Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wlowikowa - mozesz podac jakies namiary na tę pomocną dłoń - Panią Socha ? Mam wrażenie, że mi się też przyda :-?

 

Przepraszam, że z takim opóżnieniem, ale jakoś nie chciała mi strona działać - tel. do Pani Socha (w ENERDZE) to 672-13-87 wew.280, jej mąż robi jeszcze fuchy dodatkowe na działkach (mi się spieszyło, więc chciałam prywatnie mieć założoną skrzynkę z "wtyczkami" - na to miałam czekac 2 miesiące ! i szybko i niedrogo tenże mąż zrobił, ale Pani Socha celowo nie przedłuża oficjalnej drogi, zeby mąż mógł zarobić :) ) A co pokoju w ENERDze - to nie pamiętam, a nie mam zapisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Docent- dzięki za uwagi dotyczące stryropianu na gruncie, też tak zrobię 5-5; właśnie szukam taniego i go gdzieś do czasu robót zmagazynuję; nie wiem tylko czy mój majster wylał szlichtę bezpośrednio na grunt czy dał tam jakieś ocieplenie-nie mogę go ostatnio złapać a od tego zależy ile będę musiał teraz podnieść podłogę.

dzieki za radę;

 

Ivo, Kores - sprawdzilem kilka firm (bez GFO) i może Zieliński bierze ciut więcej ale za to lepiej wychodzi przy montażu- 50zł za okno a nie 30 za metr po obwodzie jak buerze większość firm.

U mnie za 8 okien standard 1,5x1,5 (w tym 3 dzielone)

plus drzwi balkonowe i wyjście na ogórd - podwójne drzwi z ruchomym słupkiem 180x 210 i jednym małym okienkiem do łazienki wyszło z montażem 7000zł.- wszystko 5 komorowe.

Ma dobre profile VEKA z grzybkiem antywywazeniowym w standarcie.

 

A może ktoś ma namiar na dobrą ekipę budowlaną bo coś mój majster się obija.

Pozdrawiam,

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy moge prosic o umieszczenie mojej osoby na slynnej mapce 3miejskich forumowiczow - bede budowal w Gdyni Oksywiu.

 

Zauwazylem ze pojawil sie temat badania gruntow. Zastanawiam sie czy takie badanie geologiczne wykonac? Mam namiary na jednego goscia tylko nie wiem czy nie chce ode mnie zbyt wiele??? (700zl)

 

Pozdrowienka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ups. Moja działka leży "nie wtej części Tuchomia".... i musze jechać do ZE Wejherowo :evil:

Przyjechałem ... Oj Panie, ciężka sprawa. Wniosek to my rozpatrzymy ale w najlepszym przyzpadku minimum 2 tygodnie, no może uda sie w cztery ... Podłączenie docelowe - to jeszcze trudniejsza sprawa - może uda się w ciągu roku :o

Ja też załatwiałem w Wejherowie i tak samo jak Ty jestem rozczarowany podejściem do klienta. Szkoda mówić i komentować. Dziadostwo.

 

 

I kolejna sprawa:

Czy ktoś może polecić ekipę do silikatów na klej? Potrzebowałbym jakiś telefon, adres, co kolwiek ale najbardziej to rekomenfacje. Ekipę potrzebowałbym na lipiec ale ustawić się z nią to chciałbym już teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy koszt robocizny PLN 40.000 stanu surowego otwartego to dużo przt założeniu iż:

- dom dwukondygnacyjny podpiwniczony z poddaszem użytkowym, pow użytkowa domu 280m2 w tym piwnica 109 m2 i garaż 16m2

 

- stan surowy otwarty obejmuje: ławę f.+wieńce+ściany zewnetrzne+ ściany działowe+ściany kolankowe+wieźba dachowa+pokrycia dachu deskami i papą

 

- stan surowy otwarty nie obejmuje: izolacji pionowej ścian fundamentowych i ścian piwnic wraz z dociepleniem, odwodnienia opaskowego budynku, zasypania części podziemnej budynku, orynowania dachu oraz konstrukcji rur spustowych

 

- ściany budowane z silikatów na zaprawę klejową

 

- stropy z płyt monolitycznych filigran

 

- wykopy koparką na koszt inwestora

 

- ogrodzenie terenu budowy na koszt inwestora

 

- do dyspozycji ekipy budującej kontener 20 stopowy zamiast baraku - na koszt inwestora

 

- rusztowania +narzędzia+budowa szalunków wliczone w cenę wykonawcy

 

Rozumiem iz nie ma nikogo z idealnie tym samym rozkładem kosztów, technologią budowy oraz zakresem prac oferowanym w cenie podanej pzrez wyjonawcę. Tym niemniej jednak każda opinia jest dla mnie bardzo cenna i z góry dziękuję za pomoc.

TATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowikowa - mozesz podac jakies namiary na tę pomocną dłoń - Panią Socha ? Mam wrażenie, że mi się też przyda :-?

 

Przepraszam, że z takim opóżnieniem, ale jakoś nie chciała mi strona działać - tel. do Pani Socha (w ENERDZE) to 672-13-87 wew.280, jej mąż robi jeszcze fuchy dodatkowe na działkach (mi się spieszyło, więc chciałam prywatnie mieć założoną skrzynkę z "wtyczkami" - na to miałam czekac 2 miesiące ! i szybko i niedrogo tenże mąż zrobił, ale Pani Socha celowo nie przedłuża oficjalnej drogi, zeby mąż mógł zarobić :) ) A co pokoju w ENERDze - to nie pamiętam, a nie mam zapisane...

 

wlowikowa - dzięki za namiar. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna sprawa:

Czy ktoś może polecić ekipę do silikatów na klej? Potrzebowałbym jakiś telefon, adres, co kolwiek ale najbardziej to rekomenfacje. Ekipę potrzebowałbym na lipiec ale ustawić się z nią to chciałbym już teraz.

.

 

Od razu dwie ekipy ...... :lol: Ja tez będe budował z silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy moge prosic o umieszczenie mojej osoby na slynnej mapce 3miejskich forumowiczow - bede budowal w Gdyni Oksywiu.

 

Zauwazylem ze pojawil sie temat badania gruntow. Zastanawiam sie czy takie badanie geologiczne wykonac? Mam namiary na jednego goscia tylko nie wiem czy nie chce ode mnie zbyt wiele??? (700zl)

 

Pozdrowienka

 

Maciunio w którym miejscu budujesz domek dolne Oksywie czy górne?? Ja pochodzę z Oksywia tzn jak na razie tu mieszkam , bo planuje potem w Bojanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem gdzies na forum, ze ktos stosuje ogrzewanie kominkowe uzupelniajac je piecem gazowym, nie bylo szczegolow, a moje pytanie to:

czy laczenie ogrzewania kominkowego i pieca gazowego dotyczy tylko co, czy jest mozliwe korzystac z tej pary przy ogrzewaniu powietrzem, a dokladniej CZY ISTNIEJA PIECE GAZOWE DO OGRZEWANIA POWIETRZEM nieielkich powierzchni , do 100m2? Czy ktos ma doswiadczenie z takim polaczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamatata- w/g mnie jest to cena zbyt wygórowana, obok mnie jeden gość wybudował właśnie coś takiego o czym piszesz i zapłacił 28 tys. - ale dokładnie nie znam szczegółów - a tak nawiasem mówiąc to izolacje przeciwwilgociowe wykonuje się podczas stawiania całego domu od razu. Jak na razie robocizna za moją budowę wyszła 12 tys. - a mam już dom przykryty dachówką - i duzy wkład pracy własnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do chcacych budowac z silikatow. Juz wczesniej podawalem ten namiar. Chodzi o ekipe do budowy z silikatow. Przy okazji szukania ekipy dla siebie widzialem budowe z silikatow w Klukowie. Spodobalo mi sie wykonanie (stan surowy, do stropu na parterze). Skontaktowalem sie z inwestorem (3410601, Zębała) i dostalem namiar do wykonawcy: Jan Sikora, 0603363699, 6855038. Nie korzystalem z jego uslug i nie kontakowalem sie z nim. Zycze powodzenia

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Chodzi o ekipe do budowy z silikatow. Przy okazji szukania ekipy dla siebie widzialem budowe z silikatow w Klukowie. Spodobalo mi sie wykonanie (stan surowy, do stropu na parterze). Skontaktowalem sie z inwestorem (3410601, Zębała) i dostalem namiar do wykonawcy: Jan Sikora, 0603363699, 6855038 ...

Gdzie to jest, to całe Klukowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...