro mam obiecane warunki (byłoby to tylko 2 dni opóźnienia...) - a pan przy składaniu wniosku straszył nas, że podłączenie naszej działki jest nieopłacalne...

Aha, nam w enerdze powiedzieli, że trzeba złożyć wniosek o warunki docelowe i jak je dostaniemy to można dopiero złożyć o przyłącze tymczasowe, ale do tego trzeba mieć pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - dorzucę swoje trzy grosze na temat kupowania działki. Ja też szukałam działki ponad rok. Ile okolic Gdańska i Gdyni zwiedziłam! Dzięki temu trochę wreszcie zaczęłam się orientować w terenie! :wink: Szukałam w anonsach, w gminach, w lokalnej prasie. Obejrzałam chyba kilkadziesiąt działek, z czego tylko 3 (trzy) nadawały się do poważnego rozważenia. Ostatecznie dowiedziałam się, że gmina sprzedaje kilka działek w Pręgowie. Na miejscu okazało się (od sołtysa - pytałam, które to te gminne działki), że kilku okolicznych mieszkańców też sprzedaje. Sołtys był tak miły, że wsiadł do mojego samochodu i objechaliśmy okolicę z działkami na sprzedaż (żdnych tablic, że sprzedam działkę - nic). I w końcu znalazłam się w miejscu, gdzie chciałabym mieszkać. Wieczorem zawiozłam tam męża. Miał to samo uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - przeglądam sobie who is who z grupy Trójmiasto, a tam na choince jakby znajoma twarz! :o Czy przypadkiem nie Twoja żona z Etą, są odpowiedzialne za moją znajomość z Jackiem?! Za co ciągle jeszcze im wisimy dobrą flaszkę :D :D :D :D

Jeśli to Ty, to daj znać na priva co u Was słychać. Daaaaawno się nie widzieliśmy.

 

Pozdrawiam,

Marta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - odnośnie ZE, może sie okazać, tak jak w moim przypadku, że przyłączenia docelową "pełną mocą" (np 10kW) wymaga rozbudowy istniejącej sieci co z kolei wymaga odpowiedniego projektu, uzgodnień i długiego czasu realizacji, dlatego złożyłem kolejny wniosek o tymczasowe zasilanie placu budowy 4kW co w praktyce przełoży cię na tymczasową skrzynkę wiszącą na słupie tuż przy działce i umożliwi prace na budowie od wiosny.

 

znajomy elektryk podpowiedział 4kW na plac budowy ale słyszałem, że wystarczy mniej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - 1. prowizorka budowlana - wykonywana na własny koszt np. na słupie energetycznym. Zaletą jest to, ze w krotkim terminie mozemy miec prad na dzialce. 2. Przylacze docelowe - ZE na swoj koszt buduje przylacze (np. zlacze kablowe w granicy dzialki), a inwestor wykonuje jedynie wlz np. do swojej tablicy (ja moja zainstalowalem w szopie). Trzeba sie jednak liczyc z tym, ze w najgorszym przypadku moze to potrwac kilka m-cy!

Co do mocy to ja na czas budowy zamowilem 3kW.

 

kodi - wydawalo mi sie ze gdzies pisales o jakim gosciu od instalacji wodnej i co. Przeszukalem twoj dzinnik ale nic nie znalazlem. Wyslij mi prosze np na priv lub e-mailem namiary na tego handlowca. Bede wdzieczny.

 

Pozdr[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kores - szukasz instalatora czy przedstawiciela firmy co oferuje systemy CO, wodne itp.

 

Tak czy inaczej muszę poszukać w papierach.

 

Już Groszkowi wiszę namiary na kominkowca - tylko coś nie mogę znaleźć, a jakby tego było mało to moja ostatnia deska ratunku - Docent też nie ma. I co tu zrobić? :x

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...