Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Pagin - namiary na dekarzy podałem stronę wcześniej - sprawdź - pewnie jeszcze tam są - powołuj się na Andrzeja :lol:

 

Klukowo - jadąc obwodnicą skręcić przy IKEA w stronę Rębiechowa i prze Rębiechowem przed przejazdem kolejowym w prawo - jakieś 600 m i już.

 

Wczoraj dokonałem pierwszego zasadzenia drzewka na działce - najpierw stało 40 dni w ciepełku domowym - ciekawe, czy przetrwa kolejne ataki zimy ( oczywiście choineczka) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki Docencie za informację dotyczącą kosztów stanu surowego.

Czy możecie nam (bo tym razem piszę ja czyli Mama) powiedzieć, jak to jest z geodetą i wytyczaniem domu- czy standardem jest, że inwestor lata po sklepach szukając paliki i deski ? Geodeta nie przychodzi z materiałami?

Pozdrawiam

Mama

 

PS Nowi jesteśmy, więc proszę wybaczyć nam pytania dotyczące kwestii - byc może dla większości - oczywistych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodi- gdzie się nie ruszę to wszyscy cię znają i pamiętają;

Właśnie był u mnie na budowie p.Zieliński i oczywiście wspomniał, że ostatnio był u ciebie na regulacjach.

Wychwalał cię jaki to z ciebie fachura- z tego wszystkiego zrozumiałem, że tak właściwie poza nielicznymi wyjątkami (np.okna) to wszystko robiłeś sam. Jestem pod wrażeniem. To się nazywa złota rączka i chęć do roboty.

 

Ivo-w przypadku moich okien różnica na korzyść GFO wynosi 300zł - dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam,

 

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Trzy tygodnie nieobecności na forum, a tu kilka stron przybyło. Widać zastój na budowach.

 

Cieszę sie niezmiernie, że nam grupa "BOJANO" rośnie w siłę 8) 8) 8) .

 

MarcinU - coś mi się zdaje, że będziemy mieszkać na jeden rzut beretem, bo do Lusi to chyba będę miał dwa. Jakbys swój dom opisał to pewnie go zlokalizuję.

 

Gierga - czy ty w dalszym ciągu szukasz podłączenia wody???.

 

Lusia - czyli sąsiadka do kwadratu, bo i obecna i przyszła. Jeszcze mi powiedz, że WAM jest znajomą Ci instytucją i jesteśmy w domu, czyli na Oksywiu /Koksywiu dla niektórych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj chyciu :wink: :D

 

gierga - ostatnie pytanie kierowałaś do maciunia, a z tego co się zorientowałam to nie było go od tamtej pory na forum... :wink:

A co do pytania o geologa to słyszałam o podobnych stawkach, ale tylko z jednego źródła. :D

 

Muszę się pochwalić, że mamy już za sobą pewne formalności. Złożony wniosek o war. przyłączenia do sieci w Enerdze, odebrane warunki przyłączenia wody i kanalizacji, mapkę do celów projektowych z uzgodnieniami ZUDP, wczesniej wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów z mapką syt.-wys. Wszystko razem 952 zł. :cry: :evil: :wink: .

Fajnie, że coś się już rusza, szkoda, że kaski ubywa. Ale domeczek coraz bliżej...

 

Pozdrawiam,

Marta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowikowa: dzieki, rzeczywiscie miejsce fajne. blisko do Gdyni i w sumie nie daleko do morza.

a jezeli chodzi o projekt to mozesz go odnależc na stronce:

http://www.moj-dom.pl/rstart.html

 

(projekt z katalogu 2001 (L-17))

 

widziałem Twoją strone o budowie. fajna. tez zamierzam dokumentować całą budowę. nawet ostatnio w tym celu zainwestowaliśy w aparat cyfrowy.

na razie będe miał to na swoim kompie ale może uda mie się kiedyś stworzyć strone www tak ja Ty.

 

rozumiem, że Twoj dom powstaje w Kielnie k/Chwaszczyna.

a tak na marginesie podziwiam Cię, że rozpoczęłaś budowę w październiku, tuż przed zimą. ja by się nie odważył.

no ale do odważnych świat należy...

 

 

 

martag: witam również. widze, że już papierkowe roboty macie w dużej mierze za sobą. najgorsze to jest to, że kaska leci a na budowie sie nic nie dzieje. ale tak to już jest - pewnych spraw nie da się przeskoczyć.

a gdzie będziecie budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim.

 

Jestem nowy na forum, na razie czytam wątek -miejski i różne, masa ciekawych informacji. Ciężko przebrnąć przez to wszystko, ale dzielnie czytam.

 

Chcialbym dopiero rozejrzeć się za dzialką, mam parę pomyslów. Oczywiście jeszcze nie zdecydowalismy z żoną czy bardziej miasto czy bardziej wieś. Żona by chciala Jasień (droooogie dzialki, chyb anas nie stać) a ja bardziej Banino - bo mi sie bardzo podoba i lokalizacja rozsądna. Kielpino Górne tez jest niezle, blisko do Otomina - ale drogie.

 

Widzialem, że jest mocna grupa Banińska. Czy moglibyście się podzielić Waszymi doświadczeniami z dzialkami? Ktoś kiedyś mi wspomnial, że Banino jest na nieco podmoklym terenie. W sumie ceny dzialek w porównaniu do Klukowa czy Kielpina sa bardzo atrakcyjne. Czy nie ma w tym jakiejś podpuchy? Jak oceniacie warunki geodezyjne? Na co zwracac uwagę? Czy szukać "chlopa" który sprzedaje dzialki czy tez przez agencje lub internet?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, że jest mocna grupa Banińska. Czy moglibyście się podzielić Waszymi doświadczeniami z dzialkami? Ktoś kiedyś mi wspomnial, że Banino jest na nieco podmoklym terenie. W sumie ceny dzialek w porównaniu do Klukowa czy Kielpina sa bardzo atrakcyjne. Czy nie ma w tym jakiejś podpuchy? Jak oceniacie warunki geodezyjne? Na co zwracac uwagę? Czy szukać "chlopa" który sprzedaje dzialki czy tez przez agencje lub internet?

 

Witam Rysiu

 

Jest rzeczywiście na forum pare osób z Banina. Oprócz mnie jeszcze: Docent, Grody, Jaca, Barti. Część z Nas jest przed, część w trakcie, a część po budowie.

Co do podmokłego terenu masz napewno troche racji. Z drugiej strony nie uniemożliwia to jak widzisz budowania :) . Nie pociągnęło to też za sobą specjalnych kosztów (np. przy fundamentach).

Ja znalazłem swoją działke przez Anonse (rok 2001) i pamiętam, że było sporo ogłoszeń o działkach w Baninie. Warto by też było zerknąć w sklepie spożywczym NATALIA (na pętli w centrum Banina), gdyż wydaje mi się, że widziałem tam jakieś ogłoszenia niedawno. Mogę Ci też dać numer do sołtysa - byc może on coś wie. Daj znać jesli chcesz.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu - witaj. A może zastanowisz się nad innym kierunkiem - polecam Sobieszewo :wink: Tylko, że niestety działki nie są najtańsze :( ale za to jak tam pięknie :D

 

Benicio - oczywiście, że Was zaprosimy na naszą plażę :D

 

Wszyscy - mamy już prawie gotowe wszystkie zmiany w projekcie i w przyszłym tygodniu zabieramy się ostro za szukanie ekipy do stanu surowego. I teraz pytanko: jaką część projektu trzeba dać, żeby mogli go wycenić? Nie bardzo mi się uśmiecha kserować 10 razy cały projekt, czy rzuty i przekroje wystarczą? A do wyceny materiałów w hurtowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...