Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ZAC - A jaki jest poprzedzajacy przedział? 6-10 KW dla niejszego amperarzu?. Składam dwa wnioski: o tymczoswe i docelowe. Tymczsowe chce w takim przedziale jak wyżej, ale podam wartość KW najmniejszą, co by nie sponsorować ZE, tylko musze wiedziec jaki to jest rzeczywiście przedział. Dla przylacza docelowego prawdopodobnie wezme 16kW (czyli 16-20kW) a może następny przedział? Zobacze co mi wyjdzie z obliczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie kochani - w końcu moja budowa w dniu wczorajszym zapadła w zimowy sen - dachóweczka położona, ale dekarze powiedzieli, że już nigdy w takich warunkach nie podejmą się takiej pracy - koszt położenia dachówki , folii i orynnowania na zwykłym dwuspadowym dachu - 14 zł za m2 - tak, tak to nie kłamstwo - goście byli ze Starogardu i codziennie jeździli po 70 km w tą i z powrotem - jak ktoś będzie potrzebował namiary to służe pomocą - i jeszcze jedno - generalnie to są oni specjalistami od blachodachówki i są podnajmowani przez hurtownie handlujące materiałami dachowymi.

 

Teraz będę się przygotowywał do wiosennych prac wykończeniowych - potrzebuję namiary na instalatorów - tanich i solidnych.

 

NO I NIE DAJCIE SIĘ ZIMIE - CHYBA W KOŃCU ODPUŚCI !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Hejka!!!!

 

Mróz mrozi ....zima zimuje, a ja dziś tuptałam po swojej działce w Bojanie :-)

 

MarcinU - zdaje sobie z tego sprawy ;-(...ale to jest tragedia pierdółka do pierdółki i się zbierze tyle kasy , że bólu głowy można dostać......ale co się nie robi by mieć własne 4 kąty w takim pięknym miejscu.

 

W lutym kupujemy projekt i załatwiamy pozwolenie na budowę ;)))

 

Czy ktoś mi może napisać ile kosztują (orientacyjnie) okna z szybami P4 od zwykłych okien???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam - nie wiem jak temp. u Was u mnie jednak było -24stopnie. W dzień trochę mniej a do tego prześliczne słońce - bajka.

 

Martag - nie ma w sieci tego projektu. Mogę poszukać u siebie w skanach i Ci podesłać.

 

Grody - 30zł za metr to tanio to nie jest. U mnie za okno brali 50zł bo nie liczyli takiego 0,6 na 0,6m w kiblu. Jak okienko ma 1,5 na 1,5 to wyjdzie Ci 6m co daje bagatela 180zł za okienko. Poszukaj gdzieś indziej.

W M&S nie tracisz gwarancji jak sam montujesz no chyba że spartolisz kompletnie.

Co do zimy i przejazdu to ok. Sołtysi stają na wysokości zadania - pięknie odśniezone + zimówki + no problem nawet mając takiego punciaka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u nas na wsi to jest prześlicznie - miastowi tak ładnie nie mają. Drzewa są całe białe, pola też, a drogi ...też białe. Ogólnie wszystko białe :D Wczoraj przyświeciło i wybraliśmy się na bulwar do miasta. U nas jest ładniej :lol:

Na razie się cieszę bo nie musiałam odśnieżać. No i wiecie co - wiosna coraz bliżej :D Będzie cieplutko i zielono... i będzie można skopać resztę ogrodu (szukam chętnych) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powweekendowo.

 

Mały fotoreportaż "ZIMA NA WSI"

 

Pierwsza choinka w moim ogrodzie :p . Wyniesiona z domu i chamsko wbita w snieg. Jak się przyjmie to nazwe ją James Bond. :wink:

PS. Po prawej stronie zdjęcia wystaje dom Docenta.

http://foto.onet.pl/upload/19/88/_204412_n.jpg

 

Tu moja droga dojazdowa - elegancko odśnieżona.

http://foto.onet.pl/upload/15/57/_204413_n.jpg

 

A tu w widok z okna

http://foto.onet.pl/upload/16/84/_204414_n.jpg

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich również tych zasypanych i odśnieżających,

kodi- wrzuciłem jeszcze dane do Zielińskiego i Stamiru (może ktoś wie coś na temat tej firmy!!) i czekam na wyniki.

W tej ostatniej wychodzi wg ulotek najtaniej, zobaczymy.

 

Docent- jak możesz to prześlij mi namiary na dekarzy, będę kładł blachodachówkę, więc coś z ich pola działania.

A tak w ogóle to niezły ruch się zaczął w budownictwie, czy to przed Unią i VATem? :roll:

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grody, rafalg - pan dekarz nazywa się Lis Eugeniusz tel. 507 968073 - ale jak sam stwierdził u mnie to chyba był ostatni dach kładziony w takiej pogodzie. Kładłem dachówkę Rupp Ceramiki - Sirius - czerwień ceglana - można obejrzeć ją u mnie na działce - podobno była strasznie twarda do cięcia.

 

Benicio - widoczki piękne, ale i tak nie oddają w całości piękna i temperatur panujących na zewnątrz - a mojej chałupki to nawet kawałka nie widać. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - widoczki piękne, ale i tak nie oddają w całości piękna i temperatur panujących na zewnątrz - a mojej chałupki to nawet kawałka nie widać. :evil:

 

No jak to nie widać. Na pierwszym zdjęciu wystaje dom (0,5 x 0,5 cm) - to przecież TWÓJ :D

Co do temperatur to u mnie najmniej było -24, ale w nocy z piątku na sobote mój termometr samochodowy wskazał -27 :-? koło lotniska w Rębiechowie.

A tak wogóle to temperatura rzędu -12 nie robi już na mnie żadnego wrażenia.

 

Grody - sugeruje 10 cm styropianu dla podłogi na gruncie.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Benicio ale masz SUPER widoki (zazdroszcze 2 palce na sercu). Zawsze lubiłam takie śnieżne krajobrazy...mają swój urok.

 

Marjo - ja znam dobrego fachowca...tylko kurcze telefon gdzieś się zapodział.......jak odnajdę go wśród papierzysk.....to podam obiecuję.

 

CZY KTOŚ MI ODPOWIE Z TYMI P4 (jestem upierdliwa...wiem :lol: )???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...